עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 29/5/2011

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2011

 

כתבת השבוע:  חוזר יישוב תביעות ושכ"ט שמאי הביטוח

 

הבלוג השבועי - פוסט שביעי: תאונות דרכים בסופי השבוע ועלות הביטוח

המורשת של המבטחים

 

 

רישיון "יהודה" משנת 1921, לחצו להגדלה

אחד הדברים שחסרים לי באתרי האינטרנט של כמעט כל חברות הביטוח והסוכנים הוא ציון מועט, אם בכלל של ההיסטוריה ואנשי המופת שהיו קשורים בחברה ובעיקר - תצלומים של האישים.

 

מעבר לעניין ולפיקנטריה, ציון השמות מהווה גורם לא מבוטל בביסוס האמינות והאחריות של חברת הביטוח, והרי ללא אמון בסיסי במבטח, לא ניתן לשווק ביטוח.

 

להלן דוגמאות וחומר למחשבה לגבי ארבע החברות:

 

 1. חברת מגדל - שהוקמה אמנם בשנות השלושים - מחזיקה בסוכנות פלתורס שהיא סוכנות הביטוח הוותיקה ביותר שהוקמה בשנת 1920. את חברת מגדל ניהלו דמויות מופת, כמו ארהרד וגרינגרד. אציין, כי חברת מגדל, כן נוהגת לציין, כי שם החברה ניתן לה ע"י חיים נחמן ביאיליק וכי המשורר שאול טשרניחובסקי שימש כרופא החברה.  כמו כן, חברת מגדל כמו גם חברת כלל קלטו את תיק ביטוחי הפרט לאחר פירוקה של חברת הביטוח הסנה, כך נוצר לשתי החברות קשר גם לחברת הסנה, שפורקה.
   

 2. חברת כלל - חברת כלל שהיא יחסית חברה חדשה, כוללת בתוך הקבוצה את חברת כלל ביטוח שנקראה בעבר הלא רחוק בשם אריה ושביל ההיסטוריה של הביטוח מוביל לאיש הביטוח המיתולוגי יהודה מצב טוקטלי. כמו כן, חברת כלל כמו גם חברת מגדל קלטו את תיק ביטוחי הפרט לאחר פירוקה של חברת הביטוח הסנה, כך נוצר לשתי החברות קשר גם לחברת הסנה, שפורקה.
   

 3. חברת הראל - הוקמה ע"י משפחת המבורגר, הסיפור ההיסטורי מוביל לזאב ז'בוטינסקי אשר שימש כגזבר ובסגן נשיא של חברת יהודה אשר יוצגה בזמנה ע"י סוכנות המשמר השייכת למשפחת המבורגר. סוכנות המשמר אף שיווקה פוליסות של ללוידס בייצוגו של מאיר דיזנגוף.
   

 4. חברת הפניקס - נוסדה אמנם בסוף שנות הארבעים ע"י איש הביטוח המיתולוגי דוד חכמי שהיה שותף פעיל בהקמת המכללה לביטוח ואבנ"ר, פעל לשמירת האחדות של איגוד חברות הביטוח ובנו, יוסף חכמי יצר את אוסף האומנות הגדול ביותר מבין המבטחים בישראל ובכלל.
   

 5. חברת ביטוח ישיר - נוסדה בשנות התשעים. ההמצאה של מספר טלפון מושר בפרסומת החברה נולדה בחברה ע"י המשורר ואיש הרוח והביטוח, אליעוז רבין, אשר שימש כמנהל השיווק של החברה בשנותיה הראשונות לאחר פרישתו מחברת הפניקס. למי שצופה בכוכב נולד: אליעוז רבין, הוא זה שחיבר, את המילים הנפלאות של השיר "אין לי אהבה" אשר בוצע ע"י המתמודד דוד לביא.

 

למען האמת יש עוד הרבה הרבה הרבה רקע היסטורי על החברות הנ"ל ועל חברות נוספות.

 

אני מקווה להשלים, בעזרת השם והחברים, בתוך החודשים הקרובים את הגרסה הראשונה של אתר מוזיאון הביטוח עליו אני שוקדת בחודשים האחרונים, על מנת שכל גולשי האינטרנט יוכלו לראות ולהתרשם מההיסטוריה המעניינית והמפוארת של הביטוח בישראל.

 

 

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright