עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 30/10/2016

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

 

 

היועצת קטיה שורצמן

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

ניהול תביעות ביטוח

 

כל התייעצות כרוכה בתשלום!

 

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2016

 

כתבת השבוע: חריגים שונים לאותו סיכון בצד ג' ומעבידים

הבלוג השבועי - פוסט השבוע: בלעדי לאתרסוכן ביטוח לא בכל מחיר

 

 

 

הנגשת אתרים של סוכני ביטוח

לזכרה של אמי, צילה קוליקוב

מאת: קטיה שורצמן, מנסחת פוליסות, יועצת לתביעות ולניהול סיכונים

 

 

 

 

צילה קוליקוב, ז"ל, עם הבת הבכורה קטיה שורצמן, 1956 - מוסקבהביום 25.10.2013 נכנסו לתוקף תקנות נגישות אתרים לאנשים בעלי מוגבלויות אשר חוקקו מכוחו של חוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות תשנ"ח- 1998.

 

בכובעי כמנהלת תוכן של אתרים, הנגשת אתר אינטרנט לאנשים בעלי מוגבלויות יכולה להיות יקרה בעבור אותם סוכני ביטוח שמחזיקים באתרים וזאת ככל שהתקנות אכן חלות לגביהם.

 

להזכירכם, כי חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ובכלל זה התקנות והחוזרים שהותקנו על פי החוק) אינו מחייב את סוכני הביטוח באתרי ביטוח ונכון להיום קיימים לא מעט סוכנים שאינם מחזיקים באתרי ביטוח.

 

יותר מכך, החוזרים הרבים שהוצאו ומוצאים על פי חוק הפיקוח, אינם כוללים כל התייחסות שהיא להוראות התקנות החדשות הן לגבי גופים מוסדיים והן לגבי סוכני ביטוח.

 

גם לשכת סוכני הביטוח בכנס אלמנטאר 2016 (לפי תוכנית הכנס שמתפרסמת באתר הלשכה), נמנעה מכל התייחסות לתקנות החדשות ולהשלכה האפשרית על סוכני הביטוח.

 

הוראות החוק והתקנות לפיו אינן ברורות הואיל ומצד אחד והן חלות גם על ענף הביטוח (לפי סעיף 19י לחוק) אך מצד שני הן אינן חלות לגבי אתרים אינפורמטיביים שאינם אתרי שירות כמו למשל אתרי חדשות.

 

החובה על פי חוק היא להנגיש אתרים המספקים שירות ציבורי שהוא שירות שניתן לציבור או לחלק בלתי מסוים ממנו בידי גוף ציבורי או במקום ציבורי.

 

בפועל קיימים סוכני ביטוח יחידים וסוכני תאגיד המחזיקים באתרי אינטרנט באפשרותם ליצור קשר עם סוכנות הביטוח בפניות שונות הקשורות במתן שירות ביטוח. מבחינה זאת ולפי הוראות חוק חוזה הביטוח, משמש סוכן הביטוח כשלוח של חברת הביטוח ופניה לחברה באמצעות אתר של סוכן הביטוח, יכולה להיחשב כפניה לחברת הביטוח עצמה.

 

על כן הטיפ לסוכני הביטוח ולסוכנויות הביטוח שמחזיקים באתרי ביטוח לקבל התייחסות בכתב מיועץ משפטי כיצד עליהם לנהוג על מנת לעמוד בהוראות התקנות החדשות.

 

טיפ השבוע מוקדש לזכרה של אמנו, ז"ל, צילה קוליקוב, ילידת 1919, שהלכה לעולמה ביום 24/10/2016. אימא היתה משפטנית וממנה קיבלתי, בין שאר הדברים, את העניין והסקרנות בכל הקשור לעולם החוק והמשפט שמלווה אותי מאז היום הראשון שבו התחלתי ללמוד ביטוח, לימוד שאינו נגמר.

 

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים


 

 

 

כל בדיקה או התייחסות נוספת כרוכה בתשלום וכל פניה שהיא הכוללת מחמאה לטיפים ולאתר, אזכור הכרות קלושה או השתתפות בהרצאה של הח.מ. אינה נחשבת לתשלום. בקיצור, מחמאה אינה המחאה...

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright