עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 26/7/2010

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2010

 

      כיסוי אוטומטי גם מחוץ לגבולות המדינה

מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים

 

 

כיסוי אוטומטי גם מחוץ לגבולות המדינהמרבית הפוליסות בביטוח כללי חלות בגבולות המדינה בלבד. עם זאת, בחלקן  ניתן כיסוי ביטוחי חלקי או מלא בחו"ל. להלן הרשימה:

 

 1. ביטוח תאונות אישיות  - ובכלל זה ביטוח תלמידים חל בדרך כלל ברחבי תבל ואין צורך לבקש הרחבה מיוחדת - אולם בכל מקרה רצוי ומומלץ לבדוק את הפוליסה הרלוונטית, אם רוצים להסתמך על הביטוח לפני שיוצאים לחו"ל.
   

 2. ביטוח תכולה של עסק - בחלק מהפוליסות הרחבות יותר ובעיקר אלו המבוססות על תנאי ביט ניתן כיסוי אוטומטי לחלק מהתכולה של העסק בהגבלה לגבול אחריות בעת המצאה באופן זמני בחו"ל - גם כאן חשוב לבדוק לפני היציאה לחו"ל את קיומו של הכיסוי והיקפו ובמידת הצורך לבקש ולקבל הרחבה לפי הנסיבות המיוחדות של העסק המבוטח.
   

 3. ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי - חלק מהפוליסות הרחבות יותר ובעיקר אלו המבוססות על תנאי ביט ניתן כיסוי אוטומטי לאחריות בשל נזקים הנגרמים מחוץ לגבולות המדינה ע"י אנשים הנשלחים מטעמו של המבוטח לחו"ל. הכיסוי הוא לפי הדין והשיפוט הישראלי ולא המקומי. על כן קיים צורך להרחיב את הכיסוי הקיים לפי הדין המקומי, או לרכוש לשם כך ביטוח מיוחד שבמקרה של שהיה תכופה וגם או לתקופות ארוכות, סיכון מיוחד בחו"ל או גם התחייבות חוזית מיוחדת לביטוח אחריות לפי הדין המקומי.
   

 4. ביטוח אחריות מעבידים - חלק מהפוליסות הרחבות יותר ובעיקר אלו המבוססות על תנאי ביט ניתן כיסוי אוטומטי לאחריות כלפי עובדים השוהים באופן זמני בחו"ל. הכיסוי הוא לפי הדין והשיפוט הישראלי ולא המקומי. על כן קיים צורך להרחיב את הכיסוי הקיים לפי הדין המקומי, או לרכוש לשם כך ביטוח מיוחד שבמקרה של העסקת עובדים שהם תושבי חו"ל או שהיה קבועה של עובדים מחוץ לגבולות המדינה או  גם התחייבות חוזית מיוחדת לביטוח אחריות לפי הדין המקומי.
   

 5. ביטוח תכולת דירה - בחלק מהפוליסות המיוחדות לביטוח דירה ניתן כיסוי לחפצים אישיים ורכוש נוסף לפי תנאים ובגבולות אחריות מיוחדים לעניין כיסוי זה, גם לרכוש הנמצא באופן זמני מחוץ לגבולות מדינת ישראל.
  כיסוי זה יוצר, מן הסתם מצב של
  ביטוח כפל עם ביטוח מטען לפי הפוליסה לביטוח נסיעות לחו"ל, דבר העשוי לגרום תשלום של השתתפות עצמית לפי שתי הפוליסות במקרה של נזק, אולם מצד שני מקנה כיסוי בסכום ביטוח נוסף לחפצים אישיים בחו"ל.

 

 

 

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright