היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

המסלקה יוצאת לדרך

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 


 

 

אין להעתיק את המדריך/הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 


על ביטוח | ספרות ולימוד | ביטוח עסקים | ביטוחי פרט | סיכונים | סוכנים ומבטחיםטיפים למבוטח  |  ניהול סיכונים לעסק  | עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק  | ביטוח אינטרנט ומחשבים


 

 

המסלקה הפנסיונית יצאה לדרך

 

למדריך הפנסיה
סייפר נגד המסלקה

 

פרופ' עודד שריג, המפקח על הביטוחבהודעה  לעיתונות מיום 24 במרץ 2010 מטעם דוברות והסברה של משרד האוצר, נמסר על תחילת דרכה של הקמת "המסלקה" - תשתית להעברת מידע וכספים בתחום החיסכון הפנסיוני.

 

המסלקה הפנסיונית אמורה לשמש תשתית להעברת מידע וכספים בתחום החיסכון הפנסיוני בין גופים פיננסיים בארץ, ביניהם בנקים, גופים מוסדיים, סוכני ביטוח ולשכות שכר.

 

כפי שפורסם בעבר, בכוונת האגף לחייב את כל גופי החיסכון הפנסיוני להעביר מידע, בתשלום, באמצעות המסלקה, בין אם הם מבעליה ובין אם לאו.

 

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, אמר, כי" המסלקה תהיה גוף מרכזי אחד להעברת מידע וכספים אשר יגביר את השקיפות ויאפשר לציבור לקבל החלטה מושכלת יותר לגבי חסכונותיו" וגם, כי: "המסלקה תהווה גוף מרכזי אחד להעברת מידע וכספים בתחום החיסכון לטווח ארוך יגביר את השקיפות לגבי החסכונות הקיימים של הציבור, ובכך יאפשר להם לקבל החלטה מושכלת יותר לגבי אפיקי ההשקעה לטווח ארוך המתאימים ביותר עבורם."

 

המפקח על הביטוח פרופ' עודד שריג, פרסם את מסמכי ההתאגדות של החברה שתהיה אחראית על ההקמה והניהול של המסלקה וכן טיוטה של כללים לפיקוח על פעילותה.

 

סגן שר האוצר, יצחק כהן, מסר כי: "מדובר למעשה במימוש ראשון של ההבטחה להקמת המסלקה כפי שהבטחנו לציבור החוסכים. המסלקה תגביר את מהימנות המידע הקשור לחיסכון הפנסיוני, תגביר את זמינותו עבור הגורמים הפועלים בשוק ותאפשר ניהול ובקרה טובים יותר על החיסכון הפנסיוני של הציבור. המסלקה תסייע ביצירת שוק חיסכון פנסיוני תחרותי יותר ושקוף יותר לציבור החוסכים."

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג מסר כי: "אגף שוק ההון מייחס חשיבות עליונה להקמת המסלקה ככלי לפיתוח ולשכלול שוק החיסכון הפנסיוני. בכוונתנו לפעול שיישום השלב הראשון של המסלקה יהיה כבר בתחילת 2011. הקמת המסלקה הפנסיונית היא שלב נוסף בהסדרת המידע בשוק החיסכון הפנסיוני בישראל, ובכוונתנו לפרסם הוראות נוספות בעניין זה, לרבות חוזר הקובע מבנה אחיד להעברת מידע בין השחקנים השונים בשוק."

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright