עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 21/11/2010

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2010

 

כתבת השבוע:  סעיף אחריות צולבת, הרחבה או מגבלה?

 

הבלוג השבועי - פוסט חמישי: ובנושא ביטוח משכנתא
 

חישוב לפי תקופה קצרה אינו מזימה של המבטחים

 

אפשרות למעבר קל ומיידי בין תוכניות ביטוח, חושף את המבוטחים לסכנות של היעדר ביטוח ותשלום פרמיה כפולה וביטוח כפל בתקופה שבין מתן הודעת הביטול ועד לביטול בפועל.

 

חישוב לפי תקופה קצרה, אינו מזימה של המבטחיםבאמצע חודש נובמבר 2010, אישרה קבוצת שרים הצעת חוק לפיה במקרה של ביטול ביטוח על ידי המבוטח לפי תום מועד הביטוח, חישוב הפרמיה המוחזרת ייעשה לפי חישוב פרו-רטה, כלומר חישוב יחסי לתקופה ולא לפי חישוב שנקרא "פרו-סקאלה" או חישוב אחר לאותה מטרה שנראה בשם "תקופה קצרה", לפי המצב הקיים כיום במרבית הפוליסות לביטוח כללי, כאשר המבוטח נדרש לשלם סוג של "קנס" במקרה של ביטול הביטוח לפני תום התקופה, כאשר חישוב הפרמיה המוחזרת במקרה של ביטול אינו מחושב באופן יחסי לתקופה שנותרה עד תום תקופת הביטוח אלא שנקבע לביטוח הקצר משנה תעריף גבוה יותר לכל חודש.

 

כאן המקום לציין, כי מדובר בסעיף שנכלל בפוליסות הסטנדרטיות לביטוח כללי באישורו של המפקח על הביטוח וגם בפוליסות התקניות החדשות לביטוח רכב חובה ולביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 4 טון, עדיין כלל סעיף מסוג זה, אם כי בגרסא מרוככת לעומת הסעיף המקובל, שבינתיים נשאר ללא שינוי בפוליסה התקנית לביטוח דירה ותכולתה.

 

למען הגילוי הנאות, אציין, כי חברות הביטוח שעובדות עם סוכנים, בדרך כלל, נענות לבקשת הסוכן שלא להפעיל את הסעיף, וכך גם כל חברות הביטוח אשר לקוחותי כיועצת ביטוח כללי מבוטחים באמצעותן, ללא יוצא מהכלל, נענות לבקשתי לביטול סעיף זה בפוליסה מלכתחילה כחלק מההרחבות.

 

אם כך, מדוע אני מסנגרת על סעיף אותו אני דואגת לבטל?


הסיבה לכך היא פשוטה. סעיף זה, עד כמה שהוא נראה דרקוני ומוטה לטובת המבטחים ממבט ראשון נועד למנוע מצב העשוי לפגוע במבוטחים עצמם אשר לא השלימו את הליך בדיקת המחירים לפני עריכת הביטוח.

 

תארו לעצמכם מצב שבו מבוטח שערך ביטוח באמצעות חברה א', עורך קניות בספר של רמי לוי ומתפתה להעביר אליו את הביטוח שחודש רק לפני יומיים, כעבור מספר ימים נוספים פוגש אותו המבוטח חבר שמספר לו שבביטוח באמצעות דואר ישראל משלמים פחות, ואז הוא מעביר את הביטוח לביטוח באמצעות הדואר, אחרי יומיים הוא פוגש חבר מהכיתה שהפך להיות סוכן ביטוח ומעביר את הביטוח אליו.

 

מצב של אפשרות מעבר בין תוכניות ביטוח למבוטח שאין בידיו את הרקע המקצועי המתאים עשוי לחשוף אותו לסיכונים שונים בשל המעבר הקל מדי, כמו למשל:

  1. מצב של היעדר ביטוח - לפי הטיוטה השלישית של התקנות לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 4 טון - הביטוח הקיים מתבטל מיידית לבקשת המבוטח. כך שהמבוטח אשר עשוי להישאר ללא ביטוח במקרה של אי הבנה עם המבטח החדש שמבין שמדובר רק בהצעת ביטוח והמבוטח סבור שהביטוח כבר נעשה.
     

  2. בתקופת המעבר - תשלום של פרמיה כפולה וביטוח כפל - באותן הפוליסות לפיהן הביטול נכנס לתוקפו רק כעבור מספר הימים הקבוע מיום ההודעה, כמו למשל סעיף המחייב את המבוטח להודיע למבטח 21 יום לפני ביטול הביטוח בביטוח דירה.

 

 

 

 

בברכה

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright