היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 19/10/2008

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2008

 

 

כותבים בעיתון שאין ביטוח, אבל...

 

ראו הטיפ: אומרים לך שאין כיסוי לנזק, אבל

 

הבעיה היא שמרבית האנשים אינם טורחים לקרוא את הפוליסות. ובעיקר אם מתקבל מידע ממקור הנראה אמין כמו מדור כלכלי של כתב עת רציני המבשר להם על היעדרו של כיסוי ביטוחי, קשה להאמין שמישהו יפתח את הפוליסה, יקרא יבדוק ויראה, כי אולי הדברים אינם בדיוק כפי שכתוב בעיתון ואפשר, כי מגיע לו כסף מהביטוח למרות מה שכתבו.

 

נראה, כי נזקי מהומות עכו מחודש אוקטובר 2008, לא יוכרו  על ידי מס רכוש כנזקי פעולות איבה לאור התקדים של מהומות אוקטובר 2000 ביפו. גורל הפיצוי יהיה נתון לחסדיהם של התורמים או ישולם על ידי המבטחים בהתאם לכיסוי שנרכש (אם בכלל) על ידי הנפגעים.

 

ביטוח דירה - האמת לגבי הפיצוי הביטוחי היא שכל מי שרכש ביטוח דירה - מבוטח. הכיסוי כלול בתנאי המינימום של הפוליסה התקנית (סעיף ח' למקרה הביטוח) ולמרות מה שכתוב ב NEWS1", הרי שעל חברת הביטוח יהיה לשלם את נזקיו של המבוטח בהתאם לתנאי הביטוח.

 

ביטוח רכב - יש לבדוק את הכתוב בפוליסה! - סיכון מהומות אינו כלול אוטומטית בביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 4 טון לפי תנאי הפוליסה התקנית (סעיף 18(ג)). אולם, בחלק לא מבוטל של פוליסות הרכב הוסף הכיסוי כהרחבה מבלי שהמבוטחים נדרשו לשלם בעבורו את הפרמיה הנוספת (כמקובל) ואפשר, כי בשל כך, אינם ערים לקיומו של הביטוח. כך למשל בביטוח רכב של עובדי מדינה וקולקטיבים נוספים ותוכניות אוטוdeal של חברת איילון, הפניקס זהיר ותוכניות ביטוח נוספות. וזאת בניגוד לכתוב בכלכליסט בכתבה מבוססת על מכתב למערכת ממשרד מוני מרדכי הכולל את משנתו של גדעון ארמן, היועץ לביטוח כללי של לשכת סוכני הביטוח.

 

ביטוח עסק וביטוח תאונות אישיות - גם כאן יש לבדוק את הפוליסה בקפידה הואיל וקיימים הבדלים ניכרים בין תוכניות הביטוח השונות.

 

אם נמצא שאין כיסוי - לפני שמתייאשים - רצוי לבדוק את הכיסוי שהיה קיים לפני שנערך הביטוח הנוכחי - אם הסוכן העביר את המבוטחים לביטוח חדש השולל את הכיסוי שהיה בעבר מבלי להסביר למבוטח את הצמצום בכיסוי הביטוחי ומבלי לקבל את הסכמתו , הרי שהוא אחראי כלפי המבוטח באחריות מקצועית.

 

 

אם רוצים לרכוש כיסוי לעתיד:

  1. אפשר ורצוי להתמקח לגבי המחיר וגם בחברות המשווקות את הכיסוי בפוליסות העסקיות תמורת תשלום, ניתן לפעמים לקבל את הכיסוי ללא תוספת פרמיה אם יודעים לעמוד על המקח מול הסוכן והחברה ובעיקר לאור העובדה שחלק מחברות הביטוח מעניקות את הכיסוי באופן גורף וללא תוספת פרמיה.
     

  2. אם מחליטים לשלם את הפרמיה הנוספת לפי פוליסת העסק - יש לקחת בחשבון את מרכיב הדמים בפוליסה. בכתבה ב"כלכליסט" מופיע התעריף של 0.2 פרומיל מסכום הביטוח לרכוש. יש לשים לב, כי מדובר בתעריף נטו עליו יש להוסיף את שיעור הדמים של הפוליסה הספציפית, כך שהעלות בפועל עשויה להיות גבוהה יותר ב 10% עד 45%, בהתאם.

 

 

בברכה,

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 


הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright