היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סוכן ביטוח - עשה ואל תעשה באתרי סוכנים - תוכן

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

המדריכים


טיפ לשיווק באמצעות אתרי סוכנים


עשה ואל תעשה באתרי סוכנים


זהירות - תוכן לא מקצועי באתרי סוכנים


שיווק ביטוח באינטרנט


שדרוג אתרים  

 


 

  


אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

סוכן ביטוח <> עשה ואל תעשה באתרי סוכנים <> תוכן לא מקצועי באתרי סוכנים

 

 זהירות - תוכן לא מקצועי באתרי סוכנים

 

המדריכים

ביטוח אחריות מקצועית וסיכוני ניהול אתר

 

 

 

 

מומלץ להיזהר מפרסום תכנים באתרי האינטרנט של סוכני ביטוח המבטיחים כיסוי מלא לכל נזק וציטוט פסקי דין לפיהם ניתן להבין כי קיים כיסוי ביטוחי למקרים המוחרגים לפי מרבית הפוליסות

 

כתיבה שיווקית באתרי סוכנים

אקדים ואכתוב, בעד הכתיבה השיווקית של התוכן באתרי סוכנים במטרה להציג בפני הלקוח הפוטנציאלי את המוצר הביטוחי, לעורר את עינינו ברכישת המוצר ולשווקו ללקוח בעקבות הקישור באינטרנט או באופן ישיר באמצעות האתר.

 

אולם, לאחרונה נתקלתי בטקסטים, מעוררי דאגה באתרי סוכנים העומדים בסתירה לחובת הגילוי המוטלת על המבטחים והסוכנים לפיהם יכול הגולש התמים להבין, כי רכישת הביטוח באמצעות אותו סוכן אמורה להקנות לו את ההגנה המלאה במקרה של נזק ללא אזכור כלשהו של מגבלות לכיסוי ביטוחי, השתתפויות עצמיות, תנאי מיגון אלא טקסט פשוט למדי שנראה בערך כך:

 

"ערוך באמצעותו ביטוח לרכב/דירה/תאונות אישיות - ותזכה לכיסוי ביטוחי מלא לכל אירוע ונזק שיקרה"...

 

כתיבה מסוג זה עשויה להטעות את הגולשים ולחשוף את הסוכן לתביעה מיותרת מצד הלקוחות בשל הפרת חובה מקצועית.

 

 


 

הבעיה שבכתיבה מסוג זה היא

העניין הוא שאין כמעט פוליסה שאינה כוללת סייגים חריגים דרישות מיגון וסכומי השתתפות עצמית, כך שהבטחה לכיסוי מלא לכל אירוע או נזק אינה נכונה ועשויה להטעות את המבוטחים שאינם מתמצאים בתחום הביטוח.

 

כך למשל אתר ביטוח המציג את ביטוח הדירה כפתרון בלעדי לביטוח נזקי רעידת אדמה לרכוש (דבר שהוא נכון, הואיל ומדינת ישראל אינה חייבת בפיצוי האזרחים במקרה של רעידת אדמה), עשוי להטעות את הציבור אם המידע נמסר באופן שבו המבוטח עשוי להבין, כי הפיצוי אשר ישולם על ידי חברת הביטוח יהיה לכל הנזק שנגרם הואיל וכל הפוליסות במדינת ישראל לביטוח רכוש כוללות השתתפות עצמית לנזקי רעידת אדמה באחוזים  מסכומי הביטוח לרכוש. כלומר, בביטוח עסקי הפיצוי יהיה בדרך כלל רק 90% מסכום הביטוח לרכוש באתר אחד (השתתפות עצמית של 10% מסכום הביטוח לאחר בכפוף למקסימום של 1,250,000$) ובביטוח הדירה ותכולתה עשוי שיעור ההשתתפות העצמית להגיע גם ל 15% מסכום הביטוח של המבנה והתכולה, כך שהאמירה לפיה יינתן כיסוי ביטוח למלוא הנזק, היא פשוט מטעה!

 

דוגמא נוספת:

פס"ד שניתן ע"י השופטת ליפשיץ-פריבס מרים פסקה לטובת המבוטחים בתיק א  016707/08 ישראל וגילה מאור נגד ישיר איי די .

 

במקרה של אובדן צמיד בשווי 27,000 ₪  בטיול בפולין שהיה מבוטח לפי פוליסה לביטוח דירה הכוללת כיסוי מסוג "כל הסיכונים"  בתחומי מדינת ישראל בלבד. קבלה השופטת, את גרסת המבוטחים לפיה הם הסתמכו על המפרט שנימסר להם עם רכישת פוליסת הביטוח מבלי שסופקה להם הפוליסה במלואה ונוצר בפניהם מצג כי מדובר בביטוח ללא החרגה כלשהי ולא היה ידוע להם על היעדר כיסוי ביטוחי לצמיד בחו"ל...

 

 

 חובת הגילוי לפי פס"ד ישר מנשה נגד אליהו

 

אחת החובות המוטלות על המבטח לפי פסק הדין שניתן על ידי בית המשפט בעליון בפסק הדין שניתן בע"א 4819/92 ישר מנשה נגד אליהו היא לוודא שהמבוטח אכן מודע לסייגי הפוליסה:

 

"לית מאן דפליג, שזהירות סבירה מצד אדם, המקבל לידיו פוליסת ביטוח, היא לטרוח ולעיין בה" (שם, בעמוד 599).
אך מעניינו של המבטח לוודא שלקוחו אכן טרח לעשות זאת.
משהתנה חבותו בפעולה שהטיל על המבוטח לבצעה, לא יוכל להישען על הסייג לחבות זו כל עוד לא אפשר למבוטח ידיעה מלאה של התנאים והסייגים" - ההדגשה שלי, ק.ש.

 

ציטוט מפסק דין זה, עובר כחוט השני כמעט בכל פסקי הדין הקשורים בהפרת חובת הגילוי מצד סוכנים וחברות ביטוח בכל הקשור להסבר היקף הכיסוי הביטוחי והסייגים.

 

כתיבה שיווקית באתרי הסוכנים מהסוג האמור לא רק שיאנה מפנה את תשומת לבו של המבוטח לקיומם של חריגים וסייגים בהסכם הביטוח, אלא יוצרת מצג מטעה לפיו כל אובדן או נזק יהיה מבוטח במלואו ומעמידה את סוכן הביטוח בעמדה של הפרת אחריות המקצועית  כלפי המבוטח בעניין חובת הגילוי של הסוכן והמבטח כלפי המבוטח.

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright