היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סכנות הסתיו

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

 

 

סכנות הסתיו

מאת קטיה שורצמן

 

מניעת תאונות

מיגון

 

סכנות הסתיובנוסף לחגים ולרומנטיקה של עלי שלכת, הסתיו מביא עמו גם סכנות לרכוש, לגוף ולאחריות חוקית. הביטוח, אם נערך נכון עשוי לשלם בעבור התוצאות בחלק מהמקרים, אולם הדרך הטובה ביותר, לדעתי, להתמודד עם הסכנות, בנוסף לביטוח, היא לגלות ערנות, נכונות ומוכנות על מנת למנוע או לצמצם את התוצאות עד כמה שאפשר. להלן מעט עצות האמורות לעורר את תשומת הלב למודעות לסכנות הסתיו.

 

סכנות הקשורות לנהיגה ברכב

הגשם הראשון גורם, בדרך כלל, לתאונות הקשורות להחלקה על כביש רטוב כאשר הרכב טרם הוכשר לנהיגה בחורף.  על כן חשוב להכשיר את הרכב לנהיגת חורף כבר עכשיו ובכלל זה בדיקת האורות והצמיגים, לשמור על מרחק בלימה, להיות מוכנים לנהיגת חורף ולמנוע מבעוד מועד את הנזקים והפגיעות האמורים להיות מבוטחים לפי הפוליסות לביטוח רכב רכוש וביטוח חובה.

 

 

סכנות בחו"ל

ישראלים רבים יוצאים לחו"ל בתקופת החגים. בעונה זו של שנת 2011, חשוב לקחת בחשבון בעת בחירת היעד לטיול את הסכנות לאירועי טרור ואת הסכנות להתרחשותם של שיטפונות ונזקי טבע נוספים בארץ היעד.

מי שמתכוון לנהוג ברכב בחו"ל, טוב ייעשה אם יכין שיעורי בית לגבי הדרכים בחו"ל, כלי הרכב, הסכנות המיוחדות וכמובן ביטוח הרכב, הנוסעים בו והאחריות בחו"ל. כאשר במקרים רבים ביטוח החובה בחו"ל אינו מכסה פגיעה של הנהג ועל כן הפיתרון האפשרי יכול להיות רכישה של ביטוח תאונות אישיות בארץ המכסה, בדרך כלל, גם פגיעה בתאונות דרכים בחו"ל. במקרה שבו נוהגים או רכובים בחו"ל באופנוע או רכב דו גלגלי אחר, יש צורך במרבית המקרים להתאים את הביטוח לסיכון.

וכמובן לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל  המתאים לסכנות ולטיול.

 

סכנות האש

סכנות האש לרכוש ולנפש קשורות בשריפות ביערות ובחורשות. על כן חשוב לשמור על תנאי בטיחות כאשר יוצאים לטיול תחת כיפת השמיים וגם להצטייד בערכות עזרה ראשונה, ציוד כיבוי בסיסי ושמיכות המגנות מפני אש.

 

בדירות פרטיות כאשר מפעילים לראשונה את אמצעי החימום השונים חשוב לבדוק את תקינות וניקיון פתחי האוורור על מנת למנוע שריפות וכך גם להקפיד שלא לכסות בטעות את פתחי האוורור בשמיכות או בעיתונים.

 

רוחות הסתיו, מגדילות גם את הסיכון שבשריפה הנובעת מבדלי סיגריות שלא כובו כהלכה. למי שטרם נגמל מצרות העישון מומלץ להקפיד בסתיו בעיקר על כיבוי "סופי ומוחלט" של הבדלים לאחר העישון.

 

יש להקפיד על ניקוי שטח בסביבת הרכוש מעלים ומגזרי עץ יבשים העשויים להתלקח בנקל ולגרום לשריפה.

 

 

סכנות המים

 סכנות המים לגוף ולרכוש, קשורות בסיכון טביעה לרוחצים בים ובכנרת. כאן חשוב להקפיד להישמע להוראות הרשויות והמצילים וכמובן שלא להיכנס למים ללא השגחה של מציל וכמובן להקפיד על שחיה רק כאשר מונף הדגל הלבן המתאים.

 

בביצוע של פרויקטים יש להקפיד על מילוי תנאי הבטיחות שנקבעו לפי הפוליסות לביטוח עבודות קבלניות להשלים עבודות חפירה וסגירה של תעלות פתוחות לפני בא עונת הגשמים ולכסות את הגגות שטרם הושלמו במעטה חסין לגשם.

 

בבתים חשוב לנקות את פתחי המרזבים אשר נוטים להיסתם על ידי עלים יבשים ולכלוך.

 

חשוב ליישר שטחים שאינם ישרים היוצרים מקום ל"בריכות קטנות" של שלוליות הגורמות להחלקה של דיירים ועוברי אורח.

 

 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright