היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 27/11/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ביטוח חיים לאברכים מתחילת 2019

איור של אברךביטוח חיים מסובסד בחלקו ע"י משרד החינוך לאברכים יוצא לדרך מתחילת 2020. אבי התוכנית הוא סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן. ח"כ כהן קורא לאברכים ללחוץ על ראשי הכוללים על מנת להצטרף לתוכנית המאפשרת למשפחתו של אברך שנפטר לקבל משכורת במשך 15 שנה מיום פטירתו.

עוד על ביטוח אברכים


שחיקה ברווח של הביטוח הישיר

הפרסומת של "שוקה"

לאור כניסתן של שתי חברות ביטוח חדשות ליברה ווי שור הראה את אותותיו במאזני חברת ביטוח ישיר, או בשמה הנכון איי.די.איי ביטוח כאשר הירידה בפרמיות, הגידול בהוצאות החברה בתוספת הרווחיות הנמוכה בהשקעות החברה בשוק ההון הביאו לתוצאה הצפויה של שחיקה ברווחי החברה שמנוהלת כיום על ידי קובי הבר.

 

עוד על רווח הישיר נשחק


פרס מפעל חיים ללוי יצחק

מר לוי יצחקלוי יצחק (יליד בולגריה שסיפור עלייתו לארץ ישראל מצדיק כתיבת נובלה שיכולה לשמש בסיס לסרט שובר קופות), הקים ומנהל את חברת השמאות הגדולה בישראל שמתמקדת בהפצה של מחירוני רכב ונדל"ן.

 

עוד על מפעל חיים ללוי יצחק


חשמליים בכנסת

אופניים חשמלייםסמוטריץ': אנחנו רוצים את השימוש בכלים האלה, והדרך הנכונה היא להפריד בין כביש לאופניים וגלגינועים לבין הולכי רגל. זה דורש מאיתנו שלושה אלמנטים לפחות, שלושה מרכיבים: אחד זה תקציב – ואנחנו מתקצבים את זה גם עכשיו, בשנה של גירעון. ניהלנו בעניין הזה שיח מאוד אינטנסיבי מול האוצר ושכנענו אותם, והקצינו לזה עכשיו 100 מיליון שקלים, למרות הגירעון ולמרות הכול.

 

עוד על חשמליים בכנסת


בלוג השבוע:

 

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


אירוע שהתרחש לפני מילוי הצעת הביטוח בטלפון

פטיש שופטיםריבי למלשטריך-לטר שופטת המחוזי בחיפה דחתה ערעור על הכרעת השלום שדחה את תביעתו   של המבוטח בשל אירוע התרחש עוד קודם למועד עריכת הביטוח. מדובר על הצעה לביטוח תאונות אישיות ביטוח שמולאה טלפונית על ידי סוכנות ביטוח לכיסוי תאונה שארעה למבוטח ארבעה ימים קודם למילוי ההצעה. " משקל הראיות  המצטבר עולה כי המערער לא הרים את הנטל להראות כי אכן דווח על   דבר התאונה שאירעה קודם לעריכת הביטוח. הישענותו על רישום בספרי הביטוח כי התקופה מתחילה  לכאורה ביום 1.4.14, (על אף שהתשלום החל רק מחודש מאי 2014 ) אין בה די."

ע"א 28561-09-19 מחאג'נה נ' איילון  17/11/2019


תאונה בעת הרמת ארגז נקניקיות במפעל

 

פטיש שופטיםפנינה לוקיץ שופטת השלום בקריות התביעה קיבלה תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לעובד כתוצאה מתאונה במהלך עבודתו במפעל ה בעת שהרים לבדו ארגז מלא נקניקיות במשקל של מעל 50 ק"ג, חש מיד בכאבים עזים בגב וברגליים. " לאחר עיון במלוא טיעוני הצדדים והמסמכים שצורפו, ולאור ההסדר הדיוני אני פוסקת לתובע פיצוי בסך של 7,500 ₪ מעבר לתגמולי המל"ל, בצרוף החזר אגרה ושכ"ט עו"ד בסך של 1,316 ₪."

 

ת"א 11468-05-19 פלוני נ' מעדני יחיעם  ואח'  20/11/2019


דחיית תביעה בגין ביטול נסיעה בשל מצב רפואי קודם

פטיש שופטיםהשופטת הבכירה ניצה מימון שעשוע בית משפט השלום בפתח תקווה דחתה תביעה לפי פוליסת ביטוח רפואי לנסיעה לחו"ל הכוללת פיצוי על ביטול הנסיעה עקב מצב רפואי. חברת הביטוח טענה, כי המחלה שבעטיה נמנע מהתובע להשתתף בטיול קשורה למצב רפואי קודם, שהחל לפני עריכת הפוליסה, ואשר החמיר לפני מועד היציאה לטיול, ועל כן אין הכיסוי הביטוחי חל. אין מדובר ב"התקררות" פשוטה כטענת התובע. מדובר במהלך פתולוגי רצוף שהיה בטיפול תרופתי ומעקבי אינטנסיבי מחודש נובמבר 2016 ולא הסתיים עד ניתוחי הריאות שעבר התובע בחודש אפריל ויוני 2017, בעזרתם החלים והתאושש. לפיכך אני קובעת כי חל החריג של מצב רפואי קודם שבעטיו היה התובע בטיפול או בהשגחה עובר לעריכת הפוליסה."           

תא"מ 42326-12-18 שטרן נ' כלל  14/11/2019


 

תביעה בגין שלושה מקרי פריצה לבית עסק בהראל

פטיש שופטיםמיכאל תמיר שופט המחוזי מרכז-לוד דחה תביעה של מבוטח בגין שלוש תביעות אולם חייב את חברת הביטוח בתשלום הוצאות בשל התנהלותה. "...דחיית התביעות שהוגשו על סך של 4,675,473 ₪ ברובן כמפורט לעיל, ומנגד לאור התנהלותה של הראל שלא קיימה את חובתה להעביר לתובעת מכתב עמדה מנומק לפני הגשת תביעה זו, ולאור התנהלותה של צוות 3 שהציגה גרסאות עובדתיות סותרות ונמנעה מהצגת ראיות רלוונטיות כמפורט בפסק דין זה לעיל, אני מחייב את הנתבעות יחד וכל אחת לחוד לשלם לתובעת סך של 10,000 ₪ בלבד בגין הוצאות משפט בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד למועד התשלום בפועל וסך של 20,000 ₪ בלבד בגין שכר טרחת עו"ד, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד למועד התשלום בפועל. "   

ת"א 52037-11-13 עשינו עסק סוכנויות בע"מ נ' הראל  ואח' 16/11/2019


נדחתה תביעת תחלוף בגין נזק בהרמה

פטיש שופטיםצבי דותן שופט המחוזי מרכז-לוד דחה תביעת תחלוף של מבטחת מכונה שניזוקה באירוע לגביו נטען שחברת תרו נדרשה להוביל מכונה מסוימת, כבדה ביותר, ולהרים אותה לקומה השלישית במפעלה. לצורך הרמת המכונה, שכרה תרו את שירותיה של ס.מ.א. שמצידה שכרה את שירותיהם של הנתבעים 1, 2, כקבלני משנה שלה. במהלך ההרמה של המכונה, היא נשמטה מגובה רב אל הקרקע, ונגרם לה אובדן מוחלט. התובעת היא המבטחת של תרו, והיא שילמה לתרו את מלוא תגמולי הביטוח בגין האירוע.

ת"א 12032-10-16 כלל חברה לביטוח בע"מ נ' דוד פדידה הובלות ועבודות 2001 בע"מ ואח' . 18/11/2019


נדחה ערעור על פסיקה לטובת רייך

 

פטיש שופטיםשופטי המחוזי מרכז-לוד: מיכל  נד''ב, אילן ש' שילה, וחנה קיציס, דחו ערעור על פסיקת השלום בנתניה שבו דחה בית המשפט על הסף תביעה שהגיש המערער נגד המשיב לסכום של 2,000,000 ₪ בגין רשלנות רבתי, הטעייה וזדון שייחס למשיב בקשר עם חוות דעת שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בתביעה שתבעה חברת הביטוח מנורה את המערער ואחיו. "לאחר שעיינו במכלול הראיות ושמענו טענות ב"כ הצדדים, החלטנו לדחות את הערעור על פסק דינו של בית המשפט השלום מכוח תקנה 460(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984, שכן התקיימו בפסק הדין, נושא הערעור, כל התנאים הנקובים בתקנה האמורה."     

      

ע"א 59400-05-19 יניב נ' רייך 20/11/2019


כיסוי טרור למבנה לתכולת דירה מעל מס רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים בנוהל הודעה על ביטול פוליסה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


"אימוץ" ביטוח סיעוד פרטי קיים ע"י קרובי משפחה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי פרטי - חבל לשפוך את התינוק ביחד עם המים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מיהו א.אבידנה? חידון שלאחר החג - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפים שלא ניתן לקבל בחינם - ביטוח כללי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי ביטוחי להעלבת הזולת - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מה מכסה ביטוח אחריות כדייר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאת


עדכון מדריך הפוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פוליסות לביטוח דירה באנגלית ובצרפתית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ההיסטוריה של הגדרת המונח תאונה – פס"ד שרה פישביין - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מכשול בביטוח דירות להשכרה – דרישה לויתור הדדי על תחלוף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תדמית ענף הביטוח בישראל 1997 - חלק II - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח חיים ב"ביטוח ישיר" יכול להיות הכי יקר מבכל החברות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חלקם של סוכני הביטוח בתקומתו של הביטוח הישיר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי נזקי בולענים בפוליסת רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לחדשות קודמות

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright