עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 8/1/2012

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2012

 

כתבת השבוע: הסייגים לתחלוף אינם רשימה סגורה

 

הבלוג השבועי - פוסט שביעי: כשמוכרים חברת ביטוח

 

 

גניבת חפצי אורחים מאולם אירועים
הפיתרון הביטוח

מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים ומנסחת פוליסות

 

 

היועץ המשפטי של לשכת סוכני הביטוח, עו"ד ג'ון גבעגניבה של חפצים אישיים מאורחים באולם אירועים יכולה להיות אירוע בלתי נעים לא רק לאותם אורחים שרכושם נגנב אלא גם לגרום לעגמת נפש לבעלי השמחה וגם לפגוע בהזמנות עתידיות מבעל אולם האירועים אשר בנסיבות מסוימות עשוי גם להימצא אחראי על פי דין, כפי שאומר עו"ד ג'ון גבע, היועץ המשפטי של לשכת סוכני הביטוח להלן.

 

 

אולם לפני שניכנס לסוגיית האחריות אשר עצם הבירור שלה עשוי להיות יקר לבעל אולם האירועים, ברצוני להציג את הפיתרון הביטוחי הפשוט לסוגיה זו.

 

בניגוד למחשבה הראשונה שעולה, הפיתרון המוצע על ידי כיועץ ביטוח, אינו לפי הפוליסה לביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי או אפילו האחריות המקצועית של בעל אולם האירועים, אלא דווקא לפי הפוליסה לביטוח הרכוש. וזאת משני טעמים:

  • גובה ההשתתפות העצמית שאמור "לבלוע" את ערך הרכוש אותו ניתן בד"כ לגנוב מאורחי השמחה.
     

  • הצורך להוכיח אחריות של בעל האולם  - אשר מטבע הדברים עשוי לגרום להרעת יחסים עם בעלי השמחה ואורחיהם ולהביא לפגיעה בהזמנות עתידיות של אירועים נוספים מבעל האולם.

אולי תתפלאו לקרוא, על כך, אבל אני רואה את הפתרון דווקא בהרחבת הגדרת הכיסוי לפי סעיף חפצי עובדים ואורחים לפי פוליסת הרכוש.

 

בתנאי ביט 2011, קיים כיסוי של עד 400$ לחפצי עובד או אורח ללא השתתפות עצמית, כאשר לפי תנאים מיוחדים של יועצי ביטוח (למשל שלי) ניתן להרחיב את גבול האחריות לכדי 1,000$ לעובד או לאורח. כאשר מדובר באולם יוקרתי, ניתן גם להרחיב את הכיסוי ל"כל הסיכונים" ואפילו לכלול ביטוח כנגד נזקי גניבה פשוטה, כאשר חברת הביטוח עשויה לבקש להגביל את אחריותה למקרה אחד בגין גניבה בסכום מסוים כמו למשל 50,000$ או סכום אחר.

 

כיסוי נזקי גניבה לחפצי עובדים ומנהלים קיים מזה עשרות שנים בפוליסות לביטוח משרדים וכאשר מדובר באולם שמחות, ניתן להרחיב את הכיסוי הביטוחי גם לחפצי אורחים.

 

תשלום הנזק על ידי חברת הביטוח, עשוי למנוע את המחלוקת הצפויה עם בעלי השמחה ואורחיהם שנפגעו מהגניבה ולאפשר לכל הגורמים להמשיך ולהזמין אירועים נוספים כאשר קיימת שביעות רצון כללית מהפקת האירוע ומהמקום.

 

הפתרון הביטוחי עשוי לדעתי גם לחסוך לבעל האולם את ההוצאות הצפויות במקרה של תביעה משפטית העשויה לכלול רכיבים נוספים לעלות הרכוש שנגנב, כמו למשל: עוגמת נפש, ביטול זמן והוצאות לקבלת יעוץ משפטי.

 


בעניין האחריות של בעלי אולם השמחות, אומר עו"ד ג'ון גבע, היועץ המשפטי של לשכת סוכני הביטוח בישראל, כי בנסיבות מסוימות עשוי בעל האולם למצוא את עצמו אחראי לפיצוי האורחים וזאת למשל במקרה שבו הרשה בעל האולם כניסה לאירוע לאנשים שלא הוזמנו לאירוע ואותם האנשים הם אלו אשר גנבו את רכושם של האורחים.

 

בעלי השמחה והאורחים שרכושם נגנב, עשויים לטעון, כי הם הסתמכו על כך שבעל האולם יקפיד וישמור על הכניסה לאולם בכך שימנע כניסתם של אנשים זרים שלא הוזמנו לאירוע ואינם אמורים להימצא באולם.

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright