עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 10/11/2016

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

 

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

תבליט

ניהול תביעות ביטוח

 

כל התייעצות כרוכה בתשלום!

 

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2016

 

כתבת השבוע: ליקויי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

הבלוג השבועי - פוסט השבוע: בלעדי לאתרסוכן ביטוח לא בכל מחיר

 

 

 

כנסת ישראל מעודדת הונאות ביטוח

מאת: קטיה שורצמן, מנסחת פוליסות, יועצת לתביעות ולניהול סיכונים

 

 

 

 

ח"כ ניסן סלומיאנסקיאין דרך אחרת להגדיר את האישור הסופי שניתן השבוע על ידי וועדת החוקה חוק ומשפט של כנסת ישראל בראשותו של ח"כ ניסן סלומינסקי, לאישור לקריאות שנייה ושלישית תיקון לחוק חוזה הביטוח המאפשר פיצוי עונשי עד 20% מסכום התביעה אשר יושת על ידי בתי המשפט בישראל על חברות ביטוח שנהגו בחוסר תום לב ביישובה של תביעת ביטוח.

 

וועדת החוקה חוק ומשפט לקחה כאקסיומה את הטענה לפיה חברות הביטוח נוהגות להתעמר במבוטחים בעת יישובה של תביעת ביטוח והתעלמה לחלוטין מנושא הונאות ביטוח הגורמות לפקידי התביעות בחברות הביטוח להיזהר ביישוב תביעות ולא פעם גם לחשוד בכשרים המוצאים את עצמם משלמים על פשעי ההונאות שביצעו אחרים על לא עוול בכפם. ושלא לדבר על כך שעלותן של הונאות הביטוח משולמת בסופו של יום מכיסם של המבוטחים התמימים, כך שבניגוד לסברה הקיימת, הונאות הביטוח אינן בבחינת "פשע ללא קורבן".

 

תיקון חוק חוזה הביטוח אושר מבלי שנערכו כל סקר או בדיקה שהם על ידי גורם מקצועי לגבי שיעור המקרים בהם חברות הביטוח נהגו בחוסר תום לב לעומת המקרים שבהם גילו בחברות הביטוח הונאה או ניסיונות הונאה בתביעות ביטוח.

 

מחקרים ודוחות בעניין הונאות ביטוח קיימים בכל מקום בעולם המערבי, אך לא בישראל, כאשר הפיקוח על הביטוח יכול היה ליזום בדיקה בנדון לאור המשאבים הגדולים העומדים לרשותו ואף לערב בבדיקה את חברות הביטוח, כנהוג למשל בבריטניה שם קיימות קבוצות עבודה של אגוד המבטחים הבריטי בשיתוף עם חברי בית הנבחרים.

 

תיקון סעיף 28א לחוק חוזה הביטוח המאפשר לבית המשפט להשית על  חברת הביטוח שנהגה בחוסר תום לב ריבית של עד 20% מסכום תגמולי הביטוח, אמור להיות מלווה, לדעת הח.מ. בשינוי מקביל של סעיף 24 לחוק חוזה הביטוח באופן שיחייב את בית המשפט לנכות 20% מתגמולי הביטוח בכל מקרה שבו ימצא, כי המבוטח לא מסר את כל הגרסה המלאה והנכונה לגבי קרות מקרה הביטוח, בין אם הדבר נעשה בכוונה להכשיל את בירור חבותו של המבטח ובין אם לאו, פשוט על מנת ליצור הרתעה מפני ביצוע הונאות ביטוח.

 

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים


 

 

 

כל בדיקה או התייחסות נוספת כרוכה בתשלום וכל פניה שהיא הכוללת מחמאה לטיפים ולאתר, אזכור הכרות קלושה או השתתפות בהרצאה של הח.מ. אינה נחשבת לתשלום. בקיצור, מחמאה אינה המחאה...

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright