היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 20/5/2020

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

נאוה וייס עוברת ממגדל לאיילון

נאוה וייסבמהלך השנתיים האחרונות שימשה וייס כסמנכ"לית ומנהלת המכירות הארצית במגדל, אליה שבה לאחר כהונה שנמשכה כשש שנים בחברת שלמה ביטוח בה שימשה כסמנכ"לית ומנהלת מחוז ראשי.  נאוה וייס תשמש באיילון כסמנכ"לית וכמנהלת מחוז מרכז של החברה,  וייס תחליף את אדוה שלנגר מאירי מסיימת את תפקידה באיילון.


עוד על נאוה וייס לאיילון


ובינר אידה בנושא ביטוח רכב בעידן קורונה

ביטוח רכב בעידן קורונהביטוח רכב בזמן COVID19 במועד הנתון רגע מראה הפחתה בשימוש בכלי רכב דבר המקרין על תשלום הפרמיה לאור הירידה הגדולה בסיכון לאחריות מוטורית. במקביל נעשה שימוש מוגבר בכלי רכב ואמצעי תעופה אחרים כגון אופניים ומל"טים. על הפרק עומדת סוגיית הפרטיות והגנת המידע בשלבים הנוכחיים בהם הפצת מוצרי הביטוח מתרחשת בעיקר באופן מקוון, גם כאשר קיים מתווך ביטוח.
ניהול הכנס הוירטואלי:  עו"ד פגי שרון, נשיאת אידה העולמית ואידה ישראל, ושרה לנדיני מאוניברסיטת פירנצה .
 

עוד על ובינר אידה קורונה


תביעות קורונה נגד מבטחים בארה"ב

צילום אילוסטרציה לנוסטלגיה מעידן שלפני הקורונה מקפה ביאליק בתל אביבהשאלה שרבים וטובים שואלים את עצמם בארה"ב ובעולם המערבי היא האם חברות הביטוח צריכות לשלם בגין ההפסדים שנגרמו למבוטחים בשל נגיף הקורונה? מבוטחים מאמינים כי הביטוח לא נועד להגן עליהם מפני תוצאות של שיקול דעת מוטעה בעסקים אבל הוא בהחלט נועד להגן עליהם מפני נסיבות שאינן בשליטתם.
 

עוד על תביעות קורונה


וי שור פיצוי מבוטחי רכב בשל קורונה

חברת וישורהפיצוי הכספי בשווי של 100 ₪ ניתן למבוטחי החברה באמצעות שובר לתדלוק בתחנות פז. הפיצוי ניתן למימוש באמצעות שובר דיגיטלי שנשלח למבוטחים הזכאים לפיצוי, קרי אותן מבוטחים  שהיתה שהחזיקו בחודש אפריל 2020 בביטוח רכב חובה ומקיף לרכב בחברה.
 

עוד על וי שור פיצוי קורונה


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


ביטוח לאומי וזכות חזרה בשל קצבת נכות לנפגע תאונות דרכים

פטיש שופטיםשופט העליון  י' עמית דחה ערעור של חברת ביטוח על פסיקת המחוזי  בתיק שיבוב של המוסד לביטוח לאומי. "מאחר שהרציונל הנזיקי של השבת המצב לקדמותו אינו עומד בבסיס השיבוב הסטטוטורי, אלא הרציונל של השבת סכומים ששולמו או ישולמו, ממילא אין לקזז או להביא בחשבון את "החיסכון" שנגרם לקופת המל"ל (במקרה דנן, נחסכו תגמולים ששולמו למנוח על פי פרק החוק שעניינו קצבאות נכות מעבודה, ומנגד, שולמו וישולמו תגמולים למשפחת המנוח על פי פרק החוק שעניינו קצבאות שארים). כל שנדרש מהמל"ל להראות הוא מה סכום הגמלאות ששולמו וישולמו על ידו, ולא את שיעור ה"רווח" או ה"הפסד" שנגרם לקופה הכללית של המל"ל עקב מותו של המנוח. המל"ל הוא גוף סוציאלי, והתכלית של הקצבאות, המענקים והתגמולים המשולמים על ידו היא סוציאלית."

רע"א  1757/20 ביטוח ישיר נ' המוסד לביטוח לאומי 17/5/2020


נדחתה עתירה בעניין קורונה נגד מס רכוש

 

פטיש שופטיםשופט העליון י. עמית דחה עתירה לפיה התבקש בג"ץ. להורות לממשלה ולשר האוצר להתקין תקנות מכוח חוק מס רכוש, לפיצוי עסקים שנפגעו ממגפת הקורונה; "אין ללמוד מלשון החוק או מתכליתו כי נזקים שנגרמו לעסקים כתוצאה ממשבר הקורונה הם בבחינת "נזק מלחמה" או "נזק עקיף", כמשמעותם בחוק מס רכוש. אם ברצון העותרים לפעול לשינוי החוק, הכתובת לכך איננה ביהמ"ש."

 

בג"ץ  2397/20 דורון טיקוצקי ואח' נ' ממשלת ישראל ושר האוצר 12/5/2020

 


נדחה ערעור על תביעה בעניין נזק מים

פטיש שופטיםשרה דותן שופטת עמיתה של המחוזי בתל אביב - יפו  דחתה ערעור על פסיקת השלום שקבע שחא היה מקום להחליף את כל הריצוף בדירה בעקבות נזר מים. ".. ושניהם קובעים כי הרטיבות לא תהיה גדולה מ-6% משקלי בבדיקה במעבדה ביבוש בטמפרטורה גבוהה מ- 105 מעלות צלסיוס. עוד צויין שם כי התקן מיועד לריצוף טרצו וקרמיקה ואינו מתאים לאבן טבעית. אין בתקן התייחסות למועד הבדיקה לאחר סיום הריצוף. מכאן שלא נפלה כל טעות בהסתמכות בית משפט קמא על התקן כפי שהוצג לפניו על ידי השמאי מטעם המשיבה, ולפיכך, בדין נקבע שלא היה מקום להורות על החלפת הריצוף בכל הדירה.

ע"א 2670-12-18 יואל ואח' נ' הכשרה חברה לביטוח 26/4/2020


נדחתה תביעה בגין צריבה מנוזל שדלף מבקבוק

פטיש שופטיםאלואז זערורה-עבדאלחלים שופטת השלום בקריות דחתה תביעת נזיקין בגין פציעה מנוזל שדלף מבקבוק. : התובעת הפנתה במסגרת תביעתה ובסיכומיה לתקני בטיחות שונים  לצורך ביסוס עוולה של הפרת חובה חקוקה, מכוח סעיף 63 לפקודת הנזיקין. טענות אלו נטענו בעלמא, לא בוססו ולא פורטו כנדרש. התובעת הפנתה בין היתר לתקנות הבטיחות בעבודה (גיליון בטיחות, סיווג, אריזה, תיווי וסימון של אריזות), תשנ"ח-1998 אלא שבהתאם לתקנה 2 לתקנות אלו היא שמירה על בטיחותם ובריאותם של העובדים בחומר מסוכן ושל הנמצאים בסביבתו, ועל איכות הסביבה (ולא על צרכנים), ולפיכך חיקוק זה לא נועד לטובתם של ניזוקים מסוג התובעת שלפני כדרישת סעיף 63 לפקודה, מה עוד שבהתאם לכל המפורט לעיל, לא הוכח שהופרו הוראות אלו. משכך, הטענות בגין הפרת חובות חקוקות נדחות בזאת."

 ת"א 4079-10-16 פלונית נ'  גמא דיל / ביג גמה בע"מ ואח' 12/5/2020


תביעה בגין שיפוץ רכב

פטיש שופטיםויסאם חיר שופט בית משפט השלום בעפולה דחה אחת משתי תביעות הדדיות של קש חתמים ושל לקוחות בעניין נזקים שארעו בשל שיפוץ רכב וקיבל את התביעה השניה. "המומחה ציין בחוות דעתו שהאחראי בגרימת השריפה הוא המוסך מהסיבה הפשוטה שהמוסך "התעסק" עם מערכת הדלק. אלא, שהמומחה לא ציין מה הם המחדלים של המוסך ומה הרשלנות בטיפול שנעשה על ידי המוסך, למרות שראה, כי הצינור היה קשור ומהודק היטב ואין בו כל סימני פגיעה או דליפה. "התעסקות" עם מערכת הדלק לכשעצמה אינה מלמדת על טיפול רשלני או על חריגה מטיפול סביר, ברמה המצדיקה חיוב הנתבעת בגין טיפול רשלני."

תא"מ 12048-09-15 קש חתמים בינלאומיים ואח' נ' מוסך אחים עבוד מרצדס בע"מ ואח' תא"מ 46312-11-15 טיולי מירא בע"מ נ' מוסך אחים עבוד מרצדס בע"מ תא"מ 21994-09-15 מוסך אחים עבוד מרצדס בע"מ נ' טיולי מירא בע"מ 11/5/2020


תביעה לתשלום הפרש תגמולים לפי ביטוח הריסק

פטיש שופטיםאורלי מור-אל שופטת השלום בתל אביב – יפו קיבלה תביעה של מבוטחים לגבי הפרשי תשלםו שמגיעים להם לפי ביטוח הריסק. "אינני מתרשמת שהשתלשלות ההליכים בתיק מצדיקה הטלת ריבית מיוחדת על הנתבעת. ההלכה היא שהמדובר בריבית אשר "נושאת אופי של סנקציה אשר יש לנקוט הקפדה יתרה בטרם תוטל על המבטח, ויש להותירה למקרים מיוחדים וחריגים בהם הוכח בבירור חוסר תום ליבו של המבטח בסירובו לקיים את חיובו אף שעל פי מבחני תום הלב, החיוב לתשלום התגמולים לא אמור היה להיות שנוי במחלוקת באופן אמיתי" .."

 

ת"א 64797-07-18 פלוני ואח' נ' כלל חברה לביטוח בע"מ 10/5/2020


ביטוח והעסק שנסגר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סיכון ללא כיסוי - צד ג' לבעל עסק שנסגר  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הלוואת בלון במקום פדיון ביטוח פנסיוני  - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר


החלפת ביטוח אישי ובלאי אנושי -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הערות ותהיות למאמר "סקרי סיכונים ודרישות מיגון"  - כתבת השבוע, מאת ד"ר יצחק ויזל, בלעדי לאתר


ביטוח אחריות חוקית בגין קורונה – לא לבטל ביטוחים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


זיכרונות מלחמת המפרץ וחוזר חברת הסנה - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פנדמיה - מדוע אין לזה ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דוקטרינת "המבוטח התמים" בעליון - כתבת השבוע


מה חסר בביטוח דירות ועסק לימי קורונה? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


התחזית השלישית מתחילה להתגשם - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קטיה שוורצמן: זכיתי ב"אוסקר של הביטוח" - כתבת השבוע


נגיף הקורונה – עולם הביטוח אינו ערוך למגפות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


איתור ממונים על פניות הציבור בחברות ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מתנות של מבטחים - הזמינו מהאתר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לפני רכישת הביטוח - חשוב להציג את  המשמעות הכספית של ההבדל בתנאי הפוליסות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הכרת עקרון השיפוי ונגזריו לצורך שומת נזקי רכוש - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לחדשות קודמות

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright