היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 31/3/2022

 

  חדשות     

  

 פסיקה 

  

כתבות ומאמרים

רפורמת ביטוחי הבריאות של הפיקוח והאוצר

רפורמת הבריאות של הפיקוח והאוצרמדובר על פוליסת בריאות בסיסית ואחידה שתורכב מפוליסת השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל, פוליסת תרופות מחוץ לסל ופוליסת ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בחו"ל. פוליסה זו תהיה הראשונה שתשווק למבוטח ומעליה ישווקו מגוון פוליסות נוספות. שיווק הפוליסה הבסיסית תחילה יבטיח שהמבוטח בביטוח בריאות יכוסה ראשית כנגד מקרים קשים...

 

עוד על רפורמת הבריאות


ביטול אג"ח ייעודי השפעה על הפנסיה

תעודת מלווה ישנה המסקנה העולה מניתוח התרחישים היא שרכיב הנכסים הזרים בתיק של קרנות הפנסיה החדשות צפוי להישאר גדול ולהמשיך לגדול. גידול החשיפה לנכסים זרים מציב אתגרים מסוימים הן לגופים המוסדיים, מההיבט של בחירת מכשירי ההשקעה וגידור החשיפה המטבעית, והן מהיבט ההשפעה על שער החליפין.

 

עוד על ביטול אג"ח לפנסיה


ביטוח רפואי לפליטים

איור של בובה אוקראינית ובובה של הקרמלין בנוסף משרד הרווחה יספק לפליטים קורת גג זמנית, סיוע במזון, סיוע חומרי, טיפול סוציאלי ומיצוי זכויות בנושאים שונים. כמו כן, יתכלל המשרד בשיתוף עם ארגוני החברה האזרחית את הסיוע של החברה האזרחית לפליטים האוקראינים כמעטפת נוספת של מתן מענה לצרכים. .

 

עוד על ביטוח רפואי לפליטים


ביטוח רכב בלי השתתפות עצמית

כסף ישראלי כיסוי תמורת פרמיה. כלי הרכב - רכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון. אפשרות מימוש - פעם בשנה בלבד. תיקון - במוסכי מגדל פיקס.סכום מזערי של נזק - סכום ההשתתפות העצמית בפוליסה  סכום מרבי של נזק 30,000.

 

עוד על רכב בלי השתתפות


לחדשות קודמות

ייצוגית נגד לוידס בגין דמי אשראי

פטיש שופטיםשמואל בורנשטין שופט המחוזי מרכז-לוד קיבל בקשה להסתלקות מתביעה ייצוגית ואישר את הסדר הפשרה בין הצדדים המשיבות לפיו המשיבות תשלמנה למבקשים גמול בסך כולל של 12,000 ₪ ולבאי כוחם שכר טרחה בסך 99,000 ₪ בתוספת מע"מ. מדובר על תביעה ייצוגית בטענה שבפוליסות בהן דמי הביטוח משולמים בתשלומים, המשיבות גובות דמי אשראי בשיעור העולה על תקרת דמי האשראי החוקית, תוך הטעיית המבוטחים, והן אף נמנעות מלמסור להם פרטים שהיה עליהן למסור על פי דין.

ת"צ 43524-12-20 סקר ואח' נ' נציגות לוידס בישראל ואח' 22/3/2022


נדחתה טענת מרמה בתביעת תחלוף

פטיש שופטיםהרשם הבכיר צחי אלמוג מהשלום בהרצליה דחה את טענתה של חברת הביטוח למרמה מצד המבוטח וקבע, כי "לא די בהוכחת היעדר שיתוף פעולה לבדו, אלא על המבטח, המבקש להתנער מהכיסוי הביטוחי, להוכיח גם כי נגרם נזק ומה שיעורו של הנזק האמור. בפסיקה נקבע כי על המבטחת להוכיח כי נגרם לה נזק ממשי, מעשי ובפועל, כתוצאה מחוסר שיתוף הפעולה של המבוטח עמה. עוד נקבע כי לשם הערכת הנזקים אשר נגרמו למבטחת, עליה להוכיח כי פעלה באופן ממשי (אקטיבי) על מנת להשיג את המידע הנחוץ לה. הנטל להראות כי מחדלי המבוטח הם אשר השפיעו על חבות המבטחת– מונח על כתפי המבטחת."

תא"מ 20894-12-19 הפניקס  נ' ביטוח  ואח' 13/3/2022


אחריות מקצועית של עורך דין

 

פטיש שופטיםיאיר דלוגין שופט השלום בתל אביב - יפו חייב את עורך דין הנתבע לפצות את התובעים בגין נזקיהם עקב התרשלותו בייצוגם בעסקת הלוואה ואופציה לרכישת נכס מקרקעין. " העובדה שהתובע 1 עוסק בהשקעות, אין פירושה כי התובע 1 הבין את משמעויות העסקה ובפרט את משמעות הבטוחה שהוצעה ושנרשמה. פלוני יכול להיות מומחה גדול בהשקעות, אולם בור מוחלט בתחום המשפטי. ממילא גם לא הוכח כי התובע 1 עסק ספציפית בהשקעות בתחום המקרקעין וכי הוא מומחה להשקעות בתחום זה."

 

ת"א 47864-10-19 סומר ואח' נ' אברמוביץ ואח' 17/3/2022


 

נקבע שהאירוע המוחי אינו תאונת עבודה

פטיש שופטים

בית הדין הארצי לעבודה בהרכב השופטים לאה גליקסמן, רועי פוליאק, וחני אופק גנדלר, נציג ציבור (עובדים) אמיר ירון, נציג ציבור (מעסיקים) דורון קמפלר קבע, כי אין להכיר כפגיעה בעבודה באירוע מוחי שאירע לעובד, שעבד כתברואן ומדביר. נקבע, כי לעובד  אירע אירוע חריג בעבודה, אך חריגות האירוע הייתה שאיפה חזקה של אדים של חומרי הדברה ולא מאמץ פיזי חריג או דחק נפשי. שהמומחה הרפואי שמונה בתיק קבע כי אין קשר סיבתי בין האירוע של שאיפת אדים של חומרי הדברה לבין האירוע המוחי, לא ניתן להכיר באירוע המוחי כפגיעה בעבודה.

עב"ל 16092-06-20 המוסד לביטוח לאומי נ' שמעון יצחק 23/3/2022


האם ביטוח עבודות קבלניות מכסה ליקויי בניה?

 

פטיש שופטיםסארי ג'יוסי, שופט המחוזי בחיפה בית המשפט קיבל באופן חלקי תביעת התובעים והורה לנתבעות לשלם להם פיצויים בגין ליקויי בניה. בית המשפט אימץ את חוות-דעת המומחה מטעמו. התביעה נגד חברת הביטוח נדחתה: ""הביטוח יסתיים מידית לגבי אותם חלקים של הפרויקט אשר ימסרו למזמין הפרויקט או שיתחיל שימוש בהם (הכל לפי המועד המוקדם) – והוא הדין אם נמסר כל הפרויקט או החל השימוש בו או שהושלמה העבודה בו. הביטוח יסתיים במועד המוקדם של אירוע מאירועים אלה אפילו היו מועדים אלה קודמים לתאריך הנקוב ברשימה כמועד תום תקופת הביטוח"."

 

ת"א 44117-11-14 וועד בית חטיבת הנח"ל 39א וב ואח' נ' נאות חן הגורן בע"מ ואח'   16/3/2022


דחיית עתירה של קלע לבג"ץ

 

פטיש שופטיםשופטי בג"ץ (השופט גרוסקופף בהסכמת השופטים עמית ו-וילנר) דחו על הסף את העתירה בטענה כי האוצר, הפיקוח על הביטוח והרשויות נמנעים מלבצע את חובתם על פי דין בשורה של עניינים הנוגעים לפעילותה דחה את העתירה. " גם סוגיית אישור התיקונים בתקנון קרן ההשתלמות טרם הושלמה; לא הוצג כל טעם מדוע יש לדון בסעדים שנותרו בעתירה בטרם מוצו ההליכים בעניינם. לפיכך, דין העתירה במתכונתה הנוכחית להידחות על הסף מחמת היותה מוקדמת."

 

בג"ץ  3911/21 ק.ל.ע. חברה לניהול קרן השתלמות לעובדים סוציאליים בע"מ נ' שר האוצר ואח' 16/3/2022


העליון: היקף חובת ביטוח תאונות לתלמידים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


ביטוח בשטחי הרשות לפי פוליסות ביטוח רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


עופר אליהו – איבדנו נסיך צנוע ואהוב  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי מוות או נכות מתאונה בשל מלחמה בביטוח נסיעות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


"פיצוץ עסקה" בשל ייעוץ ביטוח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזק בלאי לצנרת העסק ולצנרת הדירה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הערות לחריגי הפוליסה לביטוח עבודות קבלניות - מאת ד"ר יצחק ויזל


עדכון חוזר יישוב תביעות בעניין אזרחים ותיקים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


המוטב בביטוח דירה בבית משותף ע"י חברת ניהול  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


עמדת טעינה של רכב חשמלי בבית משותף  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


בין חובת הגילוי היזום לבין חובת הגילוי על שינוי מהותי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


שימו לב לגילו של המבוטח בשיוק הפוליסה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הונאות ביטוח בבריטניה בשנת 2021  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright