היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

ביטוח חיים לנכי צה"ל

     

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

ביטוח חיים

פנסיה

קופות גמל

ביטוח מנהלים

 

 

הוגדל סכום ביטוח החיים לנכי צה"ל

 

 

איור סמל של נכה

הוגדל סכום הכיסוי הביטוחי וסכום הניכוי מתגמולי נכי צה"ל עבור ביטוחי חיים.

 

ועדת העבודה והרווחה בראשותה של חברת הכנסת אפרת רייטן מרום אישרה ביום 23/2/2022 את תקנות שר הביטחון להגדלת ניכוי תגמולי נכי צה"ל לאור הגדלת הכיסוי הביטוחי וקביעת כיסוי ביטוחי קבוע שהובילו להתייקרות פוליסת ביטוח החיים הקבוצתית.

 

מדובר על אישור תקנות שר הביטחון, בני  גנץ, המבקשות להגדיל את הניכוי החודשי מתגמולי נכי צה"ל עבור פוליסת ביטוח החיים הקבוצתית החדשה. חוק הנכים מסמיך את שר הביטחון לקבוע בתקנות, באישור ועדת העבודה והרווחה, את הסכום המקסימלי שמותר לנכות בכל חודש.

 

נכי צה"ל זכאים להצטרף לפוליסת ביטוח חיים קבוצתית, שעורך עבורם ארגון נכי צה"ל. המדובר בכיסוי ביטוחי מוגדל וקבוע ביחס לכיסוי הביטוחי הקיים בסך 100,000 ₪ לנכים עד גיל 70 וכיסוי ביטוחי בסך של 40,000 אלף ₪ לנכים בגילאי 70-75. עם סיום פוליסת הביטוח הנוכחית בסוף חודש זה, ובמטרה להגדיל את הכיסוי הביטוחי לסכום קבוע למשך 5 שנים ערך הארגון יחד עם אגף שיקום הנכים, הליך לבחירת מבטחת לפוליסת ביטוח חיים חדשה, ממנו עלה, כי עלות הפרמיה התייקרה לאור הגדלת הכיסוי הביטוחי הקבוע למשך חמש שנים והזדקנות האוכלוסייה המבוטחת.

 

יצוין, כי פוליסת ביטוח החיים הוארכה למשך חודשיים נוספים באמצעות הוראת-שעה בה נשאה המדינה בתקופה זו בתשלום יחסי בהתאם להתייקרות הפרמיה.

 

בהתאם לתקנות הנכים, המדינה נושאת במחצית מעלות פרמיית ביטוח החיים, כך שעלותה התקציבית יעמוד על  4 מיליון שקלים בשנה.

 

הילה שר, היועצת המשפטית במשרד הביטחון, הסבירה כי הצורך בעדכון הסכום נובע ממכרז חדש שיצא אליו ארגון נכי צה"ל והתייקרות הפרמיה לאור שינוי תנאי הפוליסה והרצף הביטוחי נמשך. היא הדגישה כי המדינה משתתפת במחצית דמי הביטוח. אייל בן שושן היועץ המשפטי של ארגון נכי צה"ל, הדגיש את ירידת הכיסוי הביטוחי במשך השנים – ואת צורך להשיבו למעמדו, וליצירת וודאות ביטוחית.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright