עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 12/6/2011

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2011

 

כתבת השבוע:  סוכן כשלוח המבוטח בתביעות – חרב פיפיות למבטחים

 

הבלוג השבועי - פוסט שביעי: לא לוותר על ביטוח מבנה

 

 

הקף הנזק מהפיצוץ בנתניה

 

מחדל הגז - הבטיחות והביטוח

 

 

מחדל הגז - הבטיחות והביטוח

בפייסבוק נפתח דף מיוחד בשפה הצרפתית לזכרן של שלוש הבנות שניספו באסון הגז שארע ביום שישי האחרון בנתניה.

 

על אף מאמציה הכנים של מאדאם גרינברג, מורתי בתיכון, ההכרות שלי עם השפה הצרפתית מוגבלת ביותר, אולם לצערי, ידיעתי את שפת הדמעות, היא הרבה יותר עשירה ומגוונת והקשר בזיכרון מוליך למחדל אסון הכרמל  ונראה כאילו לא למדנו דבר, כאשר במקום הנערים הדרוזים מחפשים את טכנאי הגז.

 

כבר שנים רבות אני חושבת, כי יש לאסור על פי חוק הצבת בלוני גז במקום חשוף וגלוי לעין כל, בעיקר בשל חשש מפעילות חבלנית. אולם לאור ההתנהלות בארצנו כאשר המנהיגים רואים במילה "אחריות" כמילה המובילה למילה "אחר", קשה להאמין בשינוי האמור לקרות לנוכח התוצאה העגומה והנסיבות.

 

באשר להיבט הביטוחי, שוב עולה הצורך והחשיבות בקיומו של ביטוח דירה המקנה בנוסף לפיצוי בשל הנזק לרכוש גם כיסוי מעבר לסכום הביטוח לאובדן שכ"ד במהלך תקופת השיקום של הדירה (במרבית הפוליסות, עד 10% מסכום הביטוח למבנה ולמשך תקופה של עד 6 חודשים) - תשלום האמור להיות משולם בתוך 30 יום לאחר הדרישה - כאשר תגמולי ביטוח שאינם שנויים במחלוקת ניתן לתבוע בנפרד - כלומר אפשר לתבוע ולקבל תגמולי ביטוח בעבור תשלום לדיור חלופי באופן נפרד וגם לאחר כל תשלום ותשלום וזאת כאשר מי שאינו מבוטח במקרה האסון הנוכחי, נתון לחסדי השלטונות לצורך קבלת תמיכה לדיור מיידי.

 

נכון, כי במקרה שבו הנזק נגרם או הוחמר בשל אחריותו של גורם אחר (צד שלישי, קיימת אפשרות להיפרע מהמזיק לפי דיני הנזיקין. אולם מדובר בהליך שאינו זול (הואיל ועורכי הדין אינם עובדים בחינם...) ועשוי להתמשך מספר שנים כאשר הנפגעים נשארים חסרי דיור לאורך כל התקופה. על כן מומלץ מאוד שלא לוותר על ביטוח הדירה המשמש במקרים מסוג זה את המשענת הכלכלית המהירה והטובה ביותר! כאשר לביטוח דירות בבתים משותפים שלא כל הדיירים רכשו ביטוח לדירותיהם, מומלץ ביטוח הכולל הרחבה ל"ערך שוק" או ל"ערך קרקע", ביוטח האמור לאפשר רכישת דיור חלופי במצב שבו לא ניתן לשקם את המבנה בשל היעדר אמצעים כלכליים של השכנים בבית המשותף.

 

באשר לכיסוי הביטוחי למקרי המוות והפציעה, ביטוחי הריסק והתאונות האישיות אמורים לכסות את התוצאות (מוות, נכות או אובדן כושר) בגבולות סכומי הביטוח לפי כל פוליסה, ככל שקיימת.

 

פציעה של תלמידים במוסדות חינוך החל מגיל חינוך חובה, מבוטחת לפי הפוליסות לביטוח תלמידים, שהוא ביטוח חובה, המכסה את התלמידים 24 שעות ביממה ברחבי תבל.

 

כמו כן, בתוכניות לביטוח תכולת דירה מיוחדות, כמו למשל "אדירה זהב", ניתן כיסוי ביטוחי למקרה של מות המבוטח בשל פריצה, שוד או אש בדירה עד ל 2% מסכום ביטוח התכולה.

 

 

 

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright