היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 5/2/2020

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

מבטח חדש לחו"ל

הכרטיס של פספורטכארדהחברה החדשה צפויה לפעול באופן דיגיטלי והיא תאפשר למבוטחים ולסוכני ביטוח לבצע את רכישת הפוליסה, לקבל שירות וליישב תביעות שונות בזמן אמת (Real Time) גם  דרך המחשב או הסמארטפון.  לפי ההודעה לעיתונות של משרד האוצר, כניסת חברת ביטוח חדשה לשוק צפויה להגביר את התחרות והחדשנות הטכנולוגית בענף.


עוד על מבטח חדש לחו"ל


נהג זמני בכלל ביטוח

איור של נהג צעירניתן לרכוש את הביטוח הזמני עד 15 פעמים במהלך שנת הביטוח, לתקופה של מינימום שלושה ימים ולא יותר משבוע בכל פעם, בעלות של 25 ₪ ליום מלא או לחלק של יום.

 

עוד על נהג זמני בכלל ביטוח


ליבושר מנכ"ל שירביט

מנכ"ל שירביט, רו"ח צבי ליבושורעד כה שימש רו"ח צבי ליבושר, כמשנה למנכ"ל שירביט ומנהל האגף לביטוח כללי בחברת שירביט והוא אמור להחליף את שלומי נחום בתפקיד המנכ"ל.

 

עוד על ליבושר מנכ"ל שירביט


תאונות דרכים ינואר 2020

טבלת הרלב"ד הרוגי ינואר 2020

לפי נתוני הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) הסיכום במצגת של הרשות נהרגו בכבישי ישראל מתחילת השנה ועד ליום 2/2/2020 26 אנשים. מדובר על שישה הרוגים פחות לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת שגבתה את חייהם של 32 קורבנות בכביש.
 

עוד על תאונות דרכים 2020


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


התאבדות אינה מכוסה בפוליסות ביטוח

פטיש שופטיםאמיר סלאמה שופט השלום בחיפה דחה תביעה של אלמנתו ויורשתו של מבוטח שהלך לעולמו לתגמולי ביטוח לפי פוליסות לביטוח תאונות אישיות. "שילוב הנתונים הנ"ל בעניין תיאור מקום האירוע והנסיבות שקדמו להתרחשותו מחזק את המסקנה בדבר היות האירוע אובדני, ומפחית משמעותית מהאפשרות אליה כיוונה התובעת בדבר היות האירוע תאונתי... ניסיון החיים מלמד שאנשים נוטלים את חייהם גם מבלי להשאיר מכתבי התאבדות או רמז מראש על כוונתם, ובוודאי שאין לראות בכך דבר השולל את אפשרות ההתאבדות".

ת"א 22258-01-17 בכר(המנוח) ואח' נ' איי אי ג'י ישראל  27/1/2020


היעדר רישיון וכוחו של שיעבוד

 

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהשופטת הבכירה-שאדן נאשף-אבו אחמד מבית משפט השלום בנצרת קיבלה בחלקה הארי תביעה של מבוטחת בגין נזק למשאית כתוצאה בתאונת דרכים. מנורה טענה, כי במועד התאונה לא החזיק הנהג ברישיון נהיגה  וכן טענה להעדר יריבות בשל שעבוד הפוליסה. "על-פי הפסיקה הרווחת כיום, שלילת הכיסוי הביטוחי מותנית בידיעתו הממשית של המבוטח על פסילת רישיונו, והנטל להוכיח דבר ידיעתו של הנהג על הפסילה מוטל על חברת הביטוח הטוענת להעדר כיסוי ביטוחי ... מכלול הנימוקים שנמנו לעיל מובילים למסקנה שלא עלה בידי הנתבעת להוכיח כי הנהג ידע על התליית רישיון הנהיגה שלו, .... בהעדר כל אסמכתא מטעם הנתבעת לעניין המשכון, טיבו ודבר קיומה של הפרת התחייבות במישור היחסים שבין בעל המשכון לממשכן, ניתן להתנות את דבר התשלום על ידי קבלת אישור בעל המשכון לכך " .

 

ת"א 53694-03-18 משהאדה נ' מנורה מבטחים  30/1/2020


הודעת צד ג כנגד בנה של המבוטחת

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושבטינה טאובר שופטת המחוזי בחיפה קיבלה את ערעורה של חברת הביטוח על פסיקת השלום שדחה את בקשתה של חברת הביטוח לשלוח הודעת צד ג' כנגד בנה של המבוטחת אשר נהג ברכב במועד התאונה. " התרת משלוח ההודעה לצד השלישי כנגד בנה של המשיבה מר חן צרור לא עשויה לגרור סירבול ההליכים המשפטיים והארכתם שלא לצורך, ועל רקע העובדה כי הסוגיות כרוכות אלה באלה תחסוך אף בירורו של הליך נוסף המושתת על אותה מסכת עובדתית, והמעורר שאלות משפטיות בעלות אותו גוון או דומה."

רע"א 17945-12-19 איי די איי  נ' צרור 19/1/2020


המחוזי דחה ערעור של מנורה  בגין נהיגה בפסילה

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושכמאל סעב שופט המחוזי בחיפה דחה את הערעור של חברת הביטוח על פסיקת השלום לפיה חויבה המבטחת בתשלום תגמולי ביטוח בשל נזק שנגרם למשאית כאשר לטענת החברה נגרם לה הנזק בעת שהיתה נהוגה על ידי נהג שרישיונו נפסל. " אכן, צדק בית משפט קמא כשקבע כי יש צורך ביידוע הנהג על פסילתו, ובענייננו, היה צורך להוכיח לא רק שנהג המשאית הסכים לעונש של פסילה בפועל, כי אם היה מחובת המערערת להראות כי הנהג ידע שבית משפט לתעבורה הטיל עליו עונש פסלה בפועל וכי בהעדר ידיעה שהוטל עליו עונש פסילה בפועל, לא ניתן לומר כי העונש שהוטל על ידי בית המשפט לתעבורה השתכלל וחייב אותו להפקיד את רישיונו."

ע"א 25462-09-19 מנורה מבטחים  נ' מוסך דיזל חסן שהואן  19/1/2020


חופש בחירה של סוג המוצר הפנסיוני

פטיש שופטיםמ' מזוז, שופט העליון, דחה ערעור על פסיקת ביה"ד הארצי לעבודה שקבע כי לעובד נתונה אוטונומיה מלאה בבחירת המוצר הפנסיוני, ואין המעביד יכול להתערב בבחירתו של העובד, גם אם הבחירה של עובד היא בביטוח פנסיוני המכונה "ביטוח מנהלים" ללא כיסוי של אובדן כושר עבודה. " דין העתירה להידחות על הסף. הלכה פסוקה היא, כי ביהמ"ש הגבוה לצדק אינו יושב כערכאת ערעור על החלטות בית הדין הארצי לעבודה – אשר הוא הערכאה השיפוטית בעלת המומחיות בתחום משפט העבודה, ואשר עליה הטיל המחוקק את התפקיד לגבש גופי הלכה בתחום משפט העבודה".

בג"ץ  2360/19 הסתדרות העובדים הכללית החדשה נ' היועץ המשפטי לממשלה ואח' 16/1/2020


חידוש אוטומטי של פוליסות רכב על ידי ביטוח ישיר

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהתקבל ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי, שאישר באופן חלקי בקשה לאישור תביעה ייצוגית. "בנסיבות שבהן מבוטחים לא הביעו הסכמה לחידוש בעקבות הודעה שקיבלו וגילו בדיעבד כי המשיבה בכל זאת חידשה את חוזה הביטוח שלהם, פרקטיקה כזו אינה מותרת על-פי החוק. לפיכך, הונחה תשתית לביסוס הטענה לפיה סעיף 9 לחוק חוזה ביטוח אינו מאפשר חידוש אוטומטי של חוזי הביטוח על-ידי המבטחת בלא הסכמה של המבוטח – מראש או בדיעבד. אין מקום לסטות ממסקנה זו משום שלכאורה המשיבה פעלה בהתאם להנחיות שקיבלה מהרגולטור."

ע"א 9294/16 אושרת שמעון ואח' נ' חברת איי די איי חברה לביטוח בע"מ 4/2/2020


מתנות של מבטחים - הזמינו מהאתר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לפני רכישת הביטוח - חשוב להציג את  המשמעות הכספית של ההבדל בתנאי הפוליסות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הכרת עקרון השיפוי ונגזריו לצורך שומת נזקי רכוש - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הגדרת אירוע בנזק טבע הבדל עצום בהשתתפות עצמית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


האופניים והקורקינטים חשמליים הם יותר ירוקים או יותר קטלניים? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח מבנה למשכנתא - הכי זול   - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


נזק כתוצאה מסיכון מבוטח אינו נזק תוצאתי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


למה לקלל את דצמבר?  – לשקול תגמול המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חוזר אישור קיום ביטוח - מי מה איך וממתי? כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


Black Friday או Black Freyarday?

 - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


כיסוי טרור למבנה לתכולת דירה מעל מס רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים בנוהל הודעה על ביטול פוליסה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


"אימוץ" ביטוח סיעוד פרטי קיים ע"י קרובי משפחה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי פרטי - חבל לשפוך את התינוק ביחד עם המים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מיהו א.אבידנה? חידון שלאחר החג - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחדשות קודמות

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright