עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח ביטול נסיעה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר


ביטוח ביטול נסיעה 2019

 

ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה - כרגע בחו"ל

מאת קטיה שורצמן, מרצה ויועצת לניהול סיכונים ותביעות ביטוח כללי

 

גלרי לה פאייט בפריזהפוליסות הקיימות לביטוח  נסיעות לחו"ל  בישראל מקנות כיסוי ביטוחי להפסד תשלומים בגין ביטול או קיצור נסיעה מהסיבות המוגדרות בפוליסה הספציפית של המבוטח בלבד ואינן מבטחות מקרים של ביטול נסיעה לחו"ל מכל סיבה שהיא, כמו למשל חשש ופחד בשל מעשי טרור או ניסיון מהפכה שנעשה לחו"ל או מגיפה, גם כאשר מבחינה טכנית ניתן להגיע ליעד הנופש לאחר חידוש הטיסות ושירותי הקרקע בארץ היעד.

 

מפלס החרדה של כל אחד ואחת מאתנו הוא שונה, אם זאת ברור שהמטרה העיקרית של רובנו בעצם היציאה לנופש היא להגיע למצב של רגיעה והנאה, מצב שהופך להיות כמעט בלתי אפשרי לאור התפתחויות מטרידות שחלו בארץ היעד לאחר רכישת הכרטיסים והזמנת בית המלון  בחו"ל.

 

ביטוח הנסיעות לחו"ל הסטנדרטי המקובל בישראל, נכון להיום, אינו נותן פתרון ביטוחי לסוגיה זו. כאשר הגישה המקובלת היא שהביטוח נכנס לתוקף רק כאשר לא ניתן לקיים את הנסיעה מהסיבות המפרטות בפוליסה.

 

כיסוי לביטול נסיעה המקובל בישראל, אינו סטנדרטי וגם אין לגביו תנאי מינימום המחייבים על פי חוק, כך שניתן למצוא הבדלים ניכרים בכיסוי הביטוחי לגביו בין תוכניות הביטוח השונות, אשר המשותף לכולן הוא היעדר כיסוי לביטול נסיעה מכל סיבה שהיא.

 

ניקח לדוגמא, כיסוי רחב ביותר לפי אחת הפוליסות הקיימות בישראל שמכסה את הפסד הוצאותיו הישירות של המבוטח בגין אובדן פיקדונות שאינם מוחזרים או תשלומים ששולמו מראש או שעל המבוטח לשלם אותם במקרה של ביטול או קיצור הכרחי ובלתי נמנע של הנסיעה לחו"ל בשל המקרים המפורטים בפוליסה. הפיצוי על פי הביטוח ניתן בגין  אובדן פיקדונות שאינם מוחזרים או תשלומים ששולמו מראש או שחלה על המבוטח חובה לשלמם עבור הוצאות הקשורות לנסיעת המבוטח כדוגמת הזמנת בתי מלון, רכב שכור. הכיסוי מוגבל לגבול האחריות של המבטח לצורך כיסוי זה הנקוב בפוליסה.

 

בעניין זה יש לקרוא גם את האותיות הקטנות, כך למשל מובהר באותה תוכנית ביטוח, כי החזר הוצאות כרטיס טיסה בעת ביטול נסיעה מוגבל לעלות כרטיס הטיסה במחלקת תיירות למבוטח ולמלווה אחד בלבד.

 

המקרים בהם ניתן הכיסוי הביטוחי לפי התוכנית האמורה הם:

 • מקרה של מוות של המבוטח או של המלווה.
   

 • מחלת המבוטח או של המלווה - בגינה אושפז בבית חולים בישראל מי מהם למשך תקופה של 24 רצופות לפחות או מחלה שמהלכה הרגיל מחייב את ריתוקו של מי מהם למיטה או לבית על פי הוראת רופא, במהלך השבוע שקדם למועד הנסיעה.
   

 • מוות או אשפוזו בבית חולים של בן משפחה קרוב עקב תאונה או מחלה.
   

 • ביטול טיסות של שרות מטוסים סדיר עקב מגיפה, פרעות ומהומות בארצות היעד המונעות קיום הטיסה.
   

 • חטיפתו של המבוטח.
   

 • אם  תוך 14 יום לפני מועד הנסיעה אירעו בביתו של המבוטח אחד או יותר מהמקרים הבאים: שריפה, התפוצצות, נזק בזדון, סערה, שיטפון, וכן אם נדרשה נוכחותו האישית של המבוטח לצורך חקירה משטרתית עקב פריצה או ניסיון לפריצה לביתו או עסקו.
   

 • גיוס חרום של המבוטח לשירות מילואים על פי צו קריאה מיוחד, צו 8, ע"י גורם צבאי מוסמך בתקופה של 7 ימים שקדמו למועד המקורי המתוכנן של יציאת המבוטח לחו"ל. הכיסוי במקרה הנדון חל רק לגבי הפסדי המבוטח כאמור לעיל ולא על הפסדי המלווה.

 

הכיסוי החדשני, לפי פרסום של אסושייד פרס, אותו ניתן להשיג אצל חלק מהמבטחים בחו"ל, מכסה, כאמור ביטול נסיעה מכל סיבה שהיא. מדובר בכיסוי שאינו זול כלל ועיקר והוא יקר בהרבה מהכיסוי הסטנדרטי המשווק למבוטחים בחו"ל.

 

מדובר גם כאן בכיסוי המוגבל בגבולות אחריות לפי הפוליסה, כך שכמו בכיסוי הרגיל אין הבטחה להחזר של 100% מההשקעה בטיול.

 

על מנת להבטיח את הכיסוי הביטוחי, יש לרכוש את הביטוח ולבצע את ההזמנה לפחות 14 עד 30 יום לפני היציאה לחו"ל, כך שבכל מקרה, אין כיסוי לנסיעות ספונטניות של הרגע האחרון.

 

21/7/2016

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright