עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 14/5/2010

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

כל הטיפים לשנת 2010

 

 

לא לבטח תכולת דירה של מישהו אחר

מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים

 

 

לא לבטח תכולה של אחריםכאשר מדובר בביטוח עסק, מקובל לכלול בהסכם התקשרות בין צדדים שונים כי צד אחד יבטח את רכושו של הצד השני במסגרת ההתקשרות העסקית ביניהם כאשר בדרך כלל ביטוח הרכוש השייך לצד השני נכלל במסגרת ביטוחיו של הצד הראשון והביטוח כולל את שמו של בעל הרכוש בשם המבוטח, סעיף ויתור על תחלוף לטובתו לגבי נזקים לרכוש אחר המבוטח לפי הפוליסה ובמקרים רבים כולל הסכם המצאת התחייבות של מבטחי הרכוש כלפי בעל הרכוש, על גבי אישור קיום ביטוחים.

 

מה שנכון לגבי ביטוח רכוש של עסק אינו מתאים לביטוח דירה. כך למשל אם בעל דירה מרשה לחבר להתגורר בדירתו לתקופה מסוימת ומתנה את מתן הרשות בביטוח התכולה השייכת לבעל הדירה על ידי החבר, עצתי היא להימנע מביטוח תכולה השייכת לאחר ובמקום זאת להציע מימון הביטוח בסכום קבוע מראש (כאשר המימון יכול שלא לכלול את עלות הביטוח מפני סיכון רעידת אדמה) כאשר ההתקשרות בביטוח תיעשה על ידי בעל הרכוש והביטוח יכלול ויתור לטובתו של המשתמש בדירה והממן את הביטוח על זכות התחלוף של המבטח לפי ביטוחי הרכוש והחבויות.

 

במקביל, טוב יעשה המשתמש אם יחתים את חברו, בעל הרכוש, על ויתור מצידו על כל תביעה בגין אחריות או נזק האמור להיות מבוטח לפי הפוליסה שנערכה לתכולת הדירה ובכלל זה סכומי ההשתתפות העצמית.

 

הסיבה להמלצה זאת, היא שקיימים הבדלים ניכרים בין תוכניות הביטוח השונות ולכל תוכנית ביטוח יש מגוון אפשרויות משלה, כך שהחבר המשתמש בדירה עשוי להסתבך באי ההבנות עם בעל הדירה, סוכן הביטוח והמבטח היה ויתברר, כי הוא הסתמך על ביטוח מסוג אחר מזה שנעשה או אם ארע מקרה ביטוח שאינו מבוטח לפי הפוליסה ואפילו אם קורה מקרה ביטוח מכוסה והכל מתנהל כשורה, הרי שהמשתמש בדירה יידרש לקחת חלק בהליך הטיפול בתביעה, שכידוע אינו פרוצדורה קלה פשוטה ומהירה.

 

דוגמאות לאי הבנות אפשריות:

דוגמא לאי הבנות אפשריות בביטוח תכולת דירה יכולה לשמש מגבלת  אחריות המבטח לפריטים יקרי ערך (המעוגנת בחוק) ואי כיסוי פריטי רכוש מסוימים וכו'.

 

כך למשל יכול לטעון בעל התכולה, כי המשתמש או הסוכן מטעמו הטעה אותו בכך שלא מסר לו, כי אחריות המבטח לתכשיטים מוגבלת ל 10% מסכום ביטוח התכולה (או 20% בפוליסות המורחבות), לא אמר לו, כי בנזקי צנרת אין כיסוי למקור הנזק כאשר מדובר בבלאי, לא הוסברה לו המגבלה לביטוח כסף מזומן בדירה, היעדר כיסוי לסיכוני פריצה גניבה ושוד כאשר הדירה אינה משמשת למגורים בלבד (בחלק מתוכניות הביטוח ניתן כיסוי לסיכוני פריצה אבל לא בכולן) ועוד ועוד ועוד.

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright