עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

שקיפות בפרמיה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

הצעת חוק שקיפות בכיסוי ברירה בביטוח

 

 

 

ח"כ יואל רזבוזוב סיעת יש עתיד

לפי פרסום של רון שטיין בגלובס, הגיש ח"כ יואל רזבוזוב מסיעת יש עתיד הצעת חוק לפיה יש לחייב את חברות הביטוח לפרט את כל מרכיבי עלות הביטוח בעבור כל כיסוי ברירה בביטוח אישי או גם בביטוח עסקים קטנים.

 

רזבוזוב, מבקש לחייב את חברות הביטוח לפרט יש לחייב את חברות הביטוח לפרט כבר בשלב הגשת הצעת המחיר למבוטח ובמועד חידוש הביטוח את כל מרכיבי הפרמיה בעבור כיסוי ברירה, בין אם נרכש או לא נרכש ע"י המבוטח.

 

כלומר, לפי הפרסום, מבוטח שלא ביטח את דירתו כנגד סיכון רעידת אדמה, יוכל ללמוד מהכתוב בפוליסה, כמה יהא עליו לשלם לחברת הביטוח, אם יחליט להוסיף לפוליסה שלו ביטוח כנגד סיכון רעידת אדמה.

 

מבוטח בביטוח רכב רכוש יקבל פרוט של עלות ביטוח צד ג' (גם בכיסוי מקיף) יקבל את עלות מרכיב ביטוח צד ג' בפוליסה ואת עלות ביטוח התנגשות וביטוח גניבה (סיכונים הניתנים לביטול מתוך מכלול ביטוח המקיף, ולדעת הח.מ., כפי הנראה לכך הכוונה).

 

מלבד התועלת הברורה לציבור המבוטחים בעניין השקיפות והחיסכון בפרמיה (כאשר יתאפשר למבוטחים לבחור בכיסוי הדרוש ולוותר על הכיסוי שהוא לדעתם מיותר), עשוי החוק החדש, ככל שיתקבל לפעול גם לטובת המבטחים בנוסף לטובתם של ציבור לקוחותיהם. מבוטחים שעד כה ויתרו מסיבות כלכליות על ביטוח מקיף לרכב והסתפקו בביטוח צד ג' בלבד יוכלו לשקול רכישה של ביטוח מקיף שאינו כולל סיכוני התנגשות או סיכוני גניבה ובכך להיות מוגנים יותר מפני הסיכונים וחברות הביטוח יזכו בפרמיה נוספת.

 

מבחינת סוכני הביטוח בישראל, כל עוד לא מדובר במוצר ביטוחי אחיד וכאשר בפני המבוטח מוצעות אפשרויות שונות לרכישת ביטוח, כך מתחזק מעמדו של סוכן הביטוח המקצועי המציג בפני המבוטח את האפשרויות השונות של הכיסוי הביטוחי המוצעות לבחירתו.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright