היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח בעניין הקורונה ליום 23/3/2020

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

מוקד הפיקוח לקורונה

ד"ר משה ברקת המפקח על הביטוחבעקבות התפרצות הקורונה הורה הממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, לגופים המוסדיים להקצות משאבים מתאימים לצורך שמירה על מספר מטרות, ובהן המשך פעילות הגופים המוסדיים ומתן שירות ללקוחות בדגש על מענה ללקוחות, הבטחת תשלומי קצבה סדירים, פדיון כספים ויישוב תביעות.


עוד על מוקד הפיקוח לקורונה


מידע שגוי על קרנות פנסיה

תצלום אילוסטרציה של קופת חיסכוןמדובר בקמפיין שיווקי מטעה שמטרתו להעביר לקוחות למוצרי חסכון אחרים שלא בהכרח מתאימים להם.
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מבהירה כי מדובר במידע שגוי ומוטעה וכי על פי ועל פי בדיקות  שקיימה היום ובעבר - ביטוח המשנה של קרנות הפנסיה הנבחרות אינו מחריג כיסוי למקרי מגיפה.

 

עוד על מידע שגוי על פנסיה


ייעוץ פיננסי שיקרי

ד"ר משה ברקת המפקח על הביטוחרשות שוק ההון ביטוח וחיסכון מבקשת להזהיר את הציבור מפני גורמים מתחזים הנותנים יעוץ כללי או פרטני בקשר לחסכונות הציבור, לרבות קרנות, קופות ופוליסות ביטוח, שאינם בעלי רישיון ומבלי שנערך בירור צרכים פרטני כמתחייב, למשל בנוגע להיבטי המיסוי המתבקשים. הפיקוח קורא  לציבור לשקול את צעדיו בזהירות, ולהתייעץ במידת האפשר עם גורמים מוסמכים בעלי רישיון מתאים.
 

עוד על ייעוץ פיננסי שיקרי


מבטחי בריטניה על היעדר כיסוי קורונה

רישום של הביג בןמבוטח שנאלץ לשהות בבידוד לפי הוראת הממשלה לשהות בבידוד עצמי, הפוליסות לא יכסו. ביטוח מפני מחלות קשות מציע תשלום בגין אבחנה של מחלה קשה המוגדרת בפוליסה. עם זאת, סביר מאוד כי הפוליסה אינה מכסה וירוס קטלני. ביטוח החיים משלם במקרה של מות המבוטח גם בשל נגיף הקורונה.
 

עוד על מבטחי בריטניה על כיסוי קורונה


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


נתקבלה תביעת אחריות מקצועית נגד סוכן ביטוח בגין היעדר כיסוי למערכת סלולרית

פטיש שופטיםאדנקו סבחת- חיימוביץ שופטת בית משפט לתביעות קטנות ברחובות קיבלה תביעה של מבוטח נגד סוכן ביטוח וחייבה את הסוכן לשלם למבוטח סך כולל של 34,000 ₪. "אין מחלוקת, כי לתובע מערכת סולרית הן בכתובת בראש העין והן בכתובת בחד נס, האחת הייתה מבוטחת בחברת איילון והשנייה בחברת הראל. לטענת הנתבע, מקור הטעות הוא בבלבול מצד עובדת במשרדו, שלא הבחינה כי אין כלל ביטוח למערכת הסולרית בחד נס ובתשובותיה התייחסה לפוליסת ביטוח בכתובת בראש העין."

ת"ק 66118-06-19 סודאי נ' טובול 17/3/2020


נתקבלה תביעה נגד קרנית בגין תאונה של אדם שנהג בקטנוע של המעביד ללא ביטוח חובה

 

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהדב גוטליב שופט השלום ברמלה קיבל תביעת השבה של קרנית כנגד נהג קטנוע שלא היה מבוטח בביטוח חובה בעת אירוע התאונה בגינה שילמה קרנית פיצוי לנפגע. " חוק הפיצויים אינו מגדיר מי יחשב "בעל רכב" לצורך חבות על פי החוק ולצורך זכות החזרה. משכך, יש לפנות, ראשית, למשמעות הרגילה של מושג הבעלות על פי דיני הקניין (ראה י' אנגלרד פיצויים לנפגעי תאונות דרכים מהדורה שלישית, תשס"ה, עמ' 192). כפי שנפסק בעניין יעקובי, יש לפרש את המונח "בעל הרכב", בהקשר זה, כבעליו הרשום של הרכב במשרד הרישוי, שכן פרשנות אחרת שלפיה יש לבחון בעלות בפועל, מרוקנת למעשה מונח זה מתוכן, שכן מה בין "בעל רכב בפועל" לבין "מחזיק"?"

 

ת"א 29738-03-17 פלוני נ' קרנית 17/3/2020


תביעה נגד קרנית בשל תאונת דרכים בהיעדר ביטוח חובה

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהארנון דראל שופט המחוזי בירושלים קיבל תביעה של נפגעת בתאונת דרכים ע"י נהג ללא ביטוח חובה שהוגשה נגד קרנית. " על התובעת לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעה לקביעת דרגת נכות כללית, למצות את זכויותיה כלפי המוסד לביטוח לאומי בתום לב, להציג את חוות הדעת הרפואיות במלואן ולמלא אחר כל דרישה שתופנה כלפיה מצד המוסד. לאחר שתינתן החלטה בבקשתה התובעת תוכל לפנות לקרנית ואז תיערך התחשבנות של הסכום המגיע לעומת הסכום המוקפא. על היתרה, ככל שתהיה כזו, יש להוסיף שכר טרחת עורך דין."

ת"א 63158-11-14 פלונית נ' רפי חבז ו קרנית  28/2/2020


פשרה בייצוגית כנגד הראל בביטוחי הבריאות על ניצול פערי מידע במטרה לשלם פחות מהמגיע

פטיש שופטיםימיכל נד"ב שופטת המחוזי מרכז-לוד אישרה הסדר פשרה בתובענה ייצוגית כנגד הראל בטענה שהראל מנצלת את  פערי המידע שבינה לבין מבוטחיה, את חוסר הבנתם וידיעתם של המבוטחים בתחום ביטוחי הבריאות ואת היעדר הגילוי הנאות, במטרה להפחית סכומים ניכרים מסכומי השיפוי המגיעים למבוטחיה בתחום ביטוחי הבריאות מסוג "משלים שב"ן". "לעניין העתיד הוסדר נושא השיפוי באופן שהשיפוי ישתלם למבוטחים, על פי המגיע להם בהתאם לפוליסות נושא הדיון. על פי ההסדר השיפוי..."

ת"צ 69213-09-16 אהרון נ' הראל  15/3/2020


נדחתה בקשה לייצוגית בגין חיוב יתר שלא כדין בדמי ביטוח רכב חובה את שוכרי כלי הרכב בעסקאות ליסינג. זאת, למרות הוראת המפקחת על הביטוח

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובההדס עובדיה שופטת המחוזי מרכז-לוד דחתה בקשה לתביעה ייצוגית בטענה של חיוב יתר שלא כדין בדמי ביטוח רכב חובה את שוכרי כלי הרכב בעסקאות ליסינג. זאת, למרות הוראת המפקחת על הביטוח לפיה הורתה על הפחתת תשלום דמי הביטוח ב- 13% למשך שנתיים. "אף הטענה לעשיית עושר ולא במשפט לא הוכחה על-ידי המבקש, בין היתר בשים לב להוראות סעיף 6(א) לחוק עשיית עושר ולא במשפט, תשל"ט-1979 הקובע כי הוראותיו לא יחולו כאשר קיים הסכם בין הצדדים. אין גם לקבל הטענה כי חברת הליסינג התעשרה שלא כדין ... יש להדגיש כי  ממילא החלטת הממונה היא לא להשיב את הסכומים העודפים שנצברו בקופת קרנית ישירות למי ששילם אותם, אלא על דרך של הפחתת דמי הביטוח למשלמים בתקופה האקראית שנבחרה."  

ת"צ 36899-10-17 בן יהושע נ' ש. שלמה החזקות בע"מ ואח' 15/3/2020


פשרה ביצוגית על העברת פרטי לקוחות בנק לצרכים מסחריים

 

פטיש שופטיםהדס עובדיה שופטת המחוזי מרכז-לוד אישרה בקשה להסתלקות מתובענה ייצוגית לפיה נטען, כי הבנק הבינלאומי העביר מידע רגיש לגבי לקוחותיו ללא הסכמתם לשם צרכיו המסחריים. "בעקבות פניית הבנק הבינלאומי,...  הסכימו הצדדים להגיע להסכמות המפורטות להלן וזאת מבלי להודות בטענות הצדדים האחד כנגד משנהו, לפנים משורת הדין וחלף ניהול בקשת האישור, אשר בירורה עלול להתמשך ואין וודאות ביחס לתוצאותיה."

 

ת"צ 15569-09-19 גולד נ' הבנק הבינלאומי  16/3/2020


זיכרונות מלחמת המפרץ וחוזר חברת הסנה - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פנדמיה - מדוע אין לזה ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דוקטרינת "המבוטח התמים" בעליון - כתבת השבוע


מה חסר בביטוח דירות ועסק לימי קורונה? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


התחזית השלישית מתחילה להתגשם - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קטיה שוורצמן: זכיתי ב"אוסקר של הביטוח" - כתבת השבוע


נגיף הקורונה – עולם הביטוח אינו ערוך למגפות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


איתור ממונים על פניות הציבור בחברות ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מתנות של מבטחים - הזמינו מהאתר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לפני רכישת הביטוח - חשוב להציג את  המשמעות הכספית של ההבדל בתנאי הפוליסות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הכרת עקרון השיפוי ונגזריו לצורך שומת נזקי רכוש - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הגדרת אירוע בנזק טבע הבדל עצום בהשתתפות עצמית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


האופניים והקורקינטים חשמליים הם יותר ירוקים או יותר קטלניים? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח מבנה למשכנתא - הכי זול   - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


נזק כתוצאה מסיכון מבוטח אינו נזק תוצאתי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לחדשות קודמות

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright