היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סיעודי לנשים בארה"ב

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

הביטוח הסיעודי לנשים בארה"ב עומד להתייקר
מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים, תביעות ותנאי פוליסה

 

רישום אילוסטרציה של אשה מבוגרת עם מטפלת

לפי פרסום באתר פורבס בסוף חודש פברואר 2013 מספר מבטחים בארה"ב הפסיקו לשווק פוליסות לביטוח סיעודי ואלו המחזיקים בביטוח עשויים להידרש לשלם תוספת פרמיה אשר שיעורה עשוי להגיע לכדי 40%.

 

 העובדה שתוחלת החיים של נשים ארוכה יותר מבחינה סטטיסטית מזו של גברים ידועה לכל ומסיבה זו ביטוח ריסק לפי הפוליסות לביטוח חיים לגברים בארה"ב (כמו בישראל) עולה יותר מביטוח ריסק לגברים.

 

מסתבר, כי בארה"ב נערכים רק עכשיו לתמחור לפי סיכון תמותה של ביטוחי הסיעוד, כך שהביטוח הסיעודי לנשים יעלה יותר מאשר הביטוח הסעודי לגברים וזאת בשל העובדה שמבחינה סטטיסטית, צפי תוחלת החיים לאישה עולה בחמש עד שבע שנים על זה של גבר.

 

לפי הסטטיסטיקה בארה"ב נמצא, כי 70% מדירי בתי האבות ו80% מתושבי הדיור המוגן הן נשים כאשר שני שליש מהו מקבלות טיפול סיעודי בביתן.

 

לדבריו של אחד ממנכ"לי חברות לביטוח סיעודי בארה"ב, 1, 2 $ מכל 3$ ששולמו בתביעות ביטוח סיעודי, נעשו לטובת נשים.

 

ענף הביטוח הסיעודי בארה"ב החל בשנת 1980 וחברות ביטוח רבות מהרו להיכנס לענף שנראה להם מבטיח וריווחי.

 

כעבור זמן, התגלה למבטחים, כי הפוליסות שנערכו על ידם התבססו על שיטות חיתום שלא נבדקו כראוי ובמצב של ריבית נמוכה וניצול גבוה יותר מצפוי, מבטחים רבים שילמו תביעות גבוהות בהרבה מעל למצופה על ידם בתחילת הדרך.

 

חברות ביטוח רבות וביניהן פרודנשל, מטלייף אליאנץ ואחרות, הפסיקו למכור פוליסות ביטוח סיעודי חדשות והן חוזות עליה בשיעור של 40% מהפרמיה למבוטחים הקיימים.

ספקית הביטוח הסיעודי הגדולה והמנוסה ביותר של ארה"ב היא חברת גנוורס  Genworth  העושה גם היא מספר שינויים לאור המצב כאשר בכוונתה לשפר את מדיניות החיתום העתידית של החברה במטרה למקסם רווחים.

 

לפי אחד ברוקרים המתמחה בביטוח סיעודי, הביטוחים החדשים יהיו כפופים לבחינת פרמדיק מלאה הכוללת לחץ דם ועבודת מעבדה בדומה לבדיקות בריאות הנדרשות לפעמים על ידי מבטחי ביטוח חיים. חלק מהבדיקות יוקדשו לאיתור מחלות כגון: סוכרת, מחלות לב, וצהבת.

 

הואיל ודמנציה ותשישות הנפש הן סיבות מובילות לתביעות בביטוח סיעודי, עשויים מבטחים לדרוש ראיון אישי אשר במסגרתו יוכל הבוחן להתרשם אישית מסביבת המגורים הנפשית של המבוטח.

 

לאור האמור, נראה, כי בקרוב יותר ויותר אנשים יתקשו להשיג ביטוח סיעודי בארה"ב. יותר מכך, שינוי נוסף האמור לקרות ולהשפיע על נשים הוא הוא "אסטרטגיית תמחור מין", האמורה לייקר את הביטוח הסיעודי לנשים רווקות בכ 40%.

 

אחת העצות של מומחי הביטוח הסיעודי בארה"ב וגם בשראל היא להתחיל את הביטוח בגיל צעיר ככל האפשר, כאשר עלויות הביטוח הן נמוכות.

 

נכון להיום, הביטוח הסיעודי בישראל לנשים יקר יותר מהביטוח הסיעודי לגברים, כאשר הפער הגדול ביותר בעלויות הביטוח ניתן למצוא בביטוח סיעודי המתחיל בגילאים יחסית גבוהים.

 


 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright