היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הונאת ביטוח חובה בארה"ב

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

הונאות ביטוח רכב חובה

הונאת ענק בביטוח רכב ללא אשם בארה"ב
מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים, תביעות ותנאי פוליסה

 

רישום אילוסטרציה של שק דולרים

לפי פרסום באתר האף בי איי מיום 15/3/2013, עורך דין הודה באשמה במעורבות בהונאת ביטוח רחבת היקף בתחום ביטוח רכב ללא אשם. בנוסף, עשרה נאשמים עכשיו האם הודו באשמה.

 

פריט בהררה, פרקליט המדינה של ארצות הברית במחוז הדרומי של ניו יורק, הודיע ​​ביום 15/3/2012, כי סול ניימרק, עורך דין, הודה באשמה בחלקו בשתי מזימות נפרדות להונות חברות ביטוח פרטיות על פי חוק ביטוח רכב ללא אשם של מדינת ניו יורק. ההודאה כוללת, נטילת אחריות בקשר למזימה ההונאה הגדולה ביותר בביטוח רכב ללא אשם שאי פעם נרשמה בארה"ב.

 

ניימרק הודה באשמה כאשר הובא לפני השופט המחוזי ג'יי פול אוטקאן.

 

אלכסנדר סנדר, שהוא בעלים ובקר של מספר מרפאות שפעלו בתחום ביטוח רכב ללא אשם והואשמו בהונאה ויחד אתו גרגורי מיכאלוב שהוא בעלים ובקר של מרפאות; לינדה טאדר, מנהלת במרפאה בתחום אחריות ללא אשם, וצ'אד גרנשאר, כירופרקט מורשה, הודו אף הם בפני השופט פול אוטקאן באשמת קשירת קשר לביצוע הונאת דואר והונאת ביטוח בריאות בקשר עם מזימת ההונאה.

 

חמשת הנאשמים נעצרו בחודש פברואר 2012, יחד עם 31 חשודים נוספים, והואשמו בקשירת קשר לביצוע הונאת דואר והונאת ביטוח בריאות בקשר עם תכנית מערכתית להונות חברות ביטוח פרטיות בהיקף של יותר מ 279 מיליון דולרים במסגרת ביטוח רכב ללא אשם, לפי חוקי מדינת ניו יורק.

 

בנוסף לאישום בהונאה, חלק מהנאשמים מואשמים גם בסחיטה באיומים והלבנת הון.

 

כל עשרת הנאשמים, וביניהם רופא מורשה אחד, הודו באשמה.

 

סול ניימרק הודה גם באשמת קשירת קשר לביצוע הונאה נפרדת בביטוח בריאות.

 

עו"ד ממנהטן פריט בהררה  אמר, כי סול ניימרק שדל באופן פעיל לקוחות מהם הוא יכול היה להפיק תביעות מזויפות כחלק מתכנית הונאת ביטוח בהיקף של מאות מיליוני דולרים.

 

לדבריו של בהררה, מדובר בעזות מצח בוטה, כאשר פרקליט עושה שימוש ברישיון עורך הדין שלו לצורך ביצוע הונאה.

 

לפי החוק החל במדינת ניו יורק בעניין ביטוח רכב ללא אשם, נדרש כל בעל כלי רכב הרשום במדינת ניו יורק להחזיק נדרש להחזיק בביטוח רכב ללא אשם המאפשר לנהג ולנוסעים של רכב ביטוח עד 50,000 $ לאדם שנפצע ברכב תאונה, ללא קשר לאשמתו.

 

החוק ללא אשם מחייב את המבטחים בתשלום מיידי לצורך קבלת טיפול רפואי, ובכך מייתר את צורך התובעים להגיש תביעות  נזקי גוף על מנת לקבל החזר מהביטוח.

 

על פי החוק, מטופלים רשאים להמחות את זכויותיהם להחזר מחברת ביטוח לאחרים, ובכלל זה מרפאות אשר סיפקו להם טיפול רפואי לאחר פציעתם בתאונת דרכים.

 

החוק של מדינת ניו יורק גם דורש שכל המרפאות במדינה להיות משולבות, בעלות, מופעלת ו/או נמצאת בשליטה של רופא מורשה על מנת לשמור על זכאותם להחזר כספי על פי החוק.

 

חברות הביטוח בארה"ב אינן מכבדות תשלום תביעות בגין טיפולים רפואיים שנעשו במרפאה שאינה בבעלות בפועל, מופעלת, ו/או נמצאת בשליטה של רופא מורשה.

 

על מנת להטעות את הרשויות בניו יורק ומבטחים פרטיים, חלק מהנאשמים בתיק, שהיו הבעלים האמיתיים של המרפאות המעורבות שלמו לנותני שירותי רפואה מורשים, ובכלל זה רופאים, על הזכות לעשות שימוש ברישיונות שלהם כדי ליצור תאגידים מקצועיים שבאמצעותם נוצרו החיובים של  המרפאות שנשלחו למבטחים הפרטיים בשל הטיפולים הרפואיים המזויפים.

 

בקרי המרפאת גם הנחו את הרופאים לקבוע הפניות מופרזות ובלתי מוצדקות עבור "טיפולים" שונים כמעט לכל מטופל שהם ראו.

 

הטיפולים המיותרים כללו פיזיותרפיה, דיקור סיני, כירופרקטיקה וטיפולים-כמו חמש פעמים בשבוע לאותה וטיפולים לפסיכולוגיה, נוירולוגיה, אורתופדיה, ואת טווח התנועה, בנוסף לבדיקות יכולת התפקודיות.

 

רופאי המרפאות גם קבעו בדיקות מיותרות של MRI, צילומי רנטגן, אורתופדיה, והזמנת אספקה ​​רפואית.

 

בקרי המרפאת קבלו שוחד של אלפי דולרים מבעלי המרפאות שהיו מעורבים בהונאת הביטוח בעבור הפניות מטופלים.

 

גם חולים הופנו לעורכי דין שטיפלו בנזקי גוף לצורך הגשת תביעות משפטיות נגד חברות הביטוח הנובעות מפציעותיהם המוגזמות מתאונות דרכים.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright