היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

שביט מחליף את אבן חן

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

מאיר שביט ישמש כמנכ"ל איגודי המבטחים

 

 

 

מר מאיר שביט

לפי פרסום של הכתב הכלכלי הבכיר, רון שטיין, באתר "גלובס", עתיד מר מאיר שביט (63) לקבל מינוי של מנכ"ל איגוד חברות הביטוח ומנכ"ל התאחדות חברות לביטוח חיים.  

 

האיגוד וההתאחדות הם גופים וולונטריים המייצגים כלפי הרגולציה והשלטון את מרבית המבטחים הפועלים כיום בישראל, אך לא את כולם.

 

מר שביט, שהוא מוסמך במנהל עסקים ומהנדס תעשיה וניהול (אוניברסיטת ת"א),  אמור להחליף מתחילת 2015, את המנכ"ל הנוכחי, זאב אבן חן (66), המשמש נכון להיום גם כיו"ר ההתאחדות חברות לביטוח חיים, וזאת לאחר שזאב אבן חן הודיע, כי הוא פורש מאיגודי המבטחים לאחר תקופת כהונה של 14 שנה.

 

לפי ההערכות הקיימות בענף הביטוח, מתכוונים המבטחים בניהולו של מאיר שביט לפעול למיזוג האיגוד וההתאחדות לגוף מייצג אחד.

 

למאיר שביט ניסיון רב והתמחות בתחום הביטוח והוא משמש נכון להיום במסגרת חברת הייעוץ, מאיר שביט, ניהול והשקעות בע"מ, כיועץ אסטרטגי בתחומי שוק ההון, ביטוח, פנסיה, קופות גמל, חסכון ארוך טווח ובנקאות למגוון לקוחות מוסדיים ותאגידים.

 

שביט משמש גם כיו"ר חברת "רון בינה אקטוארית" שמפעילה את מאגר המידע הסטטיסטי בענף ביטוח חובה וכיועץ לקרן מחקרים בביטוח שליד איגוד חברות הביטוח, כך שהוא מכיר מקרוב את פעילות ההתאחדות והאיגוד.

 

מר שביט שימש בעברו כמנכ"ל החברה להקמת המסלקה הפנסיונית המרכזית בשנים 2010-2011 ובשנים  1992 – 1995 שימש רו"ח שביט כמפקח על הביטוח במשרד האוצר והתמודד בהצלחה רבה עם אתגרים לא פשוטים כמו הפסקת פעילותה של חברת הביטוח "הסנה" באופן שמנע זעזועים במשק, כאשר תיק ביטוחי הפרט, העסקים הקטנים וביטוחי החיים של החברה חולקו בין שתי חברות הביטוח הגדולות באותה תקופה, מגדל וכלל שגם קלטו לתוכן חלק לא מבוטל מעובדי החברה. בנוסף לכך, בתקופת כהונתו של רו"ח שביט כמפקח על הביטוח, הוא עשה צעד אמיץ נוסף בכך שהעניק רישיון מבטח לחברה לביטוח ישיר, על אף מחאות סוכני הביטוח, דבר שהביא להנהגת תעריף ביטוח רכב סלקטיבי אשר לפי דעות רבות תרם לירידה המתמשכת בתאונות הדרכים.

 

לפני כהונתו כמפקח על הביטוח, שימש מאיר שביט כעוזר כלכלי לשר האוצר (1984 – 1986), כסמנכ"ל כספים בחברת הביטוח אררט (שמוזגה מאוחר יותר לחברת כלל)  (1987 – 1991). לאחר פרישתו מאררט שימש כמשנה ליו"ר וחבר רשות ניירות ערך (1992-1996), דירקטור נכסים מ"י (1992-1995) ובתפקידים נוספים בסקטור הפרט והציבורי.

 

באיגוד חברות הביטוח חברות: איילון, ביטוח חקלאי, דקלה, הכשרה חברה לביטוח, הפניקס, הראל, כלל, מגדל, מנורה מבטחים, שומרה, שלמה חברה לביטוח.

 

בהתאחדות חברות ביטוח חיים חברות: איילון, ביטוח ישיר, הכשרה חברה לביטוח, הפניקס, הראל, כלל, מגדל ומנורה מבטחים.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright