פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח ללא סיכון מוות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

  

 

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח חיים

 

ביטוח תאונות וחיים ללא מוות

מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים,

 

פרסומת ישנה של ביטוח חייםתחילתו של ביטוח החיים עוד במאה השלישית שלפני הספירה.

 

מאז ועד היום הנושא העיקרי שבו עוסק ביטוח החיים הוא סיכון המוות של המבוטח והבטחת עתידם של בני משפחתו של המבוטח לאחר מותו.

 

ביטוח תאונות אישיות שהוא יחסית ביטוח חדש יותר, עוסק אף הוא כסיכון עיקרי בנושא מותו של המבוטח, כאשר ביטוח זה מאפשר לערוך ביטוח שאינו כולל פיצוי בשל אובדן כושר עבודה ואפילו נכות, כאשר הכיסוי מפני סיכון מוות מהווה את הבסיס העיקרי לביטוח.

 

בסיס זה היה  נכון כאשר תוחלת החיים היתה נמוכה והיה צורך לדאוג להבטחת עתידם הכלכלי של שאירי המבוטח במקרה מותו.

 

נכון להיום, בעשור השני של המאה העשרים ואחת, תוחלת החיים שעמדה על מתחת לגיל 50 בתחילת שנות העשרים היא כבר מעבר לגיל שמונים ועדיין ממשיכה לעלות, דבר המקרין גם על אורח החיים של העולם המערבי הטכנולוגי, כאשר מצד אחד אנשים אינם ממהרים להינשא ולהקים תא משפחתי בשנות העשרים לחייהם וחלק גדל והולך של האוכלוסיה בוחר לוותר על התא המשפחתי בכלל.

 

על כן, בכל הקשור לביטוח מפני סיכון של מוות, הרי שהצורך בביטוח זה אינו קיים כאשר מדובר במבוטח שאינו בעל משפחת ולא נטל משכנתא או הלוואה המחייבת ביטוח חיים לצורך פירעון החוב במקרה של מותו המוקדם.

 

 ביטוח מפני סיכון מוות גם אינו דרוש למבוטחים שכן הקימו משפחה לאחר שילדיהם גדלו ועזבו את בית ההורים ואינם סמוכים עוד לשולחנם.

 

ביטוחי חיים וריסק המקובלים בישראל ובעולם המערבי ממשיכים להתנהג, כאילו לא קרה דבר וסיכון המוות המוקדם הוא עדיין הסיכון העיקרי אותו יש לקחת בחשבון בעת עריכת ביטוח חיים, וכפי שראינו לעיל, הדבר אינו נכון לכל המקרים והמצבים.

 

על כן, מתבקשת התאמה של ביטוח החיים לצרכי המבוטחים נכון להיום, באופן שיאפשר למבוטחים החפצים בכך להמיר את הביטוח מפני סיכון המוות בביטוח מוגדל למקרה נכות או אובדן כושר עבודה, לפי המקרה.

 

אפשרות מסוג זה, קרוב לוודאי שתהיה כרוכה בתוספת פרמיה הואיל והעלות לביטוח מפני סיכוני נכות היא גבוהה יותר מהעלות לביטוח למקרה מוות והעלות לביטוח מפני אובדן כושר עבודה היא גבוהה יותר מהעלות לביטוחם של שני הסיכונים האחרים, דבר שיאפשר "מכירה לרוחב התיק" ללקוחות קיימים לצורך התאמת הביטוח הקיים לצרכים המשתנים.

 

 

 

 

 

  

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright