היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הביטוח של רמי לוי לעומת זאפ

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 הביטוח של רמי לוי לא ממש (מ)שווה
 

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תוכן ומקימת אתרים

 

רמי לוי כבר לא מוכר ביטוח

 

ההפרש בין פרמיית הרכב לפי תוכניות הביטוח השונות יכול להגיע לעשרות אחוזים!

במקרים רבים אפשר לחסוך פי שתים ויותר באמצעות סקר שווקים פשוט או באמצעות זאפ או הביטוח המשווה של הדואר.

 

רמי לוי לעומת זאפ

הביטח של רמי לוי לא ממש שווהעם כל ההתנגדות הבסיסית שלי לשווק ביטוח לפי פרמטר העלות בלבד (אפילו רמי לוי מוכר במחיר שונה סוגים שונים של עגבניות, כך אני מניחה), וכתבתי על כך גם בחדשת הביטוח (תחת הכותרת: רמי לוי ישווק ביטוחי פרט), הרי שגם מי שקונה ביטוח פוליסה לפי המחיר הזול ביותר, עשוי לשלם יותר בעבור הביטוח אותו ירכוש באחד המרכולים של רמי לוי לעומת המחיר שהוא יכול לשלם בעקבות בדיקה פשוטה והשוואת עלויות ביטוח וזאת בשל העובדה הפשוטה, שכפי הנראה נעלמה מעיניהם של הכתבים שסיקרו את כניסתו של רמי לוי לשיווק הביטוח והיא:

 

ההפרש בין פרמיות ביטוח רכב לפי תוכניות הביטוח השונות יכול להגיע לעשרות אחוזים.

 

כלומר, ההנחה בשיעור של 10% מסכום הפרמיה אינה ההנחה המקסימאלית אותה יכול לקבל מבוטח המשקיע חמש דקות מזמנו החופשי על מנת לבדוק עלויות ביטוח רכב באתר זאפ. כמו כן אפשר להשוות מחירים מבלי לצאת מהבית גם באמצעות הביטוח המשווה של דואר ישראל.

 

השוואה בזאפ יכולה לחסוך כ 20% מעלות הביטוח המקיףתאמינו לי ואם לא תאמינו, תוכלו לבדוק זאת בעצמכם באתר זאפ. בדקתי (בעבור מבוטח דימיוני) עלות ביטוח רכב מסוג מיציבושי לנסר 2008, פרימיום 4 דלתות מנוע 1600, שנתיים ללא תביעות ועם תביעה אחת לפני שלוש שנים, בעלות פרטית, נוסע בשבת, כל נהג. הנהג העיקרי גבר יליד 1/1/1970, מתגורר בקומת ביניים בתל-אביב, הנהג הצעיר ביותר אישה בת 35 - לשניהם ותק של 10 שנות נהיגה.

 

וכך יצא שההצעה הגבוהה ביותר (להוציא תוכנית הפניקס ישיר שהיא תוכנית משודרגת המצדיקה לדעתי את הפרמיה הגבוהה) במקרה הנדון היתה של חברת כלל ביטוח: 3,222 ש"ח והפרמיה הנמוכה ביותר היא של חברת הכשרה ביטוח: 2,689 ש"ח. שיעור ההפרש הוא כ 20% מהפרמיה!.

 

כלומר, במקרה הנתון, לו היה המבוטח הדימיוני שלנו מסתפק ב"מבצע" של רמי לוי, היה מפסיד הנחה נוספת בשיעור של 10% מהפרמיה.

 

 


 

ועוד משהו לסיום

 

לאור האמור לעיל, ההתחייבות להנחה בשיעור של 10% בכל מקרה, יוצרת למעשה מצב, שבו מי שרוכש ביטוח בחברת "שלמה ביטוח" באמצעות רמי לוי יזכה לקבל הנחה בשיעור של 10% גם באותם מקרים בהם הפרש הפרמיה בחברת שלמה לעומת מבטחים אחרים עולה על 10%, והוא "יזכה" לקבל הנחה קטנה יותר מזו שהיה זוכה לקבל לו פנה לחברת שלמה ביטוח שלא באמצעות רמי לוי אלא באמצעות אחד הסוכנים ה"רגילים" של החברה...

 


 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright