עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 17/3/2013

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2013

 

כתבת השבוע: הונאת ענק בביטוח רכב ללא אשם בארה"ב

 

הבלוג השבועי - פוסט שביעי:  כלים נעים שאין חובה לבטחם

 

 

אסון המרתון וביטוח תאונות אישיות

מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

 

אחד מרצי המרתון שולח מסרון המודיע על חזרתו בשלוםהפיצוי לפי הפוליסה לביטוח תאונות אישיות הוא פיצוי מיידי לפגיעה או במקרה של נכות, לאחר התגבשות הנכון והוא בלתי תלוי בפיצוי המגיע לנפגעים לפי דיני הניזיקין שאינו ניתן לתחלוף ע"י המבטחים ומשולם לנפגעים או ליורשיהם בנוסף לפיצוי לפי הפוליסה לביטוח תאונות אישיות.

 

אסון המרתון שאורגן ע"י עיריית ת"א ביום 15/3/2013, שגבה את חיוו של מיכאל מיכאלוביץ, מעלה את הסוגיה האם הפוליסה לביטוח תאונות אישיות מכסה את הנפגעים, ככל שהיו בעלי פוליסה שכזו, או האם מדובר במקרה המוצא מכלל ביטוח עפ"י חריגי הפוליסה או סייגיה?

 

התשובה אינה פשוטה, הואיל ולביטוח תאונות אישיות, לא נקבעו עדיין תנאי מינימום המחייבים על פי חוק (פוליסה תקנית) והדבר תלוי בנוסח החריגים או הסייגים לכיסוי הביטוחי של הפוליסה הספציפית של המבוטח.

 

מרבית הפוליסות המקובלות לביטוח תאונות אישיות, אם לא כולן, מוציאות מכלל כיסוי ביטוחי תאונה שארעה במסגרת השתתפותו של המבוטח בפעילות של אגודת ספורט.

 

לגבי פעילות שלא במסגרת אגודת ספורט, נראה לח.מ. שבהיעדר חריג מפורש המוציא מכלל כיסוי ביטוחי תאונה אשר ארעה בעת השתתפותו של המבוטח במרוץ מכל סוג שהוא, סביר להניח, כי לנפגע יהיה כיסוי ביטוחי לפי הפוליסה.

 

להלן החריג הרלוונטי מתוך הפוליסה לביטוח תאונות אישיות של חברת כלל, אשר לפי נוסח החריג, אמור להקנות כיסוי ביטוחי למי שנפגע במרתון (אם כי איני פוסלת את האפשרות שימצא פקיד במחלקת תביעות  של חברת ביטוח שיטען, כי מדובר בספורט מסוכן):

 

"ספורט אתגרי ו/או מסוכן ,לרבות טיפוס הרים בעזרת מדריכים וגם או חבלים, גלישה מצוקים, סקי מים, שימוש בסירות מרוץ, אופנוע ים , רפטינג,  ספורט חורף הכולל גלישה או החלקה על שלג או קרח, צניחה, גלישה או דאייה באוויר, סייף, אגרוף, אומנויות הלחימה לסוגיהן כגון: קרב מגע, ג'ודו, קרטה וכיו"ב, צלילה, בנג'י, צייד, רכיבה על סוסים, טביעה בשעת שחיה או רחצה במקום בלתי מורשה או בניגוד להוראות הרשות."

 

דעה אישית: צפוי להניח, למרבה הצער, שעוד "נזכה" לראות אסונות מסוג זה, כפי שראינו באסון הכרמל ואסון הר הרצל וזאת כל עוד לא ימצא בכיר אשר ישלם בכיסאו על האסון באופן שניתן יהיה לייחס אותו לאירוע.

 

בכל הקשור לפירוש המילה "אחריות" על ידי הפוליטיקאי במדינת ישראל, נראה שהם פועלים לפי ההלצה של איתן אבניאון, המשמש גם כיו"ר הוועדה למונחי ביטוח: "המילה אחריות נובעת מהמילה - אחר"

 

 

 

 

בברכת חג שמח ובטוח לכולנו,

 

שלכם

 

 

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright