ביטוח -  "מרכז מידע על ביטוח"

 

 

 

 

 

ליום 5/8/2009

 

חדשות ביטוח

 

 

 

 
   

  עתיד הסוכן | רישוי | עבודת סוכנים | יועצים ומשווקים פנסיה וחיים |  אחריות מקצועית |  הקרב האלמנטרי של הסוכנים


 

האמת על ביטוח משלים לחובה
שיחה עם פיני שחר, מנהל מחלקת ביטוח כללי בפיקוח על הביטוח

 

 פוליסה לביטוח משלים לחובה

 

משלים לחובה לפי פוליסה ישנה של חברת מגדלבשיחה עם פיני שחר, מנהל מחלקת ביטוח כללי המשרד הפיקוח על הביטוח, נמסר למערכת האתר, כי בכל הקשור לאיסור כלילת הרחבה לביטוח משלים לחובה לפי הטיוטה השניה של הפוליסה התקנית לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון כמעט ואין חדש!

 

 הברור מול האוצר נעשה בעקבות כתבה של גדעון ארמן, היועץ לביטוח כללי של לשכת סוכני הביטוח, בכתב העת  "פוליסה"  מיום 23/7/2009  (ובאתר האינטרנט של היועץ- ראו קישור לעיל) , לפיה ניתן לרכוש כיום בחברות הביטוח כיסוי משלים לחובה במסגרת הפוליסה התקנית?!

 

 מסתבר, כי דבר זה אינו נכון לגבי מבוטחים פרטיים, הואיל ולפי המצב הקיים, בעקבות פרסום של  משרד הפיקוח מיום  1/5/04 - הפיקוח אינו מאשר תוכניות לביטוח רכב הכוללות כיסוי לביטוח חובה במסגרת הפוליסה התקנית!

 

כך שהאמור בעניין זה בטיוטת התקנה, מקבע למעשה את המצב הקיים.

 

 

מתי מי וכיצד יכול בכל זאת לרכוש כיסוי משלים לחובה ויוכל לרכוש גם לאחר אישור הפוליסה התקנית החדשה?

 

  1. ציי רכב וקולקטיבים - לפי פיני שחר, מאשר כיום הפיקוח על הביטוח את ההרחבה בביטוח של ציי רכב וקולקטיבים.  כלומר, ציי רכב יוכלו גם בעתיד לכלול הרחבה זו בביטוח הואיל ומי שבעלותו יותר מ 40 כלי רכב יכול להיות פטור מתנאי הפוליסה התקנית כולה.
     

  2. פוליסה נפרדת לביטוח משלים לחובה - לפי פיני שחר, מאשר כיום הפיקוח על הביטוח את הכיסוי לפי פוליסה נפרדת המיועדת לכיסוי זה. נראה שבעתיד יוכלו הקולקטיבים ומבוטחים המעוניינים בכיסוי לרכוש את הביטוח לפי פוליסה נפרדת באמצעות מבטחים אשר יהיו מעוניינים לספק ביטוח זה.
     

  3. ביטוח צד ג' ומעבידים - לפי קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים בביטוח כללי ומנהלת האתר: כל פוליסה (או פרק בפוליסה) לביטוח צד ג' וחבות מעבידים המגבילה את החריג לגבי נזקי גוף בשל פגיעת רכב מנועי לכלי רכב שיש חובה לבטחו בביטוח רכב חובה, נותנת כיום את הכיסוי הביטוחי ללא צורך בהרחבה מיוחדת.

 


כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright