היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 14/3/2011 -  רעידת אדמה ביפן

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

רעידת האדמה ביפן והביטוח

 

רעידת האדמה ביפן והביטוח

לפי פרסומים בכלי התקשורת המומחים מעריכים, כי המבטחים ישלמו סכומים של כ 30 עד 35 מיליארד דולר בשל נזקי רעידת האדמה שפקדה את יפן ביום 11/3/2011.

 

הערכה זו אינה כוללת את הנזקים לכורים הגרעיניים ואת נזקי הטצונאמי.

 

בכתבה שהפרסמה בנט, מצוטט, גדעון המבורגר, יו"ר איגוד חברות הביטוח האומר, כי רעידת האדמה שאירעה ביפן, עשויה לגרום לצמצום הקיבולת של מבטחי המשנה בעולם ובסופו של דבר להביא לעליית מחירי ביטוח רעידת אדמה בישראל בשנת 2012 (הואיל וחוזי ביטוח המשנה של חברות הביטוח לשנת 2011 נחתמו בסוף שנת 2010, כמקובל). עליית מחירי ביטוח רעידת אדמה יכולה להיות גם בעלויות ביטוח של עסקים מיוחדים לגביהם נדרש ביטוח משנה ייחודי בשל הקף הסיכון או גם סכומי הביטוח.

 

המבורגר, אמר, כי בכל מקרה, עדיין מוקדם מדי לאמוד את הנזקים ויש להמתין מספר ימים עד אשר נדע עד כמה נפגע מרעידת האדמה כל אחד ממבטחי המשנה הגדולים שמושבם בלונדון, ציריך וגרמניה.

 

לפי ההערכות שפורסמו בכתבה, רק 14% מבעלי הרכוש ביפן מבוטחים כנגד נזקי רעידת אדמה ולפי פרסומים אחרים, הכורים הגרעיניים אינם מבוטחים כנגד רעידת אדמה ובעלי הרכוש אינם מבוטחים כנגד נזקי קרינה גרעינית. דברים אלו עשויים לצמצם את הנזקים של מבטחי המשנה הואיל והביטוח העולמי משפע מהיקף הנזק המבוטח ולא מהנזק שנגרם בפועל.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright