היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 8/5/2011 - זיהום המים וזיהום הדלק

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

על זיהום המים וזיהום הדלק

 

             

חיים אטקין, שמאי ביטוח ומקרקעין

בהודעה לעיתונות תחת הכותרת: "צמאים לתביעה" של שמאי הביטוח והמקרקעין, חיים אטקין, מוסר אטקין, כי נראה שהמבטחת של תאגיד המים "פלגי מוצקין",  תצטרך להדוף תביעות "חבות מוצר" רבות שיערמו על שולחנה בעתיד הקרוב וזו רק שאלה של זמן עד שתביעות שכאלו יחלו "לזרום כמים בצינור" אל ועל שולחן התאגיד, או שעו"ד זריז ונמרץ יכין תביעה ייצוגית בשם 40 אלף תושבי העיר. 

 

פיצוי מינימאלי של 500 ₪ לכל תושב הם נזק של 20 מליון ₪.

 

תאגיד המים של קרית מוצקין,"פלגי מוצקין" הוקם ביום 1.7.2009 והוא אמור לטפל בכל נושאי המים והביוב של עיר בת 40 אלף התושבים.

 

קרית מוצקין הינה עיר במדינת ישראל הנחשבת ל"מוצלחת" ביותר מבין חברותיה ושכנותיה בגוש הקריות. הנדל"ן בה נחשב לאמיד, יציב וליקר ביותר בגוש הקריות. תודות לפריחת התשתית העירונית והמוניציפאלית מותגה העיר למיקומה הנוכחי ורמת החיים בה נחשבת לגבוהה במיוחד. 

 

באותו יום, דמתה  לרגע המוצלחת בקריות, לעיירה משנות קום המדינה, שעה שמיכלי מים פוזרו ברחבי העיר ולתושבים ניתנו שקיות מים סטריליות ששימשו למילוי מים, ואלו עמדו או כרעו כדי למלא את שקיות המים במי שתייה. 

 

"תמונות אלו, של תושבי העיר המגיעים לנקודות חלוקת המים שצולמו בתקשורת, הם פגיעה קשה בתדמיתה של העיר ואולי גם בשווי נכסיה" אומר אטקין. 

 

לדעתה של עורכת האתר, קטיה שורצמן, כותרת הכיסוי הביטוחי יכולה להיות גם ביטוח סיכוני איכות סביבה, או ביטוח אחריות מקצועית או אפילו ביטוח צד ג' או במקרה שבו יוכח, כי למקורות אין כל אחריות חוקית - אף ביטוח.

 

במקרים של זיהום מים או זיהום דלק, מה שקובע לעניין האחריות הוא נסיבות האירוע הספציפי והשאלה אם למקורות או לאל על קיימת אחריות חוקית חלקית או מלאה לפי הנסיבות.

 

הכסוי הביטוחי, תלוי בהיקף הביטוח שנרכש ע"י כל אחד המגופים.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright