פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סיכום 2013

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

  

 

 

סיכום שנת 2013 בביטוח בישראל

 מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

צילום שקיעה על הים עם הכיתוב 2013שנת 2013 עומדת בפני סיום וניתן לראות את המגמות, התמורות והשינויים שפקדו את ענף הביטוח בישראל במהלך שנה זו ואשר קרוב לוודאי ימשיכו  להשפיע על ענף הביטוח גם בשנת 2014.

 

דורית סלנג'ר המפקחת החדשה של הביטוחמפקחת חדשה מונתה על ידי שר האוצר, דורית סלינגר, גם היא כמו המפקח הקודם, פרופ' עודד שריג הגיעה לתפקיד הבכיר והמאתגר ללא רקע בפעילות בתחום הביטוח.

 

חברות כלל והפניקס, טרם נמכרו השנה וסביר להניח שנראה בתחילת השנה הקרבה מכירה של לפחות חברה אחת מבין שתי חברות הביטוח הגדולות והמובילות בישראל.

 

מגמה של צמצום במספר חברות הביטוח בישראל, כאשר חברת הביטוח "אליהו" הפסיקה למעשה לפעול לאחר רכישתה של חברת הביטוח מגדל וחברת כלל מיזגה לתוך החברה את פעילותה של חברת "כלל בריאות".

 

למוותר לציין, כי בשנת 2013, לא נוספו חברות ביטוח חדשות ונראה, כי עלות היישום של הרגולציה יקשה גם על המשך פעילותן של חברות הביטוח הקטנות הפעילות בישראל.

 

הפעילות במוסד בנועם שנועדה לצמצם את התביעות של חברות ביטוח אחת נגד השניה בתביעות נזקי פח בביטוח רכב, הולכת ודועכת, כאשר חברות הביטוח מוותרות על שירותי המוסד ותובעות אחת את השניה בבתי המשפט בתביעות רכב רכוש צד ג' ותביעות תחלוף.

 

המסלקה בביטוח חיים התחילה לפעול וכבר היום ניתן לאתר פרטים של פוליסות לפי מספר תעודת זהות באתר אינטרנט של משרד האוצר.

 

אריה אברמוביץ משחא לשכת סוכני הביטוחנבחר נשיא חדש ללשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ, וזאת על רקע הפיחות הגדל והולך במעמדם, תגמולם ותדמיתם של סוכני הביטוח בישראל.

 

בתוך כך, נמשל המאבק המשפטי של לשכת סוכני הביטוח מול חברת הביטוח הישיר בפרסומת ה"שוקה" בכיכובה של שני כוהן, המציעה את סוכן הביטוח כגורם מיושן, נלעג שאינו רלוונטי בעולם הטכנולוגי של ימינו, פרסומת ש"זכתה" לקיטונות של רותחין מצד גורמים שונים בתקשורות כמו למשל אברי גלעד ואחרים.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright