היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

לוי יצחק פרס מפעל חיים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

פרס מפעל חיים ללוי יצחק המיתולוגי  

 

רישום של מר לוי יצחק

​​​​​​​​​​במסגרת אירוע ההוקרה השנתי של קבוצת "עדיף תקשורת" שיוקדש לפועלה של תעשיית הביטוח בישראל שייערך בחודש דצמבר השנה, יוענק  פרס מפעל חיים למר לוי יצחק, "האוטוריטה של עולם השמאות הישראלי, על תרומתו רבת השנים לבנייה, התפתחות ועיצוב עולם שמאות הרכב וחקר שוק הנדל"ן".

 

הפרס יוענק בערב הגאלה של "עדיף תקשורת" למר  לוי יצחק  שייסד בשנת 1971 את קבוצת השמאים "לוי יצחק" ומפרסם מחירוני רכב ודירות.

 

לאור היקף ההדפסה השנתי של מחירוני הרכב והדירות, ההוצאה לאור של קבוצת לוי יצחק היא בין הגדולות בישראל.

 

לוי יצחק (יליד בולגריה שסיפור עלייתו לארץ ישראל מצדיק כתיבת נובלה שיכולה לשמש בסיס לסרט שובר קופות), הקים ומנהל את חברת השמאות הגדולה בישראל שמתמקדת בהפצה של מחירוני רכב ונדל"ן, מפעילה מחירונים באינטרנט ואפליקציות בתחום הערכת מחירי הרכב והדירות. לצורך פעילותה מקיימת החברה מערך ארצי לסקר דירות עבור מבוטחים, סוכני ביטוח ומבטחים. לוי יצחק הוא דמות ידועה בכל בית בישראל ומתארח באופן קבוע בתוכניות טלוויזיה בנושא הערכות הרכב והנדל"ן.

 

בשנים האחרונות הרחיבה קבוצת לוי יצחק את פעילותה, והפכה לחברת יזמית שמשקיעה בנדל"ן.

 

קבוצת לוי יצחק מחזיקה בשני משרדים גדולים המשמשים כמרכזי פעילות של הקבוצה וחולשים על הפעילות ברחבי הארץ. המרכז הראשון שוכן בתל אביב והמרכז השני שוכן בירושלים.

 

לוי יצחק, שימש בעברו כיו"ר ועדת המלגות לתלמידים מצטיינים בעלי נצרכות כלכלית של המועדון המסחרי והתעשייתי. המועדון בשיתוף נאס"א הקימו יחדיו את הקרן ע"ש אילן רמון ז"ל אשר תכננה והוציאה לפועל אירוע חלוקת מלגות מיוחד במעונו של שגריר ארה"ב. בעבר חילקה הוועדה של המועדון מלגות בסכום כולל של מיליון שקלים בשנה.

 

לצידו של לוי יצחק בניהול החברה (שמונה כ 50 עובדים) הפועלת כעסק משפחתי עומדים בנו, מי-רון לוי - סמנכ"ל הקבוצה והמומחה בחברה לרכב וביתו קרין לוי-קראוזה - מנהלת השיווק, הפרסום, קידום המכירות וההוצאה לאור ומנהלת מחלקת סקר דירות בחברה.

לוי יצחק שימש בעברו כמורה ומרכז מגמה באורט ישראל וניהל מס' קורסים מוצלחים ביותר בשיתוף "המכללה שליד איגוד חברות הביטוח".

 

המחירונים והשמאים של לוי יצחק מהווים במקרים רבים את "ספר התנ"ך" של בתי המשפט בהכרעות לגבי שווי רכב וניתן למצוא התייחסות בפסקי דין לא מעטים. להלן שתי דוגמאות:

 

מחירון לוי יצחק מחייב מבטחים בלבד - ת"א 20210-08 צמח נ' מוסך הצבי רמת השרון בע"מ - השופטת לימור מרגולין-יחידי מהשלום בת"א 27/1/2010 דחתה את התביעה לאחר שמצאה, כי בעל הרכב לא הוכיח את שיעור נזקו וקבעה, כי יש לחשב את תגמולי הביטוח לפי שווי הרכב בעת התאונה.  פיצוי המבוטח לפי ערך הרכב שנקבע בטעות היה מעמיד אותו במצב טוב יותר מזה שהיה ערב התאונה ולכך אין כל הצדקה.

 

חברת הביטוח חויבה להשיב את הפרש הפרמיה למבוטח אולם הפיצוי נקבע לפי הקף הנזק שנגרם - תאמ (י-ם) 52862-11-12‏ ‏ יעקב יהודיוף נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ. השופט גד ארנברג, סגן נשיאת השלום בירושלים קבע ביום 4/3/2014 דחה את התביעה לתשלום תגמולי הביטוח לפי בסיס הביטוח אשר שימש לקביעת גובה הפרמיה אולם חייב את חברת הביטוח לשלם למבוטח את הפרשי הפרמיה ששילם לפי ערך הרכב הגבוה בתוספת הפרשי הצמדה למדד המחירים לצרכן.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright