היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח רכב בארה"ב

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

מחירי ביטוח רכב בארה"ב

 

 

 

איור של פרמיה לביטוח רכב בארה"בהמחיר הממצע לשנה בעבור ביטוח רכב בארה"ב  בשנת 2019 הגיע לכדי 1,548 דולר וזאת על פי  ניתוח שנערך על ידי אתר השוואת מחירי הביטוח, זברה. מדובר על עלייה בשיעור של 2 אחוזים לעומת  2018 בערך השווה לשיעור האינפלציה השנתי וזאת בעקבות מספר שנים של עליות גדולות יותר, כך לפי הדו"ח.

 

הסיבה לעליה במחירי ביטוח הרכב נעוצה בחלקה בטכנולוגיות המתקדמות שמחייבות בעלויות גבוהות יותר, במחירי תיקון הרכב. כך למשל משלבים היצרנים בכלי הרכב אמצעי מיגון משוכללים כנגד סיכוני גניבה ובטיחות, כמו מערכות התרעה מפני התנגשות ומוניטורים במקומות עיוורים. אמצעים אלו הופכים את כלי הרכב לבטוחים יותר לנהיגה אך מייקרים את הוצאות התיקון לאחר תאונה.

 

כך למשל פגושים מודרניים עשויים להכיל חיישנים מתקדמים שיש להחליף או לכייל מחדש לאחר תאונה. התיקונים כיום אינם מסתכמים בתיקון שמחייב חיזוק עם ברגים או פטיש.

 

גורם נוסף לעליית מחיר ביטוח הרכב הוא איכות הנהיגה. כך למשל מבטחים מטילים עונשים נוקשים יותר או היטלים נוספים על נהגים שתשומת ליבם מוסחת בעת הנהיגה.  התעריף הממוצע לטקסטים בזמן נהיגה, למשל, הוא 23% מהפרמיה (יותר מ- 350 דולר לשנה).

 

בנוסף שיעורי הביטוח משתנים באופן משמעותי לפי מיקום בגלל הבדלי עומסי התנועה, פשע, מזג אוויר ותקנות המדינה. 

 

הניתוח של זברה נערך לפי 73 מיליון הצעות מחיר לרכב של 418 מבטחים המשתמשים בפרופיל נהג מבוסס על גבר רווק בן 30 עם ניסיון נהיגה חיובי על רכב מסוג הונדה אקורד EX משנת 2015.

 

בערים ובמדינות מסוימות העלות השנתית גבוהה בהרבה מהממוצע הארצי.  במישיגן היה השיעור הממוצע הגבוה ביותר ביותר מ 3,000 דולר, ואחריו לואיזיאנה ופלורידה, כשבכל אחת מהן עלה המחיר לכדי 2,000 דולר.  מיין וצפון קרוליינה הראו את השיעורים הנמוכים ביותר, ונמצאות מתחת לאלף דולר בשנה. 

 

מקום המגורים ומידת השימוש ברכב (הנסועה) הם גורמים בעלי השפעה מכרעת על עלות ביטוח הרכב בארה"ב.  אנשים שגרים במיקומי מיקוד בעלי הכנסה נמוכה יותר ישלמו פרמיות יקרות יותר מאלו המשולמות ביישובים סמוכים.

 

מבטחים בארה"ב משתמשים בכמה קריטריונים כדי לקבוע את עלות ביטוח הרכב וביניהם: גיל הנהג, ניסיון הנהיגה וקילומטראז' שנתי אופייני.  הקריטריונים משתנים, מכיוון שממשלות המדינה קובעות כללי ביטוח.  מדינות מסוימות מאפשרות התחשבות בהיסטוריית האשראי של אדם - ככל שציון האשראי שלך טוב יותר, הוא חוסך יותר - כך שזה עוזר אם המבוטח משלם את החשבונות שלך במועד.  יש המאפשרים למבטחים לשקול את מצבו המשפחתי והעיסוק של הלקוח.  לפחות חצי תריסר מדינות, כולל קליפורניה, אסרו על שימוש במין נהג בקביעת שיעורי ביטוח

 

באופן לאומי, נשים משלמות שיעורים הגבוהים בכאחוז אחד, כך מצא הזברה, אבל הפער גדול יותר במדינות מסוימות.

 

קריטריונים אחרים מבוססים על הרכב, כמו למשל שנת הדגם והאם מדובר ברכב פרטי או במסחרי.

 

אחת הדרכים להקטין את הפרמיות, היא להשוות הצעות מחיר של מבטחים שונים, באופן אידיאלי מדי שנה או שנתיים.

 

 דרך נוספת להוריד את הפרמיה היא להגדיל את ההשתתפות העצמית של הפוליסה דבר שמחייב ליצור פיקדון לתשלום ההשתתפות העצמית במקרה של תביעה.

 

נמצא כי אנשים שנוהגים לעיתים רחוקות יעדיפו לרכוש ביטוח מבוסס-שימוש, שמשתמש בטכנולוגיה כדי לפקח על נהיגה.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright