היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סיכום 2012

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני


 

 

 

אין להעתיק את המדריכים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

 

 

סיכום שנת 2012 בביטוח

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים בביטוח כללי

 

 

 

צילום אלוסטרציה של עננישקיעה עם הכיתוב 2012לקראת סיומה של שנת 2012 בביטוח, להלן סקירה מקיפה של התמורות והשינויים שפקדו את ענף הביטוח בישראל אשר ימשיכו להשפיע על עולם הביטוח במהלך 2013 והשנים הבאות.

השינויים החשובים ביותר, הם בראש ובראשונה המהפכה בביטוח מנהלים בכל הקשור בשיווק פוליסות עם מקדם קצבה מובטח, המהלך המדהים של שלמה אליהו ברכישתה של חברת הביטוח מגדל מידי ג'נראלי, החזרה לפעילות של מנהלים ופרידות עצובות מאישים בולטים ומובילים שהלכו לעולמם.

 

צילום אילוסטרציה של בובות סבא וסבתאביטול מקדם הקצבה המובטח - ביטוח מנהלים משנת 2013 ואילך כבר לא יהיה כפי שהיה מקודם, לפחות לגבי מי שטרם מלאו לו 60 שנה. החוזר של הפיקוח על הביטוח בנושא נועד להבטיח את יציבות המבטחים לאור העלייה בתוחלת החיים בעולם המערבי וגורם למהפכה לא קטנה בשוק הביטוח הפנסיוני.

 

 

שלמה אליהו בסרטון של מגדלעסקת אליהו מגדל - השיח בין הבכירים בענף הביטוח אינו עוסק בשאלה אם יעשו סרט הוליבודי מסיפור הסינדרלה הפיננסי של של שלמה אליהו, אלא איך ומתי. לא מעט אנשים חשובים ונכבדים בענף לחשו לאוזני, כי כל אחד מהם הגה את רעיון הסרט. חברי מתחום הספרות שואלים אותי מדוע אני איני כותבת תסריט? בכל מקרה, מאורע משמח ובעל חשיבות גדולה המוכיח לכולנו שהחיים עצמם יכולים להיות גדולים ומרתקים יותר מכל ספר וסרט שבעולם.

 

השיבה של מנהלים בכירים לביטוח אפיינה את שנת 2012:

 

לוי יצחק רחמנילוי יצחק רחמני, בנו של שלמה רחמני שעבד עם זאב ז'בוטינסקי חזר לפעילות מלאה בניהולה של קבוצת איילון שנוסדה על ידו.
לוי רחמני אמר על עצמו פעם באחד האירועים של הביטוח את המשפט הביטוח: הביטוח נמצא אצלי בדי אן איי. בין הישגיו הרבים חשוב למנות את התמיכה במכללה לביטוח ולפיננסים של לשכת הסוכנים הקרויה ע"ש אביו, שלמה רחמני.

 

 

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחאיזי כהן חזר לענף כמנכ"לה החדש של חברת הביטוח. התפקיד החדש הביא למעבר של חלק ממנהלי חברת הביטוח מגדל (אשר נוהלה בעבר ע"י איזי כהן) לחברת כלל. בענף הביטוח מעריכים, כי הניהול החדש יתמקד בביטוח חיים יותר מאשר בביטוח אלמנטארי, כפי שנהג איזי כהן בחברת מגדל, כך שהתחרות הצפויה בין מגדל לכלל תתמקד בעיקר בתחום ביטוח החיים ולא בתחום הביטוח האלמנטארי.

 

אורי אומיד, המנכ"ל של שלמה ביטוחאורי אומיד חוזר לענף לאחר היעדרות ארוכה כמנכ"לה של חברת שלמה ביטוח אשר עמדה לפני מכירה לחברת מגדל לפני שהבשילה העסקה של מכירתה של חברת מגדל עצמה לחברת אליהו. רו"ח צבי ליבושור אשר שימש כמנכ"לה הקודם של חברת שלמה ביטוח והוביל את מהלך המכירה למגדל, פרש מהחברה והוא מכהן כיום כמנכ"לה של חברת שחר.

 

 

פרידות עצובות

 

בשנת 2012 ידענו גם פרידות עצובות ממנהלים ומנהיגים שהשפיעו על הקורה בענף ולימדו דורות של מנהלים, סוכנים ושמאים בענף הביטוח:

 

אלכס פלד, ז"ל מנהל ומנהיגאלכס פלד - גידל דורות של מנהלים בחברות הביטוח מגדל והסנה בהן שימש כמנהל בכיר. בין היתר, ליווה את איזי כהן בתחילת צעדיו בחברת מגדל.

 

 

 

 

עו"ד גידי גלבוע, ז"ל עו"ד גידי גלבוע - שימש עד יומו האחרון כסגן יו"ר איגוד השמאים במקביל לעבודות כשמאי ביטוח בכיר בתחומי הביטוח החקלאי והביטוח הכללי. המעורבות החברתית שלו והדאגה לחבריו השמאים אפיינו את מהלך חיוו ועבודתו, כאשר בשנים האחרונות נאבק במחלה שלקה בה עוד במהלך שירותו הצבאי.

 

 

חזי מנדלאווי ז"לחזי מנדלאוי - סוכן ביטוח בכיר ואדם למופת. מי שהכיר את חזי, יכול להבין טוב מכולם את הביקורת המוצדקת המוטחת כלפי חברת ביטוח ישיר עם הפרסומת השערורייתית ומביכה לדעת רבים את חברת ביטוח ישיר עצמה, בכיכובה של שני כהן המציגה את סוכן הביטוח "שוקה".

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright