עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

ביטוח - דף הבית I

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 25/8/2016

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

היועצת קטיה שורצמן

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

ניהול תביעות ביטוח

כל התייעצות כרוכה בתשלום!

הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

שם פרטי

שם משפחה

דואר אלקטרוני

תפקיד

חברה

אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2016

כתבת השבוע: בתי המשפט קובעים שאי עריכת ביטוח היא מחדל רשלני

הבלוג השבועי - פוסט השבוע: בלעדי לאתרסוכן ביטוח לא בכל מחיר

שלוש נקודות לתשומת לבו של מתן חודרוב

מאת: קטיה שורצמן, מנסחת פוליסות, יועצת לתביעות ולניהול סיכונים

מתן חודרוב הוא אחד העיתונאים הכלכליים שאני אוהבת להקשיב להם ובעיקר לצפות בהם בכל אחד מחמשת המסכים שלי מהקטן ביותר עד ה 50 אינטש...אבל...

הכתבה של מתן חודרוב - לחץ לקישורהכתבה באנליסט ששודרה בערוץ 10 ביום 24/8/2016 מציגה את המצב לפיו חברות הביטוח דרושות תוספת פרמיה או גם מסרבות לחדש את ביטוח רכב  של נהגים שהגישו שתי תביעות ביטוח רכב או יותר במהלך השנתיים האחרונות לביטוח.

הכתבה נראית אמינה ומשכנעת ביותר, בעיקר לכל מי שאינו מצוי בתחום הביטוח ואינו ער לשלוש נקודות חשובות אשר ניתן רק להצר על כך שלא באו לידי ביטוי בכתבה, אם בשל חוסר ידע ועניין של התחקירנים והעוזרים של מתן חודרוב וגם בשל היעדר ההתייחסות של המבטחים אשר בחרו להגיב לכתבה.

ואלו הן הנקודות:

• מחקרים - שנערכו במהלך עשרות השנים האחרונות בארץ ובחו"ל אשר בכל אחד מהם ללא יוצא מהכלל נמצא קשר בין הנהג לבין הסתברות לאירוע תאונה (ראו למשל סקירה קצרצרה של אחד המחקרים).

קביעה קטגורית לגבי אשמה או אחריות לאירוע ספציפי תיעשה על ידי בית המשפט. להזכירכם, כי אנו חיים בעולמו של "אדון אכלו לי ושתו לי..."

• המצב בחו"ל - תוכניות ביטוח רבות בארה"ב, למשל, מבוססות על עליה דרמטית ואפילו מיידית בפרמיית ביטוח הרכב בעקבות דוחות נהיגה, גם כאשר לא הוגשה כל תביעה שהיא לחברת הביטוח!  (ראו בעניין זה את דבריו של הסופר המנוח יורם קניוק, על הכפלה ושילוש של הפרמיה לעברייני תנועה!)

• אפשרות לביטוח "מקיף חלקי" - תנאי המינימום לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון, מאפשרים למבוטחים לרכוש ביטוח מקיף שאינו כולל כיסוי למקרה של התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא, כך שהפוליסה מכסה בנוסף לביטוח צד ג', את הסיכונים הבאים:
    נזקי גניבה, אש, ברק, התפוצצות, התלקחות, שיטפון, סערה, שלג, ברד, התפרצות הר געש ומעשה זדון שלא נגרם בידי המבוטח.

כלומר, מבוטח שהגיש תביעות בשל התנגשות ברכב, אם יבחר בכיסוי המצומצם, ניסיון התביעות שלו לגבי הנזקים המבוטחים לפי "המקיף החלקי" יהיה אפס, אם אכן כל הנזקים לגביהם הגיש תביעות לחברת הביטוח היו נזקים שנגרמו בשל התנגשות בלבד.

בברכה,

שלכם

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright