עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 2/7/2009

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2009

 

התאונה בחניון מלחה והכיסוי הביטוחי

תיעוד האירוע באתר MACOהתאונה  בחניון של קניון מלחה בירושלים בסוף חודש יוני 2009, כאשר נהגת צנחה עם מכונית פרטית מהקומה השלישית לקומה הראשונה, לאחר שככל הנראה נסעה בטעות אחורנית ואיבדה שליטה ובדרך  גם פגעה בבן זוגה שעמד בסמוך. בבדיקת נסיבות האירוע, עלה, כי הנהגת היתה חסרת רישיון נהיגה.

 

נראה להלן את ההשלכות הביטוחיות של האירוע:

 

הנזקים שנגרמו הם:

 1. נזקי גוף לנהגת הרכב.

 2. נזקי גוף לבן זוגה.

 3. נזק לחניון ולקניון.

 4. נזק לרכב שצנח.

היעדר כיסוי ביטוחי

 1. ביטוח רכב מקיף - כיסוי הנזק שנגרם לרכב שצנח  ואחריות חוקית כלפי רכוש צד שלישי אשר עשוי היה לכסות את האירוע אילו היתה הנהגת בעלת רישיון נהיגה, אינו חל הואיל והנהגת נהגה ברכב ללא רישיון ככל הנראה בידיעת בעל הרכב.

  כלומר, בעל הרכב אם אכן התיר את הנהיגה ללא רישיון, ישא לא רק בעלות הנזק לרכב עצמו אלא גם עשוי למצוא את עצמו משלם מכיסוי הפרטי, בשיתוף הנהגת את עלויות שיקום הנזק שנגרם לחניון ולקניון בשל אחריותו החוקית לאירוע.

   

 2. ביטוח רכב חובה - אינו חל הואיל והנהגת נהגה ללא רישיון וכך גם בן זוגה אשר כפי הנראה התיר את הנהיגה ללא רישיון ועל כן לא יהיה מבוטח וגם קרנית לא תשלום הואיל וקרנית משלמת רק למי שזכאי לפיצוי על פי חוק ואינו יכול להיפרע מהמבטח.
   

 3. אחריות בגין נזק לרכוש לפי פוליסת ביט (צד ג') מעבר לביטוח הרכב - אם מדובר באדם שגרם לתאונה  כאשר פעל בשליחות מעסיקו המבוטח לפי פוליסת צד ג' לפי תנאי ביט. הכיסוי הוא לגבול אחריות של 1,000,000 ש"ח בניכוי גבול האחריות לפי צד ג' של פוליסת רכב רכוש ומותנה בקיום התנאים לכיסוי הביטוחי לפי פוליסת הרכב.
   

 4. ביטוח תאונות אישיות - הכולל חריג מפורש לעניין נהיגה ללא רישיון, תאונת דרכים (אם האירוע יוכר כתאונת דרכים)  או גם הסתכנות מרצון.

 

איזה ביטוח עשוי אולי לשלם

בכפוף לקיומו של הביטוח, גבולות האחריות שבו, תנאיו וסיגיו

 1. ביטוח ריסק או גם תאונות אישיות - אם אינם כוללים חריג מפורש לעניין נהיגה ללא רישיון, תאונת דרכים (אם האירוע יוכר כתאונת דרכים) או גם הסתכנות מרצון (תלוי בקיומם של החריגים שבד"כ קיימים בביטוח תאונות ובניסוחם).
   

 2. ביטוח סיעודי - במרבית הפוליסות לביטוח פרט אין חריג מיוחד בנושא זה. בחלק מהביטוחים הקבוצתיים (למשל לחברי קופות חולים מסוימות) ניתן למצוא חריג לעניין תאונת דרכים והשאלה אם האירוע אכן נופל בהגדרה של תאונת דרכים לעניין החריג. תוכניות ביטוח אחדות כוללות חריג לגבי ליקוי נפשי, מחלת נפש וכו' כך שאם יוכח שהאירוע  מקורו בליקוי נפשי של הנהגת, אפשר, כי בכל זאת לא יהיה כיסוי.
   

 3. ביטוח בריאות- במרבית הפוליסות לביטוח פרט אין חריג מיוחד בנושא זה. בחלק מהביטוחים הקבוצתיים (למשל לחברי קופות חולים מסוימות) ניתן למצוא חריג לעניין תאונת דרכים והשאלה אם האירוע אכן נופל בהגדרה של תאונת דרכים לעניין החריג. תוכניות ביטוח אחדות כוללות חריג לגבי הפרעה נפשית, מחלת נפש וכו' כך שאם יוכח שהאירוע  מקורו בהפרעה נפשית של הנהגת, אפשר, כי בכל זאת לא יהיה כיסוי.
   

 4. ביטוח אחריות מקצועית של המתכנן ו/או אחריות המוצר הקבלן  - אם יוכח שהמעקה של החניון לא עמד בעומסים שהיה אמור לעמוד בהם לפי התקנים או התכנון. למי שאין זכות תביעה לפי חוק הפיצויים, רשאי לתבוע לפי דיני הנזיקין.

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

 

 

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright