היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח אבטלה ומשכנתא

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

אין להעתיק את המדריכים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

 ביטוח משכנתא

 

ביטוח אי תשלום משכנתא בשל אבטלה

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים

 

צילום אילוסטרציה של שטרות כסף ומטבעותלקראת סוף 2012, נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר פוחד מבועת נדל"ן לאור העליה החדה בסכומי המשכנתא שמתחייבים בהם תושבי המדינה לבנקים כאשר מנגד מונחת חרב הפיטורין על צווארם של עובדים רבים אשר עשויים להישאר ללא אמצעים כספיים לעמוד בתשלומי המשכנתא לבנק.

 

רק מעטים שאינם עוסקים בביטוח מודעים לאפשרות הקיימת בשוק הביטוח לערוך ביטוח בדיוק למקרה שבו הלווה אינו יכול לעמוד בתשלום החזרי המשכנתא לבנק בשל פיטורין מעבודה.

 

ביטוח זה ניתן במסגרת ביטוח חיים לנוטל המשכנתא ובתקופה הנוכחית הוא הופך להיות חשוב יותר ויותר לשכירים במשק הישראלי.

 

למעשה מדובר באדפטציה של רוכב (ריידר) הקיים מזה שנים לפי הפוליסות לביטוח חיים הפוטר את המבוטח שהופך להיות מובטל (שלא מרצונו) מתשלום הפרמיות לביטוח חיים בתקופה שבה הוא מובטל למשך התקופה הקבועה למטרה זו בתנאי הפוליסה (בד"כ 12 חודש).

 

ההרחבה לפי ביטוח חיים לנוטלי המשכנתא, מקנה ללווה, כיסוי ביטוחי לא רק לתשלום הפרמיות לביטוחי החיים והמבנה לפי הסכם המשכנתא, אלא גם ובעיקר להחזר המשכנתא למשך התקופה שנקבעה לפי הפוליסה.

 

להזכירכם, ביטוח החיים במסגרת ביטוח למשכנתא הוא ביטוח מסוג ריסק בלבד הוא אינו כולל מרכיב חיסכון שנכלל בדרך כלל בפוליסות המקובלות לביטוח חיים בישראל. ביטוח החיים לנוטל המשכנתא נועד להבטיח, כי משפחתו של הלווה תוכל לעמוד בהחזר ההלוואה לבנק במקרה של פטירתו ועל כן, מדובר במקרים רבים בהם נערך ביטוח חיים עם סכום ביטוח יורד ככל שיורד סכום ההלוואה עם פירעונה לבנק, כאשר במקרה מוות של הלווה פורעת חברת הביטוח את ההלוואה לבנק והיורשים של הלווה המבוטח פטורים מהמשך תשלום המשכנתא לבנק.

 

לפי נוהל בנקאי 451, הבנק רשאי אך אינו מחויב לדרוש מהלווה לערוך ביטוח חיים בכלל ובוודאי שאינו מחויב לדרוש, כי ביטוח החיים יכלול הרחבה לכיסוי במקרה של אבטלה, כך שכל האחריות במקרה הנדון היא על הלווים.

 

דבר נוסף, אותו יש לקחת בחשבון הוא שביטוח אבטלה ניתן לקבל רק אצל חלק מחברות הביטוח, (אחת מהחברות אשר כן מאפשרת ביטוח זה היא חברת AIG ישראל).

 

כאשר עורכים את הביטוח באופן עצמאי ולא באמצעות סוכנויות הביטוח של הבנקים אשר במרבית המקרים מאפשרות ללווים לרכוש את הכיסוי הביטוחי לפי הפוליסות המוצעות להם באמצעותן.

 

בנוסף לרכישת כיסוי ביטוחי לי הרחבה זו, יש לקחת בחשבון את האפשרות לרכוש הרחבות נוספות המוצעות ע"י חלק מהמבטחים במסגרת ביטוחי חיים למשכנתא כמו למשל, ביטוח מיוחד לחולים במחלות כרוניות, ביטוח לאנשים בריאים מפני התפרצות של מחלה קשה בתקופת הביטוח, ביטוח נכות, ועוד.

 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright