היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 14/1/2022

 

  חדשות     

  

 פסיקה 

  

כתבות ומאמרים

       

הטבות והקלות לאזרחים ותיקים

רישום של אזרח ותיק, מאת קטיה שורצמן, כל הזכויות שמורותבתמיכת שר האוצר אביגדור ליברמן והשרה לשוויון חברתי, מירב כהן, פרסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון תיקונים לארבעה חוזרים בהתייחסות ייחודיות לאוכלוסיית האזרחים הותיקים בתחום התביעות, צירוף לביטוח, טיפול בפניות ציבור ומתן שירות על ידי הגופים המוסדיים.

 

העוד על הטבות לותיקים


אבי נאור מועמד לכהן כיו"הרל"בד

אבי נאור מייסד עמותת אור ירוק בשנת 2021 נרשם זינוק של 20% בהרוגים מתאונות הדרכים בהשוואה לשנת 2020 - הגבוה ביותר בעשור האחרון -  359 הרוגים, לעומת 298 בני אדם שנהרגו בתאריך המקביל בשנה הקודמת.

 

עוד על אבי נאור לרל"בד


קנ"ט על פגיעה בחקלאים

צילום אילוסטרציה של פרח פגוע, מאת קטיה שורמן, כל הזכויות שמורות שנת 2021 החלה בעצירת גשמים ארוכה מאוד ובטמפרטורות גבוהות. בינואר 2021 נמדדה תקופה של 19 יום של עצירת גשמים מוחלטת. הימים החמים והמחסור במנות קור ההכרחיות להתפתחות הפירות הובילו בהמשך למחסור משמעותי ביבול.

 

עוד על פגיעה בחקלאים


פגיעה בהכנסות מבטחים בשל הורדת דמי ניהול

איור של דמי ניהול "להערכת החברה, יישום התיקון האמור צפוי להביא לפגיעה בהכנסות וברווחיות העתידיות של הגופים המוסדיים שבשליטת החברה. בשלב זה לא ניתן להעריך את מלוא השלכות יישום התיקון האמור, שתלויות, בין היתר, בהתנהגות הגופים המתחרים, וגורמי השיווק בשוק, במוצרי הביטוח שיאושרו לשיווק, ובהתנהגות הלקוחות."
 

עוד על פגיעה בדמי ניהול


לחדשות קודמות

בג"ץ דחה עתירה לגרוע תרופות יתום מסל הבריאות בשל עלותם הגבוהה

פטיש שופטיםנשיאת העליון, השופטת א' חיות (בהסכמת השופטים ג' קרא וא' שטיין), דחתה עתירה של מכבי ואחרים לחייב את שר הבריאות להתיר לגרוע מתוכנית הבריאות תרופות יתום בשל עלותן הגבוהה. "המשטר של רגולציה כלל-מערכתית אשר הוקם בחוק הבריאות, ואשר במסגרתו אמור להתקיים דו-שיח מתמשך בין משרד הבריאות לבין קופות החולים, לא אמור להשאיר את מכבי לבד במערכה. כפי שכבר צויין על ידי, וכפי שהובהר במהלך הדיון בעתירה, הבטחת חוסנן של קופות החולים היא אחת ממטרותיו החשובות של שר הבריאות כרגולטור."

בג"ץ  2499/21 מכבי שירותי בריאות נ' שר הבריאות ואח' 22/12/2021


אחריות מעבידים בביטוח עבודות קבלניות

פטיש שופטיםעדי חן-ברק שופטת המחוזי בחיפה, חייבה את המעסיק של העובד שנפגע וחברה קבלנית לפצות אותו בגין נזקי גוף שנגרמו לו כתוצאה מתאונת עבודה ודחתה את הדרישה לייחס לעובד אשם תורם בגין אירוע התאונה. " הנתבעים לא הביאו ולא הציגו ראיה כלשהי לסתור גרסת התובע, ומכאן שיש לקבוע כי נפילת התובע ארעה כתוצאה מהתמוטטות קיר בלוקים בעת שעמד בגובה של כ-4 מטרים, והעובדה כי עמד על משטח עבודה לא בטיחותי, לא מגודר וללא מעקה, כאשר הוא אינו קשור ברתמה ו/או בכל אמצעי אחר שיכול למנוע נפילה בסיטואציה כזאת, הביאה לפציעתו. בנסיבות אלו, יש מקום להטיל חבות מלאה על הנתבעות, ואין מקום לקבוע אשם תורם כלשהו על התובע."

ת"א 35966-09-19 פלוני נ' אלאנדלוס השקעות בע"מ ואח' 9/12/2021


תביעה בשל מותו של עובד במדינת סנגל

 

פטיש שופטיםאשרית רוטקופף, שופטת השלום בפתח תקווה דחתה תביעת אלמנתו וארבעת ילדיו של עובד במדינת סנגל בשל מותו  באתר עבודה בו הוקם מבנה תעשייתי במדינת סנגל שבמערב אפריקה. " המנוח נשלח לאתר עבודה מטעם הנתבעת 1 כפי שהיה מורגל לכך במסגרת פרויקטים קודמים ומשכך הוא מוחזק כמי שהיה מעורה בהיבטים הטכניים השונים של הקמת המבנים, כשהיה עליו לנקוט משנה זהירות ביחס לשימוש והשהייה בפיגומים ולבחון את תקינותם."

 

ת"א 44125-09-17 פלוני נ' דיוק קשתות בע"מ ואח' 10/12/2021


 

נדחתה טענת התובע שעל אף היעדר הפוליסה נכרת הסכם ביטוחה

פטיש שופטים

עדי הדר שופט השלום בתל אביב – יפו דחה תביעה לתגמולי ביטוח בהיעדר פוליסה. , על אף שבמהלך שמיעת הראיות לא הוצג הסכם ביטוח בין התובעת ובין הפניקס, התובעת חזרה בסיכומיה על טענתה כי "בוטחה ע"י הפניקס" וכי "הוכח שהפניקס ביטחה אותה ב-2 פוליסות ביטוח אשר מכוח כל אחת ואחת מהן היא זכאית לקבלת תגמולי ביטוח". לא הוצגה לפני ביהמ"ש פוליסה. הוצגה טיוטה של פוליסה ללא שם המבוטח, עליה נכתב "טיוטא לא בתוקף". ... בהצעה לביטוח נכתב במפורש כי "הכיסוי ייכנס לתוקפו רק לאחר אישור החברה"."

ת"א 41789-02-18 מובק מעבדות קוסמטיקה בע"מ נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ 6/12/2021


לא עלה בידי המבוטח להוכיח שלא ידע על התליית רישיון הנהיגה

 

פטיש שופטיםהשופטת אביגיל כהן, סגנית נשיא המחוזי בתל אביב - יפו דחתה ערעור על פסיקת השלום שדחה את תביעת המבוטח לתגמולי ביטוח בגין נזק שנגרם לרכב בתאונה כאשר רישיונו שלש המבוטח הותלה. " תקנה 550 (ב) לתקנות התעבורה קובעת חזקת מסירה ביחס להודעות בנוגע לחובה לעבור קורסים לנהיגה נכונה אשר נשלחו בדואר רשום, שעל מנת להפריכה על הנהג להוכיח כי הודעה לא התקבלה בידו מסיבות שאינן תלויות בו ולא עקב הימנעות מלקבלה. אין עילה להתערב בקביעת בימ"ש קמא לפיה יש לראות את הנהג כמי שקיבל את ההודעות על ההתלייה, ... משהוכח כי נשלחה לנהג לכתובתו הרשומה הודעה בדבר ההתלייה, עבר הנטל למערערת להוכיח כי הנהג לא קיבל את ההודעה מסיבות שאינן תלויות בו.."

ע"א 892-08-21 עתאמנה נ' מנורה  19/12/2021


מורה שנפלה בסמוך לביתה הוכרה כנפגעת עבודה

 

פטיש שופטיםכרמית פלד שופטת בית הדין אזורי לעבודה בתל אביב הכירה במורה שנפלה בסמוך לביתה כנפגעת עבודה. "העובדה שמשפחתה של התובעת ציפתה בעץ את הגשרון המצוי ברשות הרבים ומוביל מהמדרכה אל חצר הבית ... אינה הופכת את הגשרון לנכס בבעלות התובעת ואף לא מלמדת על כך שהתובעת נוהגת בו מנהג בעלים. ... כך שהגשרון אינו הדרך היחידה להיכנס לחצר הבית ... גשרון העץ אינו נמצא בשליטתה הבלעדית של התובעת ומשפחתה ולא ניתן לראות בו חלק ממתחם ביתה."

 

ב"ל 5089-11-20 פלונית נ' ביטוח לאומי    26/12/2021


הונאות ביטוח בבריטניה בשנת 2021  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


הגדרה נכונה של שם המבוטח בפוליסה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משאלות ביטוח לשנת 2022 - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח צד ג' בדירה  - יש כיסוי לאחריות בגין קורונה בכל רחבי המדינה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח דירה שמושכרת לתקופות קצרות - כתבת השבוע מאת גיל אנגלמן מסוכנות אנגלמן שמתמחה בין היתר בביטוח דירות שמושכרות לתקופות קצרות.


לבקש סעיף אחריות ואישור ביטוח ממנהלי מדיה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קופת גמל להשקעה, קרן השתלמות והלוואת בלון - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קריסת הבניין בחולון קריאת השכמה לבנקים ולמבטחים - כתבת השבוע מאת חיים אטקין, שמאי ביטוח ומקרקעין.


העליון: פציעה בעת תדלוק הרכב אינה תאונת דרכים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן,


דרוש מדד איכות המוצר  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תוקף ביטוח אחריות מקצועית של חברי נציגות דיירים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


משהו על תאונות דרכים – לזכרו של זלי בורודצקי בן דודי היקר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הגדרת העסק המבוטח  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright