היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

אלכס פלד, ז"ל

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

ההיסטוריה של הביטוח

 

מכתב ההתנצלות לאלכס פלד

אלכס פלד, מאושיות הביטוח בישראל הלך לעולמו

 

 

 

אלכס פלד בתקופת כהונתו כמנכ"ל חברת הביטוח רותם מקבוצת הסנהאלכס פלד, הלך לעולמו והובא למנוחות ביום 22/7/2012.

 

תשאלו מי היה האיש הזה, ואנו נספר לכם, כי:

 

אלכס נולד בשנת 1930 ברומניה ועלה לארץ לכפר הנוער בן שמן בשנת 44.

 

עם גיוסו לצה"ל סיים קורס מ"כים והמשיך דרכו בח"יר עד שעבר לשמש כסגן קצין שלישות פיקודי.

 

את קורס הקצינים, סיים באופן לא שגור בדרגת סרן בתחילת שנות העשרים לחייו.

 

הלוגו של חברת הסנהבגיל 28 החליט לפרוש מצה"ל על אף קריירה מובטחת שם, והקים את סניף "הסנה" בב"ש, אשר כללה אז אוכלוסיה מועטת, שהורכבה ברובה מתעשיינים ציוניים, בעלי מקצועות חופשיים וציונים אחרים שעבדו ב"מפעל הטקסטיל בדימונה".

 

לאחר זמן, עבר אלכס לנהל את סניף מגדל באיזור הדרום, ובשנת 1964 עבר לנהל את מחוז הצפון של מגדל.

 

 

 

ד"ר י. גרינגרדד"ר יהודה גרינגרד, המנכ"ל האגדי של מגדל, החליט להריץ את אלכס קדימה ומהר, ובשנת 1969 מונה אלכס לנהל את מחוז תל אביב של החברה, אשר השתווה אז בגודלו, כמחוז, לכמה מחברות שלמות אשר פעלו בשוק דאז.

 

משם החלו העניינים להתקדם. בשנת 1976 מונה לסמנכ"ל בכיר במגדל, אחד מתוך שניים בלבד, לפני אינפלציית התארים הרווחת היום, והמתין לקבלת החברה לידיו, כמנכ"ל. כראש אגף ביטוח כללי, חלש אלכס על כל נושאי הביטוח בחברה, למעט ביטוחי החיים, לרבות מדיניות ביטוחית כוללת, תביעות, ביטוח משנה וכיו"ב.

 

אלכס היה דמות מוכרת בקרב חברות ביטוח המשנה המובילות באירופה וזכה להערכה רבה הן בשוק המקומי והן בחו"ל – בזכות מקצועיותו, הגינותו וקסמו האישי הידוע.

 

עקב חילוקי דעות מהותיים ומקצועיים עם מי שהיה אז יו"ר מגדל, ברוך יקותיאלי, פרש אלכס ממגדל והקים את "שמיר" בשיתוף הסנה ושימש כמנכ"ל הראשון שלה. שמיר הפכה ברבות הזמן לצור-שמיר ולאחר גלגולים לביטוח ישיר דהיום.

 

בשנת 1984, התנה המפקח הביטוח דאז את אי סגירתה של רותם (מקבוצת הסנה), חברת ביטוח אשר עבדה באופן ייחודי עם סוכנויות ביטוח בלבד, במינויו של אלכס למנכ"ל, לאחר שהחברה נכנסה לקשיים. על אף ספקנותו, הסכים אלכס לכך, וביולי 1984 התמנה להיות מנכ"ל רותם.

 

לוגו של חברת אושיותאלכס הבריא את החברה, עד שבשנת 1986 נכפה עליו על ידי הסנה לבצע בשמה את עסקת "אושיות" הידועה לשמצה, אשר מוטטה לבסוף את רותם והסנה.

 

 

ביטול החיתום לאושיות ברותם ידיעה במעריב סוף שנות השמוניםאלכס סרב לעזוב את רותם על אף התנגדותו משום דאגתו לעובדיה ולסוכנויות העובדות עמה ונלחם ככל יכולתו כדי למנוע את הפלתה של רותם על ידי אושיות. הוא האמין, כי עומדים מולו גורמים הגונים כפי שהורגל, אולם נתבדה. וסופה של רותם – ידוע.

 

לבסוף, התמוטטה אושיות ורותם נסגרה.

 

מכתב התנצלות של חברת הפניקס לאלכס פלד, מנהל לשכת סוכני הביטוחמשם הלך אלכס לנהל את לשכת סוכני הביטוח בישראל, ולאחר כשנה ומחצה עבר לשמש כמשנה למנכ"ל בידרמן חברה לביטוח, אשר הפכה לאחר מכן להכשרת היישוב.

 

אלכס, יחדיו עם יובל, בנו, היו הראשונים אשר קיבלו רישיון להקמת חברה לביטוח ישיר בשנת 1994, מהלך אשר לא הבשיל מסיבות הכרוכות במהלכים בשוק ההון וכו'.

 

הלוגו של יובי הערכות רכושמשנת 1997 היה אלכס, יחד עם יובל, בעליה של "יובי שמאות וסקרים בע"מ" – חברה העוסקת במתן שירותי הערכת שווי לענף ביטוח הדירות וכן לגורמי חיצוניים כדוגמת בתי המשפט, בנקים, אספני אמנות למיניהם וכיו"ב.

 

במקביל לכך, הקים אלכס חברת ביטוח במולדובה, עבור משקיע מקומי, ושימש שם כסגן יו"ר פעיל, בנוסף לבעלותו על עסקיו בישראל.

 

אלכס נפטר בגיל 81, כשכוחו עודנו במתניו, וכאשר החיוך הידוע שלו לא מש מפניו אף עת נשימתו האחרונה, אשר היתה, אגב, שלווה להפליא.

 

מכיריו ומוקיריו יעידו על היותו יחיד ומיוחד. מקצוען, הגון, מהלך קסם על סביבותיו וכזה המתנהל בחוכמה יתרה ובנועם הליכות נדיר.

 

רבים מן המנהלים הבכירים כיום בענף הביטוח עבדו עמו או תחתיו, והם אלו היכולים להעיד כאלף עדים על אופיו המיוחד ועל שאר מרכיבי אישיותו.

 

זה אלכס פלד, ורוחו עדיין איתנו. היא גם נשארת. בנו, יובל, דואג לכך, כך גם כל מי שהכירו ומוקירו.


 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright