היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 24/10/2010 - הסוכנים נגד רמי לוי

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

מכתב עורכי הדין של שלמה ביטוח ללשכת הסוכנים

 

מכתב עורכי הדין של שלמה ביטוח ללשכת הסוכניםבמהדורה מיוחדת של ביטאון ביטוח המתפרסם באתר האינטרנט של לשכת סוכני הביטוח, מובא כלשונות המכתב שנקבל בלשכת סוכני הביטוח מטעם משרד עורכי הדין גולדפרב ושות' המייצגים את שלמה חברת הביטוח.

 

כותרת המכתב אליו הממוען לאודי כץ, נשיא הלשכה, מוטי קינן, המנכ"ל וקובי צרפתי, יו"ר הועדה לביטוח כללי היא:

 

שלמה חברה לביטוח בע"מ - דרישה להפסקת פרסום פוגעני.

 

מכותבים למכתב:

הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון - פרופ' עודד שריג והממונה על ההגבלים העסקיים - הגב' רונית קן.

 

תגובת הלשכה:

לפי האמור בהקדמת הלשכה לפני המכתב: "הלשכה הגיבה במכתב תגובה מטעמה, חתום ע"י יועצה המשפטי, עו"ד ג'ון גבע, הדוחה את טענותיה של חברת שלמה והמציין כי הלשכה פעלה ופועלת כדין".

 

 אין התייחסות לבעיות המיזם

לפני ציטוט "פנינים" מהמכתב, אציין, כי עד כה לא נתקבלה כל התייחסות שהיא לשתי הבעיות העיקריות של המיזם שאינן קשורות דווקא לסוכני ביטוח אלא להטעיה אפשרית של מבוטחים בנושא היקף הכיסוי ושיעור ההנחה האפשרי מהפרמיה:

 

 1. אין דבר כזה ביטוח זהה - אמירה של רמי לוי כאילו מדובר בביטוחים זהים - דבר שאינו נכון הואיל ולכל חברת ביטוח אישר הפיקוח תנאים משלה וההבדל בין התנאים והכיסויים הנלווים עשוי במקרים מסוימים לגרום נזק ניכר למבוטח שהתפתה לתעריף הזול שהוצע לו ע"י חברת שלמה ורמי לוי ובדרך ויתר על כיסוי חיוני העשוי לגרום לו נזק כלכלי בשיעור העולה לאין ארוך על 10% מהפרמיה השנתית. - ראו ידיעה באתר זה המפרטת דוגמאות.
   

 2. פער המחירים בין חברות הביטוח השונות גדול מ 10% - מי שרוצה בכך יכול גם היום לעשות את ה"שופינג" שלו מול המחשב באתרים של הדואר ואתר זאפ ולזכות בהנחות גדולות יותר מזו המוצעת על ידי רמי לוי. כמו כן  הבטחה להנחה בשיעור של 10% בלבד עשויה לגרום לכך שאותם מבוטחים אשר מעוניינים דווקא בביטוח של חברת שלמה לקבל באמצעות המיזם הנחה קטנה יותר שהיו יכולים לקבל בפניה ישירה לחברת שלמה וזאת באותם מקרים בהם המחיר הבסיסי של שלמה לעומת המתחרה נמוך בשיעור העולה על 10%.

פנינים מהמכתב

"

 1. לאור האמור לעיל, הנכם נדרשים בזאת להפסיק לאלתר את הפניה הקולקטיבית לחברי הלשכה במטרה להניא אותם מלהתקשר עם החברה או במטרה לגרום להם להפסיק את התקשרותם עם החברה, להסיר את הפרסומים מן העיתון ומאתר האינטרנט ומכל מדיה פרסומית אחרת בה הם מופיעים ולחדול מהפצת דברי בלע אל סוכני הביטוח באמצעות דואר אלקטרוני ובכל דרך אחרת.
   

 2. בנוסף הנכם נדרשים לפרסם התנצלות פומבית בעיתון, באתר האינטרנט ובדיוור לסוכני הביטוח שבה תחזרו מן הפרסומים הפוגעניים...
   

 3. נוסח מכתב ההתנצלות ישלח למרשתי כטיוטה לאישורה עד יום 20 באוקטובר 2010 בשעה 13.00 ויפורסם בנוסח שיאושר על ידה בעיתון, באתר האינטרנט ובתפוצה לכל סוכני הביטוח לא יאוחר מאשר ביום 20 באוקטובר בשעה 16.00."

 

 

 

כתבת השבוע שעבר :   הביטוח של רמי לוי לא ממש (מ)שווה 

 

הידיעה באתר: רמי לוי ישווק ביטוחי פרט

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright