היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 16/2/2020

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

חילופי דורות ב"עדיף"

כפיר לוי ועופר נוריאל צילום סטודיו עדיףעבור לוי (38, נשוי +2), מדובר למעשה בחזרה למקום בו החל את דרכו בענף הביטוח, כסמנכ"ל שיווק ומכירות בעדיף. לאחר תקופה בה למד את הענף מחוץ לעדיף הוא חזר לחברה בתפקיד המנכ"ל. הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק ותואר שני עם התמחות בשיווק דיגיטלי והסמכה כדירקטור.

עוד על חילופי דורות ב"עדיף"


מנהלי מגדל ואליהו

סימן האש של מגדל מתוך אוסף עו"ד עוזי שקיותר מכך, כל מי שמצוי מעט בענף הביטוח יודע שמדובר על אנשים מקצוענים מהשורה הראשונה שעבודתם המסורה, הביאה בין השאר את חברת אליהו למקום אליו הגיעה ואפשרה לחברה לרכוש את חברת מגדל.

 

עוד על מנהלי מגדל ואליהו


מחירי ביטוח רכב בארה"ב

איור של פרמיה לביטוח רכב בארה"בהסיבה לעליה במחירי ביטוח הרכב נעוצה בחלקה בטכנולוגיות המתקדמות שמחייבות בעלויות גבוהות יותר, במחירי תיקון הרכב. כך למשל משלבים היצרנים בכלי הרכב אמצעי מיגון משוכללים כנגד סיכוני גניבה ובטיחות, כמו מערכות התרעה מפני התנגשות ומוניטורים במקומות עיוורים. 
 

עוד על מחירי ביטוח רכב בארה"ב


למוניד ביטוח בע"ח

ביטוח בע"ח בלמוניידחברת הביטוח המקוונת "למונייד" הודיעה על השקה קרובה של ביטוח לבעלי חיים בארה"ב. הביטוח החדש טעון אישור הפיקוח על הביטוח בארה"ב אולם לקוחות יכולים להירשם אליו כבר היום. 
 

עוד על למוניד ביטוח בע"ח


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


תביעה נגד פספורטכארד

פטיש שופטיםאושרית הובר היימן שופטת בית המשפט לתביעות קטנות ברחובות חייבה את פספורטכארד לפצות מבוטח לפי פוליסת ביטוח נסיעות בגין גניבה של מצלמה. " במקרה דנן, הגעתי למסקנה כי הנתבעת לא פעלה כאמור ועל כן לא מילאה חובתה לגילוי ולווידוא. הואיל וזו מסקנתי, הרי שהנתבעת מושתקת מלטעון להתקיימותם של החריגים ועליה לפצות את התובעים בגין המקרה הביטוחי. מה באשר לשאלת האשם התורם? כמבואר לעיל, לצד חובות החברה המבטחת, ניצבת חובת המבוטח לעיון בפוליסה. לכתב התביעה צורפה תכתובת מייל, המעלה כי נוסח הפוליסה המלא נשלח לתובעים מיד בסמוך לרכישת הפוליסה ועובר לנסיעתם ובסיפא להודעה, אף הומלץ, בכתב מודגש- לעיין עיון מפורט בפוליסת הביטוח, המהווה חוזה לכל דבר ועניין. בנסיבות המקרה דנן,  אין חולק כי התובעים לא פעלו כאמור והסתמכו על שיחתם הטלפונית למול נציג הנתבעת בלבד. בגין התנהלותם זו, אני קובעת כי יש להשית על התובעים אשם תורם בשיעור 30%."

ת"ק 32606-06-19 דומב ואח' נ' פספורטכארד  ואח' 3/2/2020


העליון דחה ערעור על ייצוגית בביטוח תלמידים

 

פטיש שופטיםע' ברון שופטת העליון דחתה ערעור על ייצוגית בביטוח תלמידים. מדובר על בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (כבוד השופטת א' נחליאלי חיאט) מיום 4.4.2019, שבגדרה נדחתה בקשה שהגישה המבקשת למתן צו לגילוי ולעיון במסמכים במסגרת דיון בבקשה לאישור תובענה כייצוגית.

 

רע"א  2929/19 חנה גולדברג נ' כלל  13/2/2020


התיישנות תביעה בגין נזק על ידי עץ שנפל על רכב

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהשופטת אפרת פינק, סגנית הנשיאה  של בית משפט השלום ברחובות דחתה תביעה בסדר דין מהיר, נגד חברת ביטוח בגין נזקים שנגרמו לתובע לטענתו לרכבו, אוטובוס, עת נפל עליו עץ בעת סערה. נתבעת 1 היא מוסך הסדר של נתבעת 3, שבמסגרתו תוקן הרכב. נתבעת 2 היא תחנת שירות תיקון שמשות במסגרת פוליסת הביטוח. נתבעת 3 היא המבטחת, אשר ביטחה את הרכב בתקופה הרלוונטית. " הנה כי כן, הואיל והתביעה הוגשה למעלה מ-4 שנים לאחר קרות מקרה הביטוח, הרי שחלה התיישנות לפי סעיף 31 לחוק חוזה ביטוח. לא עלה בידי התובע להראות כי מתקיימים איזה מהחריגים לתקופת ההתיישנות שבחוק. 6.             לפיכך, התביעה נגד נתבעת 3 - נדחית.

תא"מ 66145-12-19 לינצקי נ' דלהום זגגות ושירותי רכב בע"מ ואח' 6/2/2020


סוכנות הביטוח, סוכני המשנה והמבטח

פטיש שופטיםהשופטת צילה צפת, סגנית נשיא המחוזי בתל־אביב–יפו דחתה תביעה ע"ס סך של 9,014,908 ₪ שעניינה בסכסוך שבין סוכנות ביטוח לחברת ביטוח ובין סוכנות לביטוח לבין סוכני המשנה שלה בעניין, הסכם התקשרות בין סוכנות הביטוח וחברת הביטוח משנת 2013, הפרתו וביטולו, וההשלכות הכספיות הנובעות מכך, הן על חברת הביטוח והן על סוכני המשנה. "אין להתעלם מקיומו של חוב שאינו של מה בכך, שיש להסדירו. הסוכנים מביעים טרוניה לעניין התנהלות דורות בעניין הוכחת חובם, אולם גם הם נמנעו מלהציג ראיות שיתמכו בטענתם לתיקון החוב. ניתן להבין מעדויות הסוכנים כי רובם קיבלו את דו"ח אוקטובר 2013, הצליחו לחלץ את הנתונים המיוחסים להם ופעלו ליישר קו בעניין עמלות ההיקף ששולמו להם ביתר. למרות האמור, אף אחד מהם לא הציג כל ראיה על כך ואף אחד מהם גם לא טען כי ביקש להפחית את החוב שתוקן מהכרטיס של דורות אצל כלל."

ת"א 25091-12-13 א.ק.ג. סוכנות לביטוח חיים בע"מ נ' כלל  ואח' 2/2/2020


הפרת חובתו המקצועית של סוכן ביטוח

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהרשם בכיר  נדים מורני מבית משפט לתביעות קטנות בקריות קיבל באופן חלקי תביעה של מבוטחת נגד סוכן ביטוח שטענה, כי שילמה את דמי הביטוח עבור ביטוח חובה ושילמה לסוכן בעבור ביטוח המקיף אולם הסוכן ולא העביר את הכסף שקיבל ממנה לחברת הביטוח עבור ביטוח המקיף. "הנתבע התנהג שלא כדין ובחוסר תום לב, עת החליט להשאיר את הפרמיה בחזקתו שלא כדין ותוך ניסיון להתעשר על חשבון התובעת , וכי התובעת ידעה על ביטול הפוליסה הרבה זמן לפני פנייתה לחברת הביטוח...לאור האמור לעיל ומאחר והנתבע שילם/החזיר את כל הסכום שנמסר לו ולאור חומרת המעשה, אני מחליט לקבל את התביעה באופן חלקי ומחייב את הנתבע לפצות את התובעת בגין מעשיו/מחדליו".

ת"ק 7123-03-19 הרשקוביץ נ' בן לולו 6/2/2020


אישור פשרה בייצוגית על שינוי תמהיל מרכיבי הריסק והחיסכון בפוליסה

פטיש שופטים רחל ברקאי, השופטת הבכירה  מבית המשפט המחוזי בתל אביב – יפו אישרה את הסכם הפשרה המתוקן בתביעה ייצוגית בשל שינוי התמהיל (החלוקה) של פרמיית הביטוח היסודי תוך הקטנת שיעור רכיב החיסכון והגדלת רכיב הריסק בפרמיה, אגב החלפת מקום עבודה של מבוטח ורכישת הסדר "ריסק זמני" בפוליסה, בביטוח המנהלים מסוג "עדיף". "הסדר הפשרה המתוקן הינו ראוי, הוגן וסביר, בהתחשב בעניינם של חברי הקבוצה, כאשר מטרת הבקשה הושגה נוכח פעילותה של המשיבה להשבת פיצויים לחברי הקבוצה אשר חל בעניינם שינוי בתמהיל פרמיית הביטוח ללא בקשתם או בקשת מי מטעמם."

ת"צ 29574-07-17 רפפורט ואח' נ' כלל  4/2/2020


נגיף הקורונה – עולם הביטוח אינו ערוך למגפות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


איתור ממונים על פניות הציבור בחברות ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מתנות של מבטחים - הזמינו מהאתר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לפני רכישת הביטוח - חשוב להציג את  המשמעות הכספית של ההבדל בתנאי הפוליסות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הכרת עקרון השיפוי ונגזריו לצורך שומת נזקי רכוש - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הגדרת אירוע בנזק טבע הבדל עצום בהשתתפות עצמית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


האופניים והקורקינטים חשמליים הם יותר ירוקים או יותר קטלניים? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח מבנה למשכנתא - הכי זול   - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


נזק כתוצאה מסיכון מבוטח אינו נזק תוצאתי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


למה לקלל את דצמבר?  – לשקול תגמול המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חוזר אישור קיום ביטוח - מי מה איך וממתי? כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


Black Friday או Black Freyarday?

 - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


כיסוי טרור למבנה לתכולת דירה מעל מס רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים בנוהל הודעה על ביטול פוליסה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


"אימוץ" ביטוח סיעוד פרטי קיים ע"י קרובי משפחה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחדשות קודמות

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright