היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 15/4/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ביטוח דירה באתר וי שורבביטוח רכב ניתן לרכוש כיסוי תלוי שימוש ברכב, הרחבה לכיסוי "ערך כינון ברכב" לרכבים עד גיל שנה ועד 10% מערך הרכב,הרחבה לכיסוי תיקון מראות צד ופנסים, כיסוי רדיו דיסק חלופי ומולטימדיה ברכב, כיסוי נזק שנגרם לצמיגים בלבד, הכללת רכוש המבוטח בביטוח אחריות כלפי צד שלישי, הוצאות הגנה במשפט פלילי והרחבות נוספות.

 

עוד על ווי שור עלו לאוויר


למונייד גייסה 300 מיליון

הסמלילשל למוניידבנוסף לדיגיטציה של תהליך הביטוח, לימונייד שומרת לעצמה רק שיעור קבוע מהפרמיה כתשלום בעבור הפעלת הביטוח ותורמת חלק מרווחי החברה על ידה למלכ"רים למען רווחת הציבור. לימונייד מסרה כי היא אוספת "פי 100 יותר נתונים מאשר ספקים מסורתיים", ומאפשרת לחברה לייצר תחזית סולידית לנתונים ולשפר את החיתום והתמחור של החברה.
 

עוד על למונייד גייסה 300 מיליון


ביטקויין בחיסכון ארוך טווח

סמליל של ביטקויןממשלת צרפת הסירה לאחרונה מגבלה לפיה רק כ -10% מהקרנות המנוהלות ניתן להשקיע בניירות ערך ללא בטחונות ובכך הוסיפה עוד נדבך של בהירות רגולטורית יותר לכלכלה הצרפתית. עם המהלך הזה, צרפת מוסיפה תקנה חדשה לטובת מטבעות הקריפטו המסכם מתן חסות של חשבונות בנק לפרויקטים המורשים לפעול לפי החוק הצרפתי.
 
 

 

עוד על ביטקויין בחיסכון ארוך טווח


דיווח לפיקוח על אסונות רכוש

מתוך נספח הדיווח של החוזרבמצב שהוגדר על ידי הממונה כריבוי נזקי רכוש תעביר חברת ביטוח דיווח מיוחד ביחס לפרטי המידע אחת ליום, עד השעה 12:00, בהתאם למתכונת הקבועה בגיליונות בנספחי החוזר כאשר הפרוט כולל בין השאר את פרטי סידור ביטוח המשנה לגבי הנזקים.

עוד על דיווח לפיקוח על אסונות רכוש


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


לחדשות קודמות

מהי נכות תפקודית ומקצועית בעקבות תאונת דרכים

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהשי משה מזרחי שופט השלום בתל אביב – יפו חייב את חברת הביטוח לפצות נפגע בתאונת דרכים בסכום של כמעט 2 מיליון ₪. ""הנכות הרפואית", "הנכות התפקודית" ו"אובדן כושר השתכרות" הם מעין שלושה מעגלים, המצויים זה בתוך זה, כאשר במעגל החיצוני מצויה הנכות הרפואית, במעגל הפנימי יותר, הנכות התפקודית, ובמעגל הפנימי ביותר, מצוי אובדן כושר ההשתכרות. כאשר באים לקבוע הפסדו של ניזוק, יש להשתמש, ככל שמאפשרים הנתונים, במעגל הפנימי ביותר, אך כאשר אין במעגל הפנימי ביותר די כלים כדי לאפשר קביעת הנזק, יוצאים החוצה לכיוון המעגלים החיצוניים יותר ומהם משליכים ולומדים על המעגלים הפנימיים יותר".

ת"א 35474-01-16 פלוני נ' הפניקס  3/6/2019


ביטוח צד ג' של רכב מסחרי כולל הוצאות גרירה והובלת סחורות ע"י גורם חיצוני

 

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכוששרי סנדר מקובר שופטת השלום בתל אביב – יפו, קבעה כי כיסוי צד ג' של רכב כולל גם פיצוי בגין עלויות גרירה של הרכב ותשלומים למובילים חיצוניים, בגין הובלות סחורה שהובילה התובעת ללקוחותיה במהלך החודש לאחר התאונה בו הייתה המשאית במוסך. " לכתב התביעה צירפה התובעת העתק חשבונית ... בגין גרירת רכב...הנתבעים לא טענו טענה קונקרטית, אף לא בסיכומיהם, מדוע אין מקום להכיר בהוצאה זו... כדי להכיר בהוצאה של התובעת בגין הובלה ככזו הנובעת אך ורק מנזקי התאונה, יש צורך שההוצאה תעמוד בשני תנאים מצטברים: הראשון כי תאריך ההובלה יהיה לאחר התאונה. השני כי מקום ההובלה יהיה לכל מקום בארץ מלבד אזור הצפון."

 

תא"מ 38439-12-17 מירקם אריזות בע"מ נ' ששון ואח' 3/4/2019

 


נדחתה תביעת תחלוף כלפי עירייה בשל הצבת מחסום עמודים נשלף

פטיש שופטיםהרשם הבכיר טדי ארז מבית משפט השלום בירושלים דחה תביעת שיבוב, שעניינה תאונה שארעה כאשר רכב המבוטח ע"י חברת הביטוח (התובעת) נסע ברחוב חשין בירושלים ונפגע בחלקו התחתון ממחסום העמודים שהותקן ומתוחזק ע"י עיריית ירושלים. "נהגת התובעת העידה כי היא מתגוררת בירושלים אך לרוב אינה עושה שימוש ברכב אלא ברכבת הקלה. ... וציינה כי ראתה שלט קטן. נהגת התובעת לא עצרה את רכבה או הסתובבה, בטרם התרחשה התאונה. משמע נהגת התובעת נהגה ברשלנות ואין לה אלא להלין על עצמה בקרות הנזק... "

תא"מ 21903-06-18 מנורה   נ' עירית ירושלים 5/4/2019


התקבלה תביעת שיפוי של הביטוח הלאומי בגין תאונה בדרך לעבודה כשהעובד עיקם את הרגל בעת ירידה מהרכב

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהשי משה מזרחי שופט השלום בתל אביב – יפו קיבל תביעה של המוסד לביטוח לאומי לשיפוי בגין סכומים ששילם לעובד שנחבל בעת ירידה מרכב הסעה במקום עבודתו. "תחושתו שאין קשר לרכב נכונה, שהרי הנפגע סובב את רגלו ולא נחבל כתוצאה מפגם כלשהו ברכב עצמו או מנפילה, כפי שהנהג סבור בטעות. משכך גם סבר, כהדיוט, שאין המדובר בתאונת דרכים וסימן בטופס התביעה כאמור. אין בכך כדי לאיין את המקרה כ"תאונת דרכים" כמשמעה בחוק הפלת"ד, שהרי גם חבלה שנגרמה כתוצאה מירידה מרכב, בבחינת נזק גוף שנגרם בתאונת דרכים על פי חוק הינה."

ת"א 61414-11-18 המוסד לביטוח לאומי נ' הכשרה 3/4/2019


בעל הרכב חויב לפצות את קרנית בשל הסכומים ששילמה להולך רגל שנפגע ע"י רכב ללא ביטוח חובה

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובההשופט רמזי חדיד סגן נשיא השלום בחיפה קיבל את תביעת  קרנית וחייב את בעל הרכב לפצותה. "מחקירתו הנגדית של נתבע 2 עולה כי הוא ידע כי במועד הרלוונטי לתביעה הרכב לא היה מבוטח (ואף לא עבר מבחן שנתי) ... יוצא אפוא כי נתבע 2 בהיותו הבעלים של הרכב התיר לאחיו..., לנהוג בו ..., בהעדר ביטוח. ... יוצא אפוא כי נתבע 2 עוול כלפי התובעת בעוולת הפר חובה חקוקה בהתאם לסעיף 63 לפקודת הנזיקין (נוסח חדש). כמו כן, נתבע 2 עוול כלפי התובעת בעוולת הרשלנות שכן הוא אשם במסירת הרכב לשימוש אחיו נתבע 1, על אף כי הרכב לא מבוטח בביטוח חובה."

ת"א 24901-01-16 קרנית נ'  כארם חאלד ורונן חאלד 5/4/2019


הסתלקות מייצוגית בגין גביית תוספת לנהג מבוגר

 

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכוש

מיכל עמית - אניסמן שופטת המחוזי בתל אביב – יפו קיבלה בקשה להסתלק מתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד חברה להשכרת רכב בגין כביית תשלום נוסף מנהגים בגיל 75 ומעלה אותו לא ציינה במועד רכישת ההרחבה ובמסגרת מסמך כתב השירות של ההרחבה שנמסר ללקוחותיה במעמד הרכישה. " אשר לשאלת התועלת הצומחת מהסדר ההסתלקות, סבורתני כי אכן צומחת לחברי הקבוצה תועלת קונקרטית ורלוונטית משינוי נוסח כתב השירות, המסיר את החשש למצג מטעה, וכן נוכח ההטבה שהתחייבה המשיבה 2 ליתן לנהגים מעל גיל 75. זאת ועוד, נוכח התחייבות המשיבה לשנות את נוסח כתב השירות.."         

    

ת"צ 26914-07-18 בן דוד נ' שלמה תחבורה  ואח' 31/3/2019


תאונות אישיות בהגבלה למספר מבוטחים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


שאינו יודע לשאול – 1,000 ₪ חיסכון אבל... - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


בית המשפט לחברת הפניקס - ניהול תביעה בקלפים גלויים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


פייסבוק לעזרת מנותקי קשר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הוצאות הגנה בביטוח אחריות דירקטורים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


סייג רווח אישי בביטוח אחריות מנהלים ונושאי משרה בחברה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


טילים על גוש דן וביטוח מפני טרור  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אסון בלוני הגז – הביטוח אינו תחליף לבטיחות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ההבדל בין ביטוח המחויב מכורח המציאות לבין ביטוח חובה על פי חוק - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השוואת מחיר ביטוח מבנה הדירה בפוליסת הבית המשותף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


דרושה סנקציה כנגד "תביעות דיג" בביטוח צד ג' - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תחפושות פורים וביטוח אחריות המוצר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מתי יש להתחיל את הביטוח? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


עוד בחיים – הכיסוי הפחות מוכר בביטוח חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright