היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חוזר חידוש והשבתת ביטוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

חוזר חידוש והשבתת הביטוח הוראת שעה בעקבות הקורונה

 

 

חידוש חוזה ביטוח הוראת שעה

הפיקוח על הביטוח האריך ביום 23/7/2020 את הוראות השעה שפרסם בעקבות התפשטות וירוס הקורונה בישראל שתקפן פג ביום 16 ביולי 2020 וזאת לאור העובדה שהמצב המיוחד המשק נמשך על רקע המשך התפשטות וירוס הקורונה, מוצע להאריך את הוראת השעה לפרק זמן נוסף.

 

החידוש בהוראות החדשות הוא במתן אפשרות  לחברות הביטוח, המעוניינות בכך, להשבית פוליסות ביטוח באופן מלא או חלקי במטרה להקל על מבוטחים שלא נדרשים בכיסוי ביטוחי באמצע תקופת הביטוח ומעוניינים לחסוך בהוצאות הביטוח. ההשבתה האמורה תבוצע בהתאם לאופי הכיסוי וצרכי המבוטח כאשר בכיסויים מסוימים ניתן יהיה להסיר סיכונים מכוסים או להפחית סכומי ביטוח בעוד בפוליסות אחרות, כגון פוליסות חבויות, ניתן יהיה להפחית את גבול האחריות.

 

חברות הביטוח נדרשות להציג למבוטחים את פירוט הכיסויים שנשארים בתוקף וכן את החיסכון הכספי שנוצר להם כתוצאה מהשבתת הפוליסה.

 

הפיקוח על הביטוח מצפה מחברות הביטוח או מי מטעמה להסביר למבוטח את המשמעויות של ההשבתה טרם ביצועה וזאת על מנת שהמבוטחים יוכלו לכלכל צעדיהם באופן מחושב.

 

עקב המצב, האפשרות בהשבתת פוליסה הפכה לרלוונטית גם לענפי ביטוח נוספים על אלו המפורטים בחוזר המקורי. על כן מתאפשר לחברות ביטוח לבצע השבתת פוליסה באופן מלא או חלקי גם בביטוח בתי עסק וביטוחי אחריות חוקית כלפי צד שלישי.

 

בנוסף ניתנה לחברות הביטוח אפשרות  לחדש כיסוי ביטוחי למבוטח עוד לפני קבלת הסכמתו, אף לתקופה העולה על 21 הימים המצוינים בחוזר ולפרק זמן ארוך מזה שהודיעה למבוטח בהודעה על תום תקופת הביטוח. אפשרות זו מייצרת למבוטח כיסוי ביטוחי ומונעת מצב של חשיפה והיעדר כיסוי בשל חוסר במשאבים ליצירת קשר עם מבוטחים.

 

 

.


 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright