היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חדשות הביטוח ליום 22/10/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

המלך עבדללה מירדןחשוב כבר עכשיו להיערך לשינוי בפקודה, בחוק הפלת"ד ובתקנות לביטוח חובה לרכב כך שביטוח החובה לא יחול בעתיד באזורים לאחר שיעברו לרשות ירדן, ככל שיעברו. תאונת דרכים באזורים לאחר ביטול החכירה תהיה שווה לכל תאונת דרכים שהיא בתחום ממלכת ירדן אשר לגביה אין תחולה של ביטוח חובה ישראלי.
 

עוד על הסכם עם ירדן והביטוח


עו"ד פגי שרון נשיאת אידא העולמית - גאווה כפולה

עו"ד פגי שרון, נשיאת אידא ישראל ומועמדת לנשיאות אידא העולמימדובר על גאווה כפולה, כי זו הפעם הראשונה שעורך דין ישראלי נבחר לתפקיד נשיא ארגון AIDA העולמי. כמו כן, מאז הקמתו של הארגון המאגד נציגים מ-40 מדינות ברחבי העולם, עו"ד שרון היא האשה הראשונה שנבחרה לתפקיד הנשיאה.
 

עוד על פגי שרון גאווה כפולה


מגן מכבי תל אביב בכדורסל למומחה הביטוח המיתולוגי, מהנדס עמיחי הררי

עמיחי הררי ודורון ג'מצימהנדס עמיחי הררי, ידוע כמומחה מוביל ושם דבר בתחום הביטוח הכללי. בוגר הטכניון, עד לאחרונה שימש כמנהל היחידה לביטוח וניהול סיכונים בעיריית תל אביב יפו בעברו מנהל האגף האלמנטרי ומערך העסקים של קבוצת הביטוח מגדל, סמנכ"ל חברת המגן, מרצה בכיר במכללה לביטוח, יו"ר וועד ענף ביטוח הנדסי וחבר וועד ענף רכב של איגוד חברות הביטוח וחבר מערכת בטאון הביטוח.
 

עוד על מגן מכבי לעמיחי הררי


 השעה המסוכנת ביום

איור של שעון, שעות סכנה ומפת ארץ ישראלבסוף השבוע תעבור ישראל לשעון חורף וכבר בחמש אחר הצהריים יהיה חשוך בחוץ. באופן כללי ניתן לראות כי שעות אחר הצהריים הן השעות המסוכנות, מגמה שמתחילה בשעה 15:00 והולכת ופוחתת בשעה 20:00, כמו גם שעות הבוקר בין 07:00-09:00.
 

 עוד על השעה המסוכנת ביום


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


העליון: יש כיסוי ביטוחי לנזק לרכב שנהג בו נהג מבוסם

איור של רכב עם בקבוק ייןשופטת העליון י' וילנר דחתה ערעור של חברת ביטוח על פיסקת המחוזי שדחה את ערעורה על פסיקת השלום שקבע, כי אין לפטור את חברת הביטוח מחבותה לפי חוזה לביטוח אחריות כלפי צד שלישי בשל נזקי רכוש, כאשר נמצא כי המבוטח נהג ברכב תחת השפעת אלכוהול בעת קרות מקרה הביטוח. " אני סבורה כי הפרשנות הלשונית הסבירה יותר של פרק החריגים לחבות המבטח בפוליסה התקנית היא הפרשנות הצרה. במילים אחרות, נראה כי בחירת המחוקק שלא לכלול מקרה בו המבוטח נהג תחת השפעת אלכוהול בין חריגים אלו היא בחירה מודעת ומכוונת, המהווה "הסדר שלילי". בהתאם לכך, לא ניתן להוסיף לפוליסה חריג כאמור, ואין לפטור את המבטח מחבותו אך בשל כך שהמבוטח נהג ברכב בהיותו נתון להשפעת אלכוהול."

רע"א  2843/18 הכשרה נ' ישראל פוליקוב ואח' 15/10/2018


האם נהג טרקטורון שנהרג ע"י רכבת הוא בבחינת הולך רגל?

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהע' ברון, השופטת העליון דחתה את הערעור והערעור שכנגד על פסיקת המחוזי שקבע, כי: " בית המשפט המחוזי מצא עוד כי הן הרכבת הן הטרקטורון המושאל היו "מעורבים" בתאונה כאמור בסעיף 3(ב) לחוק, שכן לגבי שניהם התקיים התנאי של "שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה": הרכבת פגעה במנוח ובחם במהלך נסיעתה, ובטרקטורון המושאל נעשה בעת התאונה שימוש של טיפול דרך. בית המשפט ציין בעניין זה כי אמנם לא היה מגע בין הרכבת לבין הטרקטורון המושאל במהלך התאונה – ואולם נקבע כי עצם המגע בין המנוחים לבין הטרקטורון שניות או שברירי שניות טרם שהרכבת פגעה בהם, כשטיפול הדרך טרם הסתיים באותו שלב, מצדיק את הקביעה שלפיה גם הטרקטורון היה מעורב בתאונה."

ע"א 8090/16 אלי אוחנה ואח' נ' רכבת ישראל בע"מ ואח' 22/10/2018


העליון דחה ערעור על גובה הנזק

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהשופט העליון, י' עמית, דחה את הערעור ואת הערעור שכנגד וקבע, כי המערערת לא הניחה ידה מכל ראש נזק ומכל קביעה של בימ"ש קמא, משל יושבת ערכאת הערעור במקומה של הערכאה הדיונית. זאת, בניגוד להלכה לפיה בימ"ש שלערעור אינו נוטה להתערב בגובה הפיצויים שנפסקו ע"י הערכאה הדיונית, למעט במקרים חריגים בהם הפיצוי חורג למעלה או למטה מהפיצוי הכולל הראוי בנתוני התיק. "פסק דינו של בימ"ש קמא הוא בבחינת דבר דבור על אופניו. ביהמ"ש התייחס בפירוט לכל טענה וטענה ולכל ראש נזק, ולא נמצא ממש בטענות המערערת לגבי ראשי הנזק השונים."

ע"א  2232/18 פלונית נ' פלוני ואח' 14/10/2018


הראל תפצה מבוטח על עגמת נפש בגין טיפולה בנזקי צנרת

צנרת בדירההרשמת הבכירה אביגיל פריי מבית משפט לתביעות קטנות ברמלה קיבלה תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח הראל וחייבה את חברת הביטוח לפצות את המבוטח בנוסף לעלות הנזק גם בגין עגמת הנפש שנגרמה לו בשל טיפולה של חברת הביטוח בתביעתו. "אין חולק כי מטרתו של ביטוח נזקי רכוש לדירת התובע היה אמור לקנות לתובע שקט נפשי וידיעה כי נזקיו האפשריים בגין נזקים שיגרמו לדירה מכוסים וזאת ללא צורך בהמתנה ממושכת, דין ודברים עם בעלי מקצוע שונים וצורך להתדיין מול החברה בבתי משפט על מנת לכסות נזק שנגרם לו ושהנתבעת ע"י מיופי כוחה לטיפול לא השלימו את הטיפול הנדרש בנזק."

ת"ק 46711-04-18 קסלסי נ' הראל  14/10/2018


תביעת שיבוב של משרד הביטחון בשל תאונת דרכים

פטיש שופטיםשופט המחוזי בחיפה, סארי ג'יוסי, חייב את חברת הביטוח של הנהג הפוגע התשלומים אותם שילם משרד הביטחון לחיילת שנפגעה בתאונת דרכים כאשר נסעה ברכבו של הנהג המבוטח. "הנזקים עומדים אומנם על סכום גבוה יותר של 8,518,090 ₪. עם זאת משרד הביטחון זכאי לשיפוי מהמבטחת המגיע אך לגובה הפיצויים המגיעים ככל ואילו הייתה מגישה תביעתה לפי חוק הפיצויים. לאור האמור, אני מחייב המבטחת לשלם למשרד הביטחון את סך של 6,949,658 ₪."   

ת"א 53740-06-12 מדינת ישראל – משרד הביטחון נ' פלוני ואח'  9/10/2018


התיישנות תביעה לפי ביטוח תאונות אישיות

 

צילום אילוסטרציה של שעוניםאביגיל כהן, שופטת המחוזי בתל אביב - יפו קיבלה את ערעורה של חברת הביטוח על פסיקת בית המשפט לתביעות קטנות וקבעה, כי תביעתה של היורשת כלפי חברת הביטוח התיישנה. "מידת המאמץ המועטה הכרוכה בגילוי קיומה של הפוליסה, בשים לב לכך שהמנוח נפטר סמוך למועד התאונה, כך שממועד פטירתו עמדו לה כמעט 3 שנים מלאות עד תום תקופת ההתיישנות בהן יכלה לפנות לחברת הביטוח לברר אם קיימת פוליסה או לבדוק בפוליסה שהיית מצויה בביתה. לפיכך, גם אם מקבלים את עדותה של התובעת כפי שהיא, אזי לא עלה בידה של התובעת להוכיח כי היא פעלה באופן סביר, כאשר לא פנתה לחברת הביטוח בפרק הזמן שעמד לרשותה לשם בירור הפוליסה הקיימת למנוח."  

 

רת"ק 49794-08-18 איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ נ' בן צור 10/10/2018

 


לחדשות קודמות

ביטוח תאונות אישיות - אין ביטוח כפול - יש חוסר תכנון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח חלקים משותפים בבית משותף דורש סעיף ביטוח ראשוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חשיבות הצגת התמונה הגדולה להצלחתו של הליך משפטי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הר הביטוח, ביטוח כפל והשתתפות עצמית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אופניים חשמליים - רולטה ישראלית - לזכרו של ארי נשר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפים לביטוח סוכה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להטיל מס/קנס על תגמולי ביטוח לנוהגים ללא ביטוח חובה לרכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים יקרים ושחיה בים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ליברה במבחן הגימיקים הפלטפורמות ונטרול הונאות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אמנון לוי "פנים אמתיות" ומיזם תשובה ביטוחית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה הלכה למעשה בראי בית המשפט - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


החובה להסביר העדרו של חריג - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כוונת מרמה בתביעת חובה לאור התקנות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מדור פניות הציבור מטפל גם בביטוחי עסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח טרור לרכוש וזכות התחלוף של המבטח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי להטרדה מינית – לבדוק את הפוליסה הרלוונטית לאירוע - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright