עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 6/11/2011

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2011

 

כתבת השבוע:  פניות הציבור בדוח הפיקוח לשנת 2010

 

הבלוג השבועי - פוסט שביעי: המבוטחים אינם מודעים לתפקידי הסוכן ולהיקף התגמול

 

 

 

 

עלילות קדימה והכיסוי הביטוחי

 

 

ציפי ליבני, יו"ר קדימהעם כל הכבוד אותו אני רוחשת אישית לשאול מופז, בין השאר, על תרומתו להורדת מספר תאונות הדרכים בתקופת כהונתו כשר התחבורה והבטיחות הדרכים, הרי שמעלילות קדימה כפי שפורסמו לאחרונה בדוח המבקר ובתקשורת ניתן ללמוד גם דבר או שניים על אפשרויות הכיסוי הביטוחי וסייגיו בכל הקשור להתנהלותה של הסיעה הגדולה בכנסת ומנהליה:

 

 

מעילת הגזבר ושניים נוספים - נזקי מעילה של עובדים ושל מנהלים ניתן לבטח בנקל לפי תנאי הפוליסה לביטוח מעילות - נאמנות עובדים.

 

ארוחות שחיתו למקורבים - לפי דוח מבקר המדינה - דבר שגרם לקנס של מבקר המדינה אשר הקטין את תקציב המפלגה במאות אלפי שקלים - בעקרון, קנסות ופיצויים עונשיים, אינם ניתנים, בדרך כלל, לביטוח - כך שלא ניתן יהיה לשפות את מפלגת קדימה עפ"י חוזה ביטוח בשל המחדל.

 

לו הדברים היו מתרחשים בחברה פרטית - הרי שניתן היה לתבוע גם את המנהלים בשל אחריות האישית. אולם ביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה בחברה אינו מקנה כיסוי ביטוחי לרשלנות רבתי של מנהלים שלא לדבר על אחריות בשל עבירות פליליות מה שניתן לגביו כיסוי לפי הפוליסה הוא רק מימון הוצאות משפט פלילי כאשר המנהל נדרש להשיבן למבטח אם אינו נמצא זכאי במשפט.

 

 

ומילה אחרונה בטיפ זה לגבי מנויים פוליטיים או משרות אמון:

 

לדעתי, יש לנתר ולעקוב אחר הביצועים הניהוליים, נכון להיום,  של גורמים אשר כיהנו בעבר בתפקידי מפתח מטעם קדימה בתקופה שבה היתה בשלטון. הדבר נכון לדעתי למנויים פוליטיים של כל מפלגה אחרת שמפנה את משרדיה מקרית הממשלה.

 

לדעתי, יש לחוקק חוק האוסר על מינוי פוליטי של כל גורם שכבר הוכיח חוסר כישרון ניהולי בתקופה שבה נלקחה ממנו עמדת הכוח שהוענקה לו ע"י הממשלה.

 

לדוגמא: אם גורם מסוים כיהן בעבר כיו"ר או כמנכ"ל של חברות או מיזמים מטעם השלטון בתקופה שבה השתתפה הסיעה שבה הוא חבר בממשלת ישראל, אבל בתקופה שבה שהסיעה אינה חברה בממשלה וניטלה ממנו עמדת הכוח, הוא הוכיח ניהול כושל ביותר בחברה שבה הוא שימש או משמש כיו"ר או כמנכ"ל או כגזבר, עד כדי צבירת חובות עתק כאשר מדובר בתחום עסקי האמור להיות רווחי ביותר, כמו למשל ייצור או שיווק של ציוד רפואי, הרי שיש למנוע מהגורם הכושל  להחזיק בעמדת כוח כאשר סיעתו תשוב לשלטון וזאת ללא קשר למספר הקולות אשר גויסו לטענתו לטובת הסיעה או נציגיה בפריימריז.

 

 

 

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright