עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

2017 - ניקור בנהיגה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

למדריך תביעות ביטוח רכב

ביטוח חובה

אור ירוק: כל נהג שלישי 'ניקר' וכמעט נרדם על ההגה

 

 

נהג מנמנם ברכב. צילום באדיבות אור ירוק

שליש מתושבי ירושלים והצפון הודו כי ניקרו בנהיגה בשנה האחרונה, למעלה מ-40% מתושבי הצפון והדרום העידו כי נסעו עם נהג שניקר.

 

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "משרד התחבורה חייב להגביר את המודעות לסכנות שבנהיגה בעייפות במיוחד בתקופה הזו של השנה, תקופה של חום, יציאה לחופשות ונסיעות ארוכות. במקביל, חייבים במשרד לבטיחות בדרכים להכניס לשימוש את הטכוגרף הדיגיטאלי בכלי רכב כבדים כדי למנוע מנהגים מקצועיים לעבוד שעות רבות מעל המותר בחוק ובעייפות גדולה"

 

נהגים רבים חשים מוגנים וסומכים על כך ש"להם זה לא יכול לקרות" אבל מסקר חדש של עמותת אור ירוק עולה כי 29% מהנשאלים, כמעט אחד מכל שלושה נהגים, הודו שניקרו וכמעט נרדמו במהלך נהיגה לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.

 

הסקר שביצעה עמותת אור  ירוק באמצעות מכון הסקרים 'מאגר מוחות' נועד לבחון את שיעור הנהגים אשר נהגו כשהם עייפים במהלך השנה האחרונה ולמעשה נרדמו על ההגה, ואת שיעור האנשים אשר נסעו ברכב עם נהג והבחינו כי הוא נרדם על ההגה.

 

עוד עולה מהסקר:

37% מהנשאלים טענו כי נסעו עם נהג שניקר במהלך הנהיגה.

גברים "מנקרים" יותר מנשים – 33% מהגברים הודו שניקרו במהלך נהיגה לעומת 26% מהנשים

קבוצת הגיל 18-34 היא הקבוצה בה שיעור הדיווח על "ניקור" במהלך נהיגה הוא הגבוה ביותר (32%).

 

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נסיעות ארוכות וחום כבד הם גורמים המובילים לעייפות בנהיגה וזו יכולה לגרום לתאונות קטלניות. עייפות היא רוצח שקט בכביש, כאשר אדם עוצם את העיניים מבלי להרגיש, ולו לרגע אחד, הרכב למעשה נוסע ללא נהג. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להגביר את המודעות לסכנות שבנהיגה בעייפות במיוחד בתקופה הזו של השנה, תקופה של חום, יציאה לחופשות ונסיעות ארוכות. במקביל, חייבים במשרד לבטיחות בדרכים להכניס לשימוש את הטכוגרף הדיגיטאלי בכלי רכב כבדים כדי למנוע מנהגים מקצועיים לעבוד שעות רבות מעל המותר בחוק ובעייפות גדולה".

 

באזור הצפון וירושלים הכי הרבה נהגים עייפים

מחקרים בעולם קובעים כי גורם העייפות מעורב בכ-20% מהתאונות הקטלניות. ההבנה כי עייפות מהווה סיכון משמעותי בנהיגה ברורה גם לציבור. מעל 80% מכלל הציבור, ושיעור דומה מציבור נהגים, מסכימים עם הקביעה לפיה נהיגה במצב של עייפות הינה אחד מהגורמים העיקריים לתאונות הדרכים.

 

רוב תאונות העייפות מתרחשות בכבישים ראשיים ובכבישים מהירים, בשעות הערב המאוחרות או בשעות הבוקר המוקדמות לאחר נסיעה ארוכה. בדרך כלל מדובר על סטייה מהכביש או על התנגשות חזיתית עם רכב מכיוון נגדי.

 

האוכלוסיות הנמצאות בסיכון גבוה:

  • צעירים עד גיל 25

  • אנשים בעלי הפרעות שינה

  • נהגים מקצועיים

  • נהגים הנוהגים למרחקים ארוכים ועובדי משמרות.

עמותת אור ירוק וחברת האנרגיה "דור אלון" סיכמו על שיתוף פעולה במאבק למניעת תאונות הדרכים. במסגרת שיתוף הפעולה יועברו מסרי בטיחות מצילי חיים לקהל הלקוחות בתחנות דור אלון ובחנויות הנוחות "אלונית" כאשר בתקופת החופש הגדול יתרכזו המסרים במניעת נהיגה בעייפות.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright