ביטוח -  "מרכז מידע על ביטוח"

 

 עודכן ביום: 8/11/2009

 

 

 

חדשות ביטוח

 

 

 

                

    כתבות ומאמרים

ביטוח חובה לאופנועים - המהלך המבריק של שלמה אליהו - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


הכרעות הפיקוח בדוח 2008 - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


ביטוח עסק שאינו מאויש - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


ביטוח רכוש תחת כיפת השמיים - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


הכשרת סוכנים בפרקטיקה של הביטוח - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


הסיכום השבועי של הקטל בכבישים - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


ביטוח מחקרים - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


ביטוח רכב ב"זאפ" ללא ציון שם המבטח - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


כשגלעד ישתחרר אל תקנו לו אופנוע - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


סיכון נהיגת צעירים באופנוע - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


    ארועים כנסים  וספרים

 

אירוע וואטק ישראל יתקיים בחודש נובמבר 2009

אירוע וואטק בנובמבר 2009האירוע השנתי בתחום טכנולוגיות מים, איכות סביבה ואנרגיה שיערך ב-17-19 בנובמבר במרכז הירידים בתל אביב.

כ-150  משלחות של שרים, מנהלי חברות ואנשי עסקים צפויות לבקר באירוע וואטק ישראל, האירוע השנתי בתחום טכנולוגיות מים,  איכות סביבה ואנרגיה שיערך ב-17-19 בנובמבר במרכז הירידים בתל אביב.

לפרטים נוספים


ספרו של עו"ד ירון אליאס, "דיני ביטוח" דיני ביטוח ירון אליאס - מהדורת 2009

המהדורה החדשה של הספר, יצאה לאור בתחילת 2009 והיא כוללת שני כרכים (בסה"כ כ 2,000 עמוד!). במהדורה החדשה נוספו פרקים שלא נכללו במהדורה הקודמת כמו ביטוחים קבוצתיים ("קולקטיבים"), אמצעי מיגון, חובת הנמקה ועוד. מרבית הפרקים שהיו קיימים שוכתבו מחדש והורחבו.

 

לפרטים נוספים ולמבצע


    פסיקה וחוזרים

עד כמה על הנפגע לשקוד לאיתור הנהג הפוגע כתנאי לפיצוי על ידי קרנית?

קרנית תשלם לנפגעת על ידי נהג שהסיע אותה מחתונת הנכס

השופט א' ריבלין מבית המשפט העליון, קבע כי  על קרנית לשלם תגמולי ביטוח בשל תאונת דרכים לאשה שנפגעה על ידי נהג שהסיע אותה מחתונת הנכד ולא ביקשה ממנו פרטים אולם מאוחר יותר שקדה לאתרו.

רע"א  3909/08 רע"א  5132/08 קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים נגד שרה קורן ונגד אחיאל דנוך

 


הפיקוח פרסם טיוטת חוזר בנושא הרכב הון עצמי מוכר של מבטח

טיוטת חוזר הון עצמי מוכרהחוזר החדש נועד היא להבטיח, כי ההון העצמי של מבטח, על רכיביו השונים, ימלא את ייעודו בעת הצורך בקביעת כללים למבנה הון עצמי של מבטח, וכן מסגרת עקרונות להכרה ברכיבי הון שונים ולסיווגם לרובדי ההון השונים. הון עצמי נועד לשמש ככרית לספיגת הפסדים הנובעים מהתממשותם של סיכונים בלתי צפויים להם חשוף מבטח, אשר לא זוהו על ידו באופן ספציפי או שלא הוערכו באופן מספק. מועד אחרון לתגובות: 10.12.2009

 


 הוצאות משפט בגובה סכום הפיצוי המגיע מהמבטח

הבית המשפט בית משפט המחוזי בתלֿֿאביב-יפו דחה את כל טענותיה של חברת הביטוח כנגד המבוטח, לרבות הטענות לגבי ביום פריצה ואי גילוי מידע בעניין מהותי בכוונת מרמה למעט הטענות לגבי שיעור הנזק אבל חייב את המבוטח לשלם לחברת הביטוח הוצאות בסך 35,000 ₪ בתוספת מ.ע.מ. כאשר נקבע, כי סכום תגמולי הביטוח המגיע למבוטח לפי הפוליסה עומד על 36,881 ₪, בניכוי ההשתתפות העצמית בסך של 460 ₪. 

הערה של קטיה שורצמן: מעניין מדוע חברת הביטוח לא העלתה את הטענה להיעדר כיסוי ביטוחי לסיכון פריצה לדירה שאינה מיושבת הואיל ומדובר בנזק פריצה לדירה שלא התגוררו בה מעולם ותנאי בפוליסה אינו מוגבל לתקופת הביטוח.

א  002353/04 אוריון אפרים נגד המגן חברה לביטוח בע"מ

 


    חדשות

דבריו של יו"ר אגוד חברות הביטוח, מר גדעון המבורגר בכנס הסוכנים באילת

דבריו של יו"ר אגוד חברות הביטוח בכנס אלמנטאר 2009 באילתבאתר אגוד חברות הביטוח, מתפרסמים דבריו של מר גדעון המבורגר, יו"ר האגוד בכנס הסוכנים באילת. בין הדברים: הכנס הרביעי של תל-אביב רי יערך בין התאריכים 14-18/6/2010, האגוד ממשיך לתמוך ביחידת אתג"ר ושוקל להגיש בג"ץ כנגד הפיקוח בנושא חוזר יישוב תביעות.

 

 


פורסם הדוח השנתי של הפיקוח לשנת 2008

דוח הפיקוח לשנת 2008באתר האינטרנט של הפיקוח על הביטוח מתפרסם הדוח לשנת 2008, הכולל את מדרג תלונות הציבור שכבר פורסם לפני כחודש ימים.

בהקדמה לדוח, התייחסות למשבר הכלכלי אשר השפיע גם על החיסכון הפנסיוני בישראל אולם הפגיעה של המשבר בישראל היתה חמורה פחות מאשר באירופה ובארצות הברית.

 


מכירת רכב באמצעות אתר זאפ ללא ציון שם הסוכן

מכירת רכב באמצעות אתר זאפ ללא ציון שם הסוכן

בניגוד לטיפ מיום 11/10/2009 לפיו אתר זאפ משווק ביטוח רכב ללא ציון שם המבטח, הושק ממשק חדש לשיווק ביטוח רכב באמצעות זאפ שאינו מציין את שמו של הסוכן אלא את שמו של המבטח אולם אינו כולל פירוט מלא של תנאי התוכנית. עלות החבילה היא זהה לכל המבטחים ומכאן ניתן ללמוד, כי מדובר בסוכן אחד או בסוכנות ביטוח אחת. בניגוד לשיטה המקובלת בזאפ המשווה את אותו המוצר באמצעות חנויות שונות, ניתן מחיר ביטוח באמצעות חנות אחת ללא מסירת פרטיה.

הבעיה של חברות הביטוח היא שלא ניתן מידע לגבי המשתנים המפחיתים במקרה של טוטל לוס ועל כן הן לא תוכלנה לנכות את שיעורם מתגמולי הביטוח.

 

 כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright