היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

לזכרו של נתן וזך

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

על ביטוח ומשוררים - לזכרו של המגה משורר, נתן זך

 

ינואר 2001 - נתן זך מנהל שיחה בנושא ביטוח עם סוכן הביטוח שלו רם לוסקי"UNDERINSURANCE" (שמשמעו בעברית "ביטוח חסר"), אמר נתן זך. וזה היה  המונח שהכי פחות ציפיתי לשמוע מפיו של המגה משורר, נתן זך, בחלל משרדו של רם לוסקי, סוכן הביטוח שלו בחברת מנורה.

 

מדובר על אירוע שהתרחש לפני כעשרים שנים, כאשר הגעתי עם נתן זך למשרדו של סוכן הביטוח, רם לוסקי   לדון בנושא אירוע ביטוחי שקרה בדירתו של זך.

 

שבע רצון מהתדהמה שהצליח ליצור אצלי ואצל לוסקי, סיפר לנו זך שבתקופת שהותו בלונדון למד גם שנה אחת משפטים (שכללה לימוד של דיני ביטוח) וכך הכיר וגם זכר את המונח ביטוח חסר...

 

למותר לציין, כי באותה פגישה מי שניהל את הישיבה עם לוסקי בנושא הביטוח של זך היה בעצם, זך בעצמו וכל מה שנותר לי לעשות היה רק לתעד ולצלם.

 

יהי זכרו של זך ברוך.

 עוד לפני זך, מי שטרח והצליח להדהים אותי במקור מונח מתחום הביטוח הוא חברו של זך, המשורר המנוח, דוד אבידן שהסביר לי בנוכחות חברים, את מקור המונח שיפוי שבא מאותו השורש של המילה שפוי...
 לא רק זך ואבידן, קדמו להם ביאליק וטשרניחובסקי... ביאליק, הגה את המילה "מגדל" לשמה של חברת הביטוח מגדל ושאול טשרניחובסקי שימש כרופא החברה (וגם כרופא של חברת הביטוח ציון).
 מעטים יודעים על כך שזאב ז'בוטינסקי היה גם משורר ואיש רוח ועוד פחות מכך יודעים על אודות ההיסטוריה הביטוחית שלו כאשר שימש כסגן נשיא וכגזבר על חברת הביטוח הישראלית הראשונה "יהודה".
 


 

 

 
 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright