היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הביטוח של אמו של ברק אובמה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

אין להעתיק את המדריכים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

 

 


 

המלחמה על הביטוח של אמו של ברק אובמה

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים

 

 

 

ברק אובמה, נשיא ארה"בכתבה באתר הוושינגטון פוסט מיום 6/9/2012, מאת גלן קסלר, בודקת בקפידה את סיפורו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, לגבי מלחמתה של אמו ז"ל בימיה האחרונים בחברות הביטוח במקביל למאבקה במחלת הסרטן.

 

סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן אמר, כי "ברק היה צריך לשבת בקצה מיטת בית החולים של האמא שלו ולראות אותה נלחמת בסרטן ונלחמת בחברות הביטוח שלה בעת שהיא מנהלת מאבק חייה"

לפי הצהרה זו, המנוסחת בזהירות רבה, ניתן להבין, כי אמו המנוחה של הנשיא אובמה, סטנלי אן דאנהם, ניהלה מאבק מול חברות הביטוח בעבור כיסוי ביטוח בריאות בעת גסיסתה ולא בשל ביטוח אחר כפי שעולה בהמשך הכתבה.

 

על  סיפור זה חזר ברק אובמה לעתים קרובות במהלך מסע הבחירות שלו לנשיאות ארה"ב במטרה לקדם את חוק ביטוח הבריאות.

 

סיפור זה זכה לסימן שאלה, מאוחר יותר כאשר הביוגרף של דנהאם, אמו המנוחה של אובמה שם לב לכך שג'ו ביידן לא ציין שדנהאם נלחמה בחברות "ביטוח בריאות".


במהלך הקמפיין שלו בשנת 2008, סיפר ברק אובמה לעתים קרובות, כי אמו נאלצה להילחם עם חברת ביטוח הבריאות שלה לצורך מימון הטיפול במחלת הסרטן בה היא לקתה משום שחברת הביטוח טענה שמדובר במצב בריאות קיים.

 

באחד העימותים הנשיאותיים עם ג'ון מקיין, יריביו, אמר ברק אובמה:


"על אמא שלי שנפטרה ממחלת הסרטן בגיל 53 נגזר לבלות את החודשים האחרונים של חייה בחדר בבית החולים בוויכוחים עם חברת ביטוח, שטענה, כי  המחלה שלה יכולה להיות קשורה במצב רפואי קודם ועל כן חברת הביטוח אינה אמורה לשלם בעבור הטיפול שלה. יש משהו שגוי מיסודו בעניין זה. "

בתחילת 2012, העיתונאי ליאני סקוט, הטיל ספק רציני בגרסה זו של האירועים בביוגרפיה שפרסם על חיי אמו של ברק אובמה בשם: "אישה יחידה: סיפור שלא סופר מאמו של ברק אובמה". סקוט סקר מכתבים שכתבה אמו של ברק אובמה, דנהאם לחברת ביטוח סיגנא, וחשף שהמחלוקת בינה לבין חברת הביטוח היתה בכלל בנושא של כיסוי נכות ולא של כיסוי ביטוח בריאות.


ביטוח נכות נועד להוות תחליף לביטוח אובדן שכר עבודה בעת מחלה. (דנהאם המנוחה קבלה שכר בסיס של 82,500 דולרים, בתוספת קצבת דיור ורכב).

 

ביטוח נכות הוא כידוע ביטוח שונה מביטוח בריאות, אשר לפי טענתו המרכזית במהלך הבחירות של הנשיא ברק אובמה, נמנע מאמו הגוססת בשל מצב בריאות קיים.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright