היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 
 

עופר אליהו, פרידה מנסיך

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

מגן ההוקרה של עדיף תקשורת שניתן לקטיה שורצמן בשנת 2020 על תרומתה להתפתחות ענף הביטוח בישראל

שוורצמן: זכתה ב"אוסקר הביטוח"

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


 

עופר אליהו – איבדנו נסיך צנוע ואהוב

מאת:  מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מרצה, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

ההיסטוריה של הביטוח

מוזיאון הביטוח של קטיה שורצמן

 

עופר אליהו, הנסיך האהוב של עולם הביטוח, יהי זכרו ברוך לעד

עולם הביטוח הוכה בתדהמה עם מותו הפתאומי והלא הגיוני של עופר אליהו, אדם אהוב ומוערך, מוות שהותיר את אוהביו ומכיריו ללא מילים.

 

ביום שני 28/2/2022, ליווינו את עופר אליהו בדרכו האחרונה.

 

 

 יותר מאלף איש ואישה הגיעו לבית הקברות בקרית שאול, להיפרד מאדם מיוחד ויוצא דופן שנלקח בפתאומיות ביד הגורל בהיותו בן 64 לאחר שלקה באופן פתאומי בליבו.

 

עופר הותיר אחריו את אביו, שלמה אליהו ואת אמו חיה אליהו, אחיו, אשתו, ילדיו, עובדיו חבריו ומכריו כשהם נדהמים והמומים ומתקשים להבין ולהפנים את מה שקרה.

 

על הדרך המקצועית של עופר נכתב לא מעט: משנת 1986שימש כמנכ"ל חברת הביטוח אליהו שהוקמה על ידי אביו, שלמה אליהו, ומאוחר יותר, כיהן גם כמנכ"ל מגדל, חברה לביטוח לאחר שנרכשה על ידי חברת הביטוח אליהו. עופר אליהו כיהן כיו"ר אגוד חברות הביטוח משנת 2011 וכיו"ר התאחדות חברות ביטוח חיים משנת 2015. בשנת 2016 התפטר עופר אליהו מתפקידיו באיגוד ובהתאחדות כאשר חברת הביטוח מגדל פרשה מחברות באיגוד ובהתאחדות המבטחים.

 

דברי אביו של עופר אליהו, שלמה אליהו, חתכו את האוויר כמו היו כמו סכין בלב: "זה לא טבעי ולא הגיוני שאני צריך לעמוד ולקבור את הבן שלי. עברתי אין סוף תחנות בחיי אבל זו התחנה הקשה ביותר, כל השאר כלום".

 

נשאו דברי הספד: אביו של עופר שלמה אליהו, הרב הראשי של תל אביב ישראל מאיר לאו, שהזכיר שגם דוד המלך שכל שלושה בנים, אחיו ישראל אליהו, יו"ר מגדל שוקי הון, שגיא יוגב, מנכ"ל מגדל ביטוח, ליאור רביב, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת לקוחות וערוצי הפצה במגדל, אמיל וינשל, יו"ר ווישור ביטוח, סוכן הביטוח הבכיר אודי כץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח לשעבר, ניצב בדימוס, זאב אבן חן, מנכ"ל איגוד והתאחדות חברות הביטוח לשעבר.

 

תכונות האופי היפות והמיוחדות של עופר אליהו עברו כחוט השני בדברי ההספד של כל מי שרק זכה להכירו: צניעות, אנושיות, הוגנות, חברות, אב מסור ואוהב ובעל נאמן, כבוד להורים. צמד המילים "בגבה העיניים", נשמע בדבריהם של המספידים כמו גם המילה "בן אדם" או "מענטש" באידיש.

 

מילה אחת שנשמעה מעט מאוד, הדהדה בחלל וחלחלה ללב הנוכחים גם מבלי שנאמרה במפורש והיא המילה "אהבה". כן בניגוד למקובל בעולם העסקים בכלל ובעולם הביטוח בפרט, עופר אליהו היה אדם אהוב. בתקופה שכולם דיברו על עופר אליהו, כאשר מגדל פרשה מאיגוד והתאחדות חברות הביטוח, שמעתי מפי גורם בכיר ביותר בענף הביטוח, את המילים: "אני אוהב את עופר" והוא לא היה היחיד. וזאת למרות העובדה שעופר מעולם לא חיפש דרכים למצוא חן או לרצות את הזולת אלא שלא פעם ולא פעמיים לא נרתע לומר לשומע את הדברים שלא ציפה לשמוע, אבל שמע אותם מעופר ואהב את עופר גם אם לא אהב את כל מה שעופר אמר, כי הדברים נאמרו בכנות מהלב הפתוח ללא כוונה לקנטר וכפי שאמרו בגובה העיניים.

 

עופר אליהו היה גם מקצוען ברמה הגבוהה ביותר, ראשונה בעל ידע נרחב ביותר בתחום הביטוח שאינו מבייש מרצה במכללה אקדמית לביטוח. אפשר היה לדבר אתו בשפה הביטוחית וגם ללמוד ממנו לא מעט דברים.

כשהצטלבו דרכינו בעבודה המשותפת, ועופר שהיה מנכ"ל חברת מגדל, לא היסס להתקשר אלי בעצמו, ללא תיווך של מזכירה או מנהלת לשכה ולומר לי: "מדבר עופר אליהו"... והמשפט הבא באחת השיחות היה "אני הולך לעשות לך בלאגן.." ורק לעופר הרשיתי לעצמי לומר: "בסדר עופר, אתה יכול לעשות לי בלאגן, כי הנכד שלי כבר עשה לי עבודת הכנה אתמול..."  כי בנוסף לכל הדברים היה לעופר גם טונות של חוש הומור.

 

על הצניעות הנדירה של עופר כבר כתבתי כאן באתר בסקירת מדריך הביטוח מפרי עטי במהדורה מיוחדת לעובדי חברת החשמל המבוטחים באמצעות סוכנות הביטוח "אור" שקיבל חסות משלוש חברות ביטוח: הפניקס, הכשרה ואליהו. המנכ"לים  של שלושת החברות כתבו הקדשה מיוחדת לקוראים אבל המנכ"ל היחיד שלא מסר תמונה לספר, היה כמובן, עופר אליהו.

 

על אף העובדה שלא כל כך אהב לפרסם את תמונתו, עופר אליהו היה הפנים היפות של עולם הביטוח.

 

יהי זכרו ברוך

 


כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

 

 

פורסם ביום 9/3/2022

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright