היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 8/5/2011 - לאומית מוותרת על ביטוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

קופ"ח לאומית - קרן עצמית במקום ביטוח אחריות מקצועית

 

זכויותיו של הצד השלישי לפי פוליסה לעומת קרן

             

שוקי מדנס

לפי פרסומים בכלי התקשורת, החליטה קופ"ח לאומית להקים קרן פנימית לכיסוי תביעות בגין רשלנות רפואית בגיבוי ביטוח משנה  כלל ביטוח לתביעות בסכומים גבוהים, כאשר כפי הנראה מדובר בחוזה ביטוח משנה מסוג EXSSES OF LOSS או STOP LOSS או שילוב של שניהם.

 

בעשרים השנה האחרונות מבוטחת קופת החולים הלאומית בחברת הביטוח הראל באמצעות סוכנות מדנס בביטוח ביטוח אחריות מקצועית תמורת פרמיה המוערכת בעשרות מיליוני שקלים בשנה.

 

חברת הביטוח כלל, אמורה לספק ללאומית בנוסף לביטוח המשנה גם שירותי טיפול בתביעות, שירותים משפטיים וניהול תיק ההשקעות של קרן.

 

הסיכון המיוחד אותו לוקחת על עצמה קופת חולים לאומית טמון בעובדה שביטוח אחריות מקצועית בשל רשלנות רפואית מבוסס על יום האירוע (כמו ביטוח צד ג' וחבות המעבידים) ולא על יום הגשת התביעה (בדומה לביטוח אחריות מקצועית של מהנדסים, עורכי דין וסוכני ביטוח).

 

משמעות הדבר היא, שטיפול ויישוב תביעות בשל מקרים שאירעו בתקופה שבה היה ביטוח תקף בקבוצת מדנס יינתן ע"י מדנס, אשר לא ברור אם לפי ההסכמים שלו מול הקופה, אמור לטפל בתביעות ללא תשלום גם לאחר הפסקת ההתקשרות עמו. וכל זאת כמובן, בנוסף לסיכון של הערכה נמוכה מדי של הקף התביעות המשמש בסיס לקביעת סכום ההפרשה לקרן, קבלה או אי קבלה של פטור ממס בעבור כספי ההפרשה לקרן והתשואות, יצירת התאמה לביטוח האחריות המקצועית של הרופאים עצמם להבדיל מהביטוח של הקופה בהבחנה בין פרקטיקה פרטית לעבודה במסגרת הקופה, מידע חיוני ויקר ערך לגבי הסיכונים המנוהל ע"י מדנס וסוגיות נוספות, אשר קרוב לוודאי יישקלו ע"י משרד הבריאות לפני מתן ההרשאה לקופה לנהל קרן עצמית לביטוח.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright